Harmonogramy

24 maja 2018
Jedziemy do Hiszpanii!

Miło nam poinformować, że planujemy kolejny wyjazd edukacyjno-językowy do Hiszpanii - tym razem udamy się do Katalonii, gdzie czkać na nas będzie magiczna Barcelona i dzieła genialnego architekta Antoniego Gaudiego, zawitamy do rodzinnego miasta Salvadora Dali - Figueres oraz innych pobliskich urokliwych miasteczek. Weźmiemy udział w lekcjach w hiszpańskich szkołach i poznamy kulturę tego rejonu Hiszpanii. Przewidywany termin to połowa października 2018. Szczegółowy program oraz wszelkie informacje są dostępne u p. Edyty Gómez.

24 maja 2018
Nasz przyszkolny ogródek kwiatowy

Pokazy fizyczne na Politechnice

Dnia 16.05.2018 roku klasy 7a,2a,2f wzięły udział w wyjściu na Politechnikę Rzeszowską, gdzie odbyły się XX Pokazy z Fizyki. Uczestnicy zobaczyli wiele ciekawych eksperymentów. Uczniowie pozyskali wiele teorii jak i samej praktyki. Profesorowie przedstawiający zjawiska ciekawie je przedstawili. Z przyjemnością powrócimy tam za rok. FILM
                                                       Jakub Mazur, 7a

Wizyta klasy 3a w BWA

Spotkanie ze sztuką autorstwa Andrzeja Cieszyńskiego "Rysuję i maluję" oraz Witolda i Piotra Adamczyka "Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa". Ciekawa technika, budowanie płaszczyzny gestem i kolorem sprawia wrażenie niedokończonych możliwości. Prace te wyrażają emocje i wywołują u odbiorcy wiele pozytywnych wrażeń. foto

Sukcesy naszych uczniów w X Miejskim Konkursie 'Friendly English'

Nasi uczniowie Magdalena Bednarczyk (4B), Julia Wilczyńska (4B), Roksana Kapuścińska (4B), Ewa Paliga (4A) oraz Mateusz Filipek (4B) przeszli do drugiego etapu konkursu "Friendly English". Gratulujemy i trzymamy kciuki za drugi etap , który odbędzie się 28 maja.

20 maja 2018
Our trip to Andalusia, Spain.

17 maja 2018
WE ARE THE CHAMPIONS !!!
Drużynowymi Mistrzyniami Rzeszowa są dziewczyny z SP21

W Królowej Sportu - Lekkoatletyce królowe są tylko jedne - a są nimi urocze dziewczyny z SP21!!!  Na dorobek 898 punktów, które dały nam zwycięstwo złożył się wysiłek 13 naszych "złotek": Wiktorii Rawdanowicz, Sandry Wilk, Kingi Szuberli, Eweliny Nowak, Julii Miąsik, Oliwii Kocój, Basi Lech, Pauli Kamińskiej, Emilii Rzęarskiej, Urszuli Augustyn, Patrycji Borowiec, Karoliny Lewickiej, i Wiktorii Skiby. Na szczególne wyróżnienie zasługują Kinga Szuberla, Wiktoria Skiba i Ewelina Nowak, które dostarczyły największą ilość punktów naszej drużynie. Brawo, brawo, brawo!

Reprezentacja chłopców także na podium!!!

Nasi lekkoatleci spisali się świetnie. Zgromadzili łącznie aż 1035 punkty, które pozwoliły w silnej stawce zdobyć nam brązowe medale! Każdy z startujących zawodników wniósł swój wkład w sukces naszej szkoły: Kacper Rawdanowicz, Matthew Rawdanowicz, Staszek Babiarz, Kacper Miś, Piotr Tereszkiewicz, Piotr Woźny, Michał Dziwik, Rafał Szawan, Paweł Kość, Mateusz Orzech, Łukasz Świder, Dominik Filip, Szymon Dudek, Konrad Biłyk i Radek Sitarz. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Mateusz Orzech, Staszek Babiarz, Paweł Kość, Piotr Tereszkiewicz, Konrad i Matthew Rawdanowicz. Gratki!  Fotki

16 maja 2018
Klasy trzecie w Uniwersyteckim Liceum

Uczniowie klas trzecich brali udział w zajęciach przygotowanych przez Liceum Uniwersyteckie - mieli szansę uczestniczyć między innymi w zajęciach z matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii.

Uczniowie klasy 3e, którzy uczestniczą w innowacji przyrodniczo – medycznej brali udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii i biologii zorganizowanych w Dwujęzycznym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym na Uniwersytecie Rzeszowskim.
W ramach zajęć laboratoryjnych z chemii mieli możliwość samodzielnie wykonywać doświadczenia chemiczne. Uczniowie badali między innymi czy białko znajduje się w mleku a skrobia kleiku skrobiowym, czy olej rzepakowy to tłuszcz nasycony czy nienasycony oraz czy sok pomidorowy zawiera likopen, który zmniejsza ryzyko zawału serca oraz rozwoju nowotworów.
W ramach zajęć laboratoryjnych uczniowie przeprowadzali obserwacje podziału komórki (mitozę i mejozę) pod mikroskopem.
Uczestnicząc w zajęciach mogli w praktyczny sposób zgłębić wiedzę zarówno z biologii jak i z chemii.

2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15

Spotkanie informacyjne
 dla osób wyjeżdżających na Obóz Wakacyjny
(zapraszamy rodziców i uczniów)