Where does animal live?

Opis: Uczniowie kl 1A w ramach innowacji doskonali słownictwo na temat
zwierząt i ich środowiska życia poprzez pracę w grupie. Słuchając
zwrotów w języku angielskim uczniowie mieli za zadanie ułożyć w
odpowiedniej kolejności poszczególne obrazki oraz dopasować środowisko
życia do odpowiedniego zwierzęcia.

What is the weather like today?

Podczas zajęć edukacji przyrodniczej uczniowie klasy 2b pytali o pogodę i utrwalali nazwy zjawisk atmosferycznych w języku angielskim.

We get to know the forest

Uczniowie klasy 2c podczas zajęć plastycznych wykonali makietę lasu. Wcześniej na zajęciach edukacji przyrodniczej poznali budowę drzewa warstwy lasu w języku angielskim. To była naprawdę ciekawa nauka. foto

Let's make a herbarium

Uczniowie klasy 3b na zajęciach technicznych stworzyli zielniki. Przy okazji utrwalili sobie gatunki drzew występujących w Polsce i poznali ich nazwy w języku angielskim. Uczniowie samodzielnie wyszukiwali i dopasowywali nazwy liści przyniesionych ze sobą do szkoły. Efektem naszej wspólnej pracy były polsko-angielskie zielniki. Wspólna nauka języka to jest to! foto

Podróż w dwujęzyczność!

Wycieczka klasy 1B do WooHoo Forest - nauka w plenerze, współpraca w zabawie. Uczniowie szukali ziemniaków, grali w gry terenowe, w których główną rolę odgrywały ziemniaki, uczestniczyli w warsztatach w drewnie oraz z krzesiwem, jedli ziemniaki z ogniska i kiełbaski przez siebie upieczone. Mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności w języku angielskim oraz był czas wolny na wspólne, kreatywne zabawy.

Fruit mix on a stick

Uczniowie klasy 2b na zajęciach technicznych wykonywali owocowe szaszłyki i utrwalali nazwy owoców w języku angielskim. foto

Zobacz film

Have fun and learn English!

Wszystkie dzieci kochają klocki LEGO. A co się stanie gdy połączymy LEGO i roboty? Wtedy otrzymamy mnóstwo dobrej zabawy połączonej z nauką programowania! Uczniowie z klasy 2b na zajęciach dodatkowych zaprojektowali i zbudowali z klocków swoje tory przeszkód dla robotów. Nasze roboty mówią po angielsku, więc przy okazji szlifowaliśmy też znajomość języka.

Podróż w dwujęzyczność” – innowacja językowa w klasie 1b

W klasie 1b wprowadzono innowację językową „Podróż w dwujęzyczność”, której celem jest wzbudzanie aktywności językowej u uczniów. W czasie codziennych zajęć dzieci uczą się reagować na usłyszane wyrażenia i zwroty, śpiewają piosenki i grają w gry mające na celu utrwalenie wprowadzonego słownictwa i zwrotów. Nauka przez zabawę i wspólny śpiew sprawia dzieciom dużo radości.

Happy Valentine's Day 2021 - życzenia od klas 1-3

Klasa 1B uczy się angielskiego śpiewająco. Let's sing with us!

Zajęcia plastyczne połączone z edukacją muzyczną
 i krotką lekcją języka angielskiego w klasie 1D

ENGLISH AROUND US

Uczniowie klasy drugiej wykorzystują każdą okazję do utrwalania słownictwa i posługiwania się językiem angielskim. Podczas ostatnich zajęć plastyczno – technicznych wykonali piękne zwierzątka z liści. W trakcie pracy utrwalali nazwy zwierząt, kolorów, kształtów, przeliczali elementy, a wszystko przy dźwiękach piosenki „Tell me, tell me, what do you see”.

Baw się i ucz!
Na zajęciach dodatkowych w klasie 2B odkrywamy świat robotów. Programowanie może być świetną zabawą, co możecie zobaczyć na filmiku z naszych zajęć.

Would you like something yummy?
 STREET FOOD w wykonaniu klas 3b i 3a

Klasa 1d - Zajęcia plastyczne połączone z lekcją języka angielskiego :)

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. W tym roku po raz pierwszy do akcji dołączyła nasza szkoła.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
9 lutego uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych promujących właściwe zachowania w sieci wykonywali plakaty mówiące o czyhających niebezpieczeństwach i promujące właściwe zachowania. Na zajęciach komputerowych uczniowie przygotowywali prezentacje, plakaty w programie Paint. W ramach poszerzania wiedzy z języka angielskiego uczniowie przygotowali krótki filmik promujący najważniejsze zasady właściwego korzystania z Internetu.