Strona główna   

Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek

Uczniowie klasy 1d na podstawie przeczytanej lektury „Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek” przygotowali swoich bohaterów, dla których później wymyślali historie, które mogły ich spotkać. Z kolei w trakcie omawiania „kosmicznych tematów” przygotowali swój model kosmosu, który ułatwił im zapamiętywanie planet w odpowiedniej kolejności.


 

Sensoplastyka

Sensoplastyka to coś więcej niż tylko zajęcia. Przede wszystkim to świetna zabawa angażująca zmysły, motorykę małą i kreatywność. Zabawy masami sensorycznymi świetnie rozwijają ręce i mózg a dodatkowo relaksują i wyciszają co pomaga w regulacji emocji u dzieci. Połączenie świetnej zabawy i rozwoju dzieci to coś co lubimy najbardziej.


 

Projekt edukacyjny „Boże Narodzenie”

W klasie 2d zrealizowaliśmy projekt edukacyjny „Boże Narodzenie”. Uczniowie najpierw tworzyli świąteczne kartki z życzeniami w wersji papierowej i elektronicznej. Potem udekorowali klasę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Realizując ustalone zadania pracowali w samodzielnie dobranych grupach, a efekty swojej pracy prezentowali na forum klasy. Świetnie potrafili dzielić się swoją wiedzą na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych w Polsce oraz w innych krajach. Dowiedzieli się, skąd się wzięła choinka i jakie są symbole Świąt Bożego Narodzenia. Na podstawie humorystycznych scenek z książki Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton savoir-vivre dla dzieci” opowiedzieli, jak zachowuje się kulturalne dziecko przy stole. Na podsumowanie swoich prezentacji uczniowie w swoich grupach wykonali plakaty, by zobrazować przedstawiane informacje. Projekt zakończył się klasową Wigilią. Przy wigilijnym stole dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie nawzajem życzenia oraz śpiewaliśmy kolędy. foto

 

Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy 1c z Teatrzyku21


 

Odwiedziny Świętego Mikołaja!!!


6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj, wręczył każdemu uczniowi podarunek.
Przyjęliśmy go bardzo serdecznie, śpiewaliśmy dla niego piosenki, mówiliśmy wierszyki.
Mamy nadzieję, że nie zapomni o nas także za rok.
foto

 


Projekt "Warstwy Lasu" w klasie 2B

Uczniowie klasy 2B prezentują efekty projektu "Warstwy lasu". W ciekawy sposób utrwalali zdobytą na zajęciach wiedzę. Wykonywali makiety, przy użyciu elementów przyrody: mchów, liści, kasztanów… Następnym krokiem był opis swoich prac i omówienie poszczególnych pięter. foto

 

Dzień Pluszowego Misia

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych, ulubione pluszaki towarzyszyły uczniom
w zabawach i nauce. foto


 


Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Leon"

 

22 i 23 marca uczniowie naszej szkoły z klas II – III uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon”. Zmagali się z różnymi zadaniami z zakresu matematyki i języka angielskiego.
Dla wielu był to pierwszy poważny konkurs, w którym musieli zmierzyć się nie tylko z zadaniami ale również ze stresem.
Nie pozostaje nam teraz nic innego, jak mocno zacisnąć kciuki, co też ochoczo czynimy.
Jednak już dziś jako Wasi nauczyciele jesteśmy z Was bardzo dumni!Tydzień Matematyki
 

Tydzień Matematyki w naszej szkole był okazją dla uczniów do czerpania radości z matematyki, poprzez udział w różnego rodzaju atrakcyjnych projektach, grach i zabawach. Uczniowie uczestniczyli w interaktywnych zajęciach, rozwiązywali nietypowe zadania i łamigłówki matematyczne. Wykonali plakaty oraz rysunki, na których przedstawili istotę i ważność matematyki. Dochodzili do wniosku, że matematyka jest niezbędna w każdej dziedzinie życia. Albert, uczeń klasy 8b przeprowadził w klasie 3c zajęcia w liczeniu na Matematycznym Kole Fortuny. Koło przygotował Dziadek Tomka i Alberta. Poprzez gry i zabawy uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności matematyczne, ćwiczyć logiczne myślenie, jak również integrować się we wspólnym działaniu. Dzieci ubrały się również w stroje z matematycznym akcentem, na których widoczne były liczby i działania.
Uczniowie klasy 3c razem ze starszymi kolegami z klasy 6a i 8a z okazji Tygodnia Matematyki przygotowali audycję i nadali przez radiowęzeł szkolny.
Matematyka towarzyszy nam wszędzie, niezależnie od tego, co robimy. Stanowi inspirację dla artystów i muzyków. Niezbędna jest w ekonomii, informatyce, medycynie i farmacji. Stanowi podstawę podejmowania decyzji i skutecznego działania. fotoNiezwykła lekcja biblioteczna

13 grudnia uczniowie z klasy 2d udali się na wspaniałą lekcję biblioteczną do Filii nr 3 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Z zaciekawieniem słuchali pani bibliotekarki, która fantastycznie opowiadała o polskich tradycjach świątecznych oraz mniej lub bardziej znanych potrawach wigilijnych. Ponadto dzieci brały aktywny udział w zajęciach, grały w bożonarodzeniowe memory oraz rozwiązywały świąteczne zagadki ukryte pod gwiazdkową girlandą. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał piękną zakładkę do książki i obiecał, że wróci tu z rodzicami. Lekcja biblioteczna odbyła się w radosnej atmosferze uwieńczonej zimowym spacerem przez śnieżne zaspy. foto"Nadchodzą Święta i wszędzie biało.." w wykonaniu uczniów 1a

Unoszący się w powietrzu zapach pierniczków, łagodne dźwięki kolęd, pastorałek i migoczące na gałązkach choinek gwiazdki, których światło przemienia krajobraz w magiczną krainę…
To znaki, że zbliża się najpiękniejszy, najbardziej magiczny czas w roku – Święta Bożego Narodzenia.Zabawa Andrzejkowa


 fotoŚwiatowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Miłe słowo, pozdrowienie, życzliwość, uśmiech, dobry uczynek i bezinteresowna pomoc, niech towarzyszą nam przez cały rok. Pomysł świętowania Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Tego dnia zachęca się do promowania idei pokoju poprzez okazywanie przyjaznych emocji oraz poszukiwanie pokojowych metod rozwiązywania konfliktów. W 2022 r obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień odbywają się pod hasłem: "Pozdrów 10 osób dla pokoju na świecie"
W naszej szkole uczniowie z okazji tego święta wysłuchali audycji radiowej przygotowanej przez kl. 3c, wykonali plakaty, karteczki z miłym słowem, serduszka, uśmiechnięte buźki.
Obdarowywali się wzajemnie upominkami „Podaruj komuś uśmiech”, zapisywali hasła dotyczące życzliwości, losowali osobę dla której przez najbliższy czas będą „Cichym Przyjacielem”, przygotowali klasowe serce i drzewa życzliwości oraz pogodne emotikony. Na zajęciach komputerowych wykonali plakaty oraz wybierali „Królową i Króla życzliwości”.
foto2b w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej


21 października uczniowie klasy 2b zwiedzali Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Po skansenie oprowadzał nas przewodnik, który opowiadał ciekawe historie związane z dawnym życiem Lasowiaków i Rzeszowiaków. Uczniowie zobaczyli zabytki architektury drewnianej dawnej wsi: stare chałupy, młyn, kościół oraz ekspozycję starych zabawek: koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, kołyski… Największą atrakcją wyjazdu były warsztaty garncarskie „Nie święci garnki lepią”. Dzieci zapoznały się z pracownią garncarską, dowiedziały się, jak działa koło garncarskie, jakie funkcje pełniły różnorodne naczynia gliniane oraz jak je dekorowano. Każdy z uczniów samodzielnie utoczył na kole garncarskim naczynie.
fotoKlasa 3c w Teatrze „Maska” - Spektakl i lekcja teatralna


Dnia 7 października uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Czterej muzykanci z Bremy”. Spektakl oparty na motywach baśni braci Grimm jest opowieścią o empatii i przyjaźni. Mówi o radości życia i trudnościach na jakie napotykają ludzie starsi. To piękne przedstawienie uczy, jak dobrze trzymać się razem, wspierać się, być troskliwym dla bliskich oraz okazywać zrozumienie dla każdego człowieka.
Podczas lekcji teatralnej uczniowie zapoznali się ze zbiorami lalek teatralnych oraz mieli okazję zobaczyć oryginalne projekty lalek i kostiumów. Spotkanie z Panią Małgorzatą Szczyrek – aktorką Teatru ”Maska” w Rzeszowie było dla uczniów radosnym przeżyciem. Aktorka prezentowała różne rodzaje lalek: kukiełki, jawajki, marionetki i maski oraz uczyła elementów gry aktorskiej i animacji.
foto


Całą szkoła śpiewa Mazurka Dąbrowskiego #niepodlegladohymnu

Piosenka "Niepodległość" w wykonaniu uczniów klasy 2D


Witamy serdecznie w naszej szkole wszystkich nowych uczniów, a w szczególności tych najmłodszych, którzy w dniu dzisiejszym rozpoczęli swoją szkolną przygodę!!

foto


Klasy trzecie uroczyście zakończyły etap edukacji wczesnoszkolnej

Co sie wydarzyło przez te trzy lata?
Zachęcamy do obejrzenia filmów :)
 
   MALI PROGRAMIŚCI Z 1D

Uczniowie klasy 1d realizują innowację pt. „Programowanie to dla nas wyzwanie”. Podczas zajęć pracowali na uniwersalnej macie do kodowania, programowania i zajęć z robotami – Genibotami. Wykorzystywali różne elementy, m.in. postaci, kształty, literki, cyferki oraz tematyczne kartoniki. Utrwalali poznane słownictwo z języka angielskiego układając programy dla Genibotów. Zmierzyli się trudnymi zadaniami na blockly.games oraz poznali wizualny język programowania – ScratchJr. Tworząc projekty i programy uczyli się kreatywnego myślenia i systematycznego rozumowania. Przed nimi kolejne fascynujące zajęcia z innowacyjną grą „Scottie Go”.
fotoTruskawkowy poniedziałek

Może to zabrzmi dziwnie, ale zadanie domowe może czasem być nietypowe i ciekawe.
Zaczął się sezon truskawkowy, więc chętni uczniowie z klasy 1 e mogli przygotować ciasto z tymi owocami wg. przepisu cioci Ani. Okazało się, że niektórzy podzielili się swoimi wypiekami z koleżankami i kolegami z klasy. Pamiętali też o innych pracownikach szkoły. To był bardzo miły truskawkowy poniedziałek.
fotoWoo Hoo Forest- Szkoła Leśna 2022

fotoOgrodnicy z 1c

W ramach zajęć przyrodniczych klasa 1c założyła swój "klasowy ogródek". Naszym zadaniem było posiać wybraną roślinkę, następnie czekaliśmy cierpliwie aż wykiełkuje. W klasie codziennie obserwowaliśmy zmiany jakie następują oraz podlewaliśmy nasze roślinki. Udało się wyhodować pomidory, rzodkiewki, fasolę, rzeżuchę, marchew, ogórki i buraki.
foto


Spotkanie z pszczelarzem na Miodowej

W klasach pierwszych odbyły się zajęcia podczas których dzieci poznały pracę pszczelarza. Pan Tomasz w ciekawy sposób zapoznał dzieci z życiem pszczół oraz ich wyglądem. Wyjaśnił, że mają bardzo duże znaczenie dla człowieka i przyrody. Dzieci mogły poczuć się „pszczelarzami” ubierając odpowiedni strój. Poznane wiadomości mogły utrwalić śpiewając piosenkę o niedźwiadku. Na koniec zajęć nastąpiła degustacja miodu na wafelkach. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia.
fotoZwyczaje Świat Wielkanocnych
Dzieci z klasy 2c podczas zajęć z Teatrzyku 21 przygotowały program o Świętach Wielkanocnych

Świąteczny nastrój w klasie 2c

 foto


Wizyta znanego aktora Pana Macieja Owczarka w klasie 2c

Teatr „Maska” jest wspaniałym miejscem, gdzie uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w spektaklach, przeżywać wiele emocji, utożsamiać się z bohaterami sztuki, zdobywać wiedzę o teatrze, pracy aktorów i animacji.
Spotkanie z Panem Maciejem Owczarkiem - aktorem Teatru ”Maska” w Rzeszowie była dla uczniów niezapomnianym przeżyciem. Już wcześniej mogliśmy podziwiać grę aktorską pana Macieja, talent i umiejętność nawiązywania kontaktu z widownią dzięki przedstawieniom, które oglądaliśmy. W naszej pamięci mamy role z przedstawień: „Hachiko”, „Brzydkie kaczątko”, „Zorro”, „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”.
Podczas spotkania Pan Maciej opowiedział nam o tajnikach warsztatu aktorskiego. Pokazał różne rodzaje lalek: kukiełki, pacynki, jawajki, marionetki i lalkę stolikową oraz zapoznał ze sztuką animacji.
Uczniowie zadawali Panu Maciejowi mnóstwo pytań, dotyczących studiów aktorskich, pracy zawodowej i zainteresowań. Poznaliśmy też pasje Pana Macieja: pływanie, snowboard oraz grę na gitarze. Następnie mieliśmy możliwość stworzenia scenek i animowania za pomocą lalek. Wprowadzeniem do występu były ćwiczenia dykcji. Zabawa w teatr lalkowy pod kierunkiem aktora była dla uczniów wspaniałym doświadczeniem. Podziękowaniem dla Pana Macieja za niezwykłą wizytę w szkole były przygotowane laurki oraz wykona przez Anię etiuda na skrzypce. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w teatrze podczas spektakli.
foto
Kolejne medale Marysi i Mikołaja

 Marysia Rzeźnik z klasy 3e zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal w kategorii do 31kg a Mikołaj Rzeźnik z klasy 1d zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii 32kg w Otwartych Mistrzostwach Judo Carpatia Cup w Jaśle.
Zawody odbyły się w dniu 2.04.2022r. w Jaśle. Brawo!
Spotkanie uczniów klasy 2c z Panią Eweliną Kędzior – Pikuła - lekarzem medycyny – neurologiem

Dnia 1 kwietnia 2022 r. w klasie 2c odbyły się zajęcia z cyklu "Poznajemy pracę zawodową i pasje naszych rodziców”. Pani Ewelina, mama Klaudii jest lekarką neurologiem. Bardzo ciekawie opowiadała nam o studiach medycznych, swojej pracy w szpitalu i leczeniu chorych. Dowiedzieliśmy się, jak ważny jest dla naszego zdrowia ruch, sen, właściwe odżywianie oraz picie odpowiedniej ilości wody. Wszystkie te czynniki mają istotny wpływ na jakość życia, myślenie, koncentrację i pamięć. Mózg potrzebuje energii, aby sprawnie pracować. Pani doktor pokazała nam książki z których przygotowywała się do egzaminu. Ilość wiedzy, którą należało zgłębić, aby otrzymać specjalizację w zakresie neurologii zrobiła na nas ogromne wrażenie. Poznaliśmy też rodzaje badań i narzędzia do ich wykonywania. Uczniowie przeprowadzili wywiad z Panią doktor, a następnie podziękowali za niezwykłe spotkanie. foto


Dzień Wiosny

Powitanie wiosny foto


SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Uczniowie klas młodszych wykonali laurki dla żołnierzy z Ukrainy, by ICH wesprzeć, dodać otuchy w walce i podziękowań IM za tak dzielną obronę swojego kraju. CHWAŁA BOHATEROM! foto


Zabawy na śniegu klasy 3C


foto
Mali kolędnicy, idą do stajenki.
Zabiorą ze sobą, wesołe piosenki.
Damy sobie ręce, zatoczymy koło.
Zanucimy razem kolędę wesołą.


W dniu 19 stycznia w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe, które przypomniało nam wyjątkowy i radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Mogliśmy kolejny raz przeżyć historię narodzenia Jezusa, śpiewać kolędy i podziwiać tradycyjne postacie z Jasełek – Maryję i Józefa, anioły, mędrców oraz pasterzy.
Jasełka opowiadają wydarzenia z życia Dzieciątka Jezus, ale również zawierają głębsze przesłanie. Pokazują, że jest to nie tylko wydarzenie historyczne, ale też współczesne, które łączy ludzi, wypełnia serca pokojem i nadzieją, dobrocią i życzliwością oraz zachęca do niesienia pomocy.
Młodsi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych i doświadczania radości ze wspólnego tworzenia.
Jasełka przygotował Teatrzyk 21 z klasy 2c pod kierunkiem pani Ewy Lenar, natomiast wesołą scenkę z kolędnikami zaprezentowały dzieci z klasy 2a pod opieką pani Izabeli Gołojuch.
fotoHave fun and learn English!

Wszystkie dzieci kochają klocki LEGO. A co się stanie gdy połączymy LEGO i roboty? Wtedy otrzymamy mnóstwo dobrej zabawy połączonej z nauką programowania! Uczniowie z klasy 2b na zajęciach dodatkowych zaprojektowali i zbudowali z klocków swoje tory przeszkód dla robotów. Nasze roboty mówią po angielsku, więc przy okazji szlifowaliśmy też znajomość języka.


Wigilia klasy 2d
 
Wigilia w klasie 2d była cudownym czasem spędzonym na wspólnym kolędowaniu, omówieniu tradycji wigilijnych, a także niekończących się życzeniach! Wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu, przy którym spożywaliśmy pyszne pierożki, a także barszczyk z uszkami! Nie zabrakło także słodkich pierniczków i... symbolicznych podarunków!
Serdecznie życzenia: wesołych, radosnych, rodzinnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, a także wspaniałego roku 2022 życzy klasa 2d wraz z wychowawczynią! :)
foto
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w klasie 3B
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 3B w miesiącu grudniu nabyli praktycznych i bardzo potrzebnych umiejętności jakimi są pakowanie prezentów, przygotowanie dekoracji świątecznych oraz nakrycie stołu wigilijnego. Nie zabrakło też śpiewu ani dobrej zabawy. Na koniec mogliśmy miło i pysznie spędzić czas podczas Wigilii Klasowej. Życzymy wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i pomyślności w Nowym Roku foto

Przedświąteczny czas w 2b

Pierniczki świąteczne to jedna z tych rzeczy, za które dzieci i dorośli kochają Święta Bożego Narodzenia. Przygotowując się do świąt klasa 2B również udekorowała swoje pierniczki. Każdy z uczniów wykazał się wielką kreatywnością w przystrajaniu swoich słodkości. Powstało wiele smakowitych dzieł sztuki fotoKlasy 1E i 2A w Teatrze Maska
Co jest najważniejsze w życiu? Odpowiedzi na tak postawione pytanie jest pewnie tyle, ilu odpowiadających. Nasi uczniowie już to wiedzą, po obejrzeniu spektaklu pt. ”Opowieść Wigilijna” Karola
Dickensa.  fotoWyjazd 1c do Kolorowego Świata

Klasa 1c w piątek 3 grudnia wybrała się do Kolorowego Świata w Rzeszowie. Zabawa była naprawdę znakomita! Zjeżdżanie, wspinanie się to rzeczy, które dzieci naprawdę lubią. Wspólna zabawa sprzyjała rozmowom i wszystkich wprawiła w dobry nastrój. Zabawa w kulkach dostarczyła też dużo radości i wywołała uśmiech na twarzach dzieci. A to jest najważniejsze! fotoOdwiedził dziś naszą szkołę Mikołaj Święty...
i przywiózł dla wszystkich dzieci fajne prezenty!!!
Szkolni matematycy


 W klasach 1c i 1e w roku szkolnym 2021/2022 realizowany jest program „Przyjaciele matematyki. Rozwijanie zdolności dzieci należy obecnie, w dobie rewolucji naukowo-technicznej do ważnych zadań nauczyciela. Nowoczesna szkoła powinna uwzględniać zmieniające się potrzeby oraz możliwości swoich wychowanków, a także przygotowywać młodego człowieka do życia w zmieniającej się rzeczywistości. Obecnie niezmiernie ważne jest rozwijanie indywidualnych możliwości każdego dziecka. Czas edukacji wczesnoszkolnej jest okresem szczególnie ważnym.
Celem programu jest rozbudzenie i kształtowanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie uzdolnień, poszerzenie i pogłębienie wiedzy matematycznej uczniów
o zagadnienia wykraczające poza program nauczania. Założenia programu realizowane są między innymi poprzez zabawę, doświadczanie, badanie, poszukiwanie nietypowych rozwiązań. Zresztą zobaczcie sami...
foto


Andrzejki? Dlaczego nie!

 Nasi uczniowie mieli możliwość w gronie klasowym uczestniczyć w fantastycznych Andrzejkach! Zabawę poprowadziła niesamowita Pani Animatorka, która rozgrzała do czerwoności wszystkich uczestniczących w zabawie! Uczniowie aktywnie brali udział w konkursach, zabawach, grach zespołowych, a niektórzy nawet lali wosk przez dziurkę od magicznego klucza! Szaleństwom nie było końca! Czekamy na kolejną udaną imprezę, może będzie nią bal karnawałowy? Hmmm? foto   foto1b
Dzień pluszowego misia

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data - właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej niesamowitej, uroczej i tak ważnej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Nasi uczniowie ochoczo celebrowali to nietypowe święto czemu możemy się bliżej przyjrzeć na załączonej fotorelacji. fotoJesienne klimaty w klasie 2c

Piękna, polska jesień zachęciła uczniów do tworzenia kolorowych prac plastycznych. Natomiast zajęcia z programu Wooho Forest w promieniach słońca i podmuchach jesiennego wiatru dały możliwość przeprowadzania ciekawych doświadczeń i doskonalenia umiejętności matematycznych oraz zdobywania wiedzy o hibernacji zwierząt.
fotoWycieczka integracyjna klasy 2b i 2d do Siedliska Janczar w Pstrągowej


W miniony piątek klasy 2b i 2d wybrały się wspólnie na wycieczkę integracyjną do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Już na wstępie możemy śmiało przekazać, że był to fantastyczny dzień pełen mocnych, pozytywnych wrażeń, a także zawiązywania się nowych przyjaźni międzyklasowych! Po dotarciu na miejsce wszyscy szybkim krokiem udaliśmy się na... warsztaty z PSZCZELARZEM! Podczas spotkania mieliśmy możliwość dowiedzieć się na czym polega praca pszczelarza, obejrzeliśmy a także przymierzyliśmy jego strój roboczy jak również z bliska obserwowaliśmy rój pszczół! Wszyscy bez zastanowienia wiedzą po czym rozpoznać Królową czyli matkę pszczelą. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się również jak wygląda praca pszczół , a dowodem naszej nabytej wiedzy były wyniki konkursów, które zostały przypieczętowane nagrodami! Na koniec każdy dostał słodki poczęstunek w postaci miodu. Tuż po warsztatach nadeszła pora na przejażdżkę konną! Bez wątpienia dla wielu uczniów była to największa atrakcja tego dnia! Wszyscy byli bardzo dzielni i świetnie poradzili sobie podczas wsiadania i schodzenia z konia. Wycieczkę uwieńczyliśmy wspólnym zjedzeniem kiełbaski z grilla, ciepłą herbatką, a także radosnymi zabawami na placu zabaw! Oby więcej takich dni! fotoKlasa 1E w bazie WooHoo Forest

Wyścigi z ziemniakami, szukanie i przeliczanie żołędzi, zabawy z chustą, pieczenie kiełbasek, ziemniaków i pianek, wykonywanie pamiątkowych breloków, wspólne przyrządzanie kakaa...
To tylko nieliczne z atrakcji, które przeżyła klasa 1E w poniedziałek 20 września 2021 roku w bazie WooHoo Forest.
To był dzień pełen wrażeń! :)
Dzieci listy piszą…

Ostatnio na lekcjach edukacji polonistycznej klasa 2b uczyła się pisać listy. Dowiedzieliśmy się także, jak wygląda praca na poczcie, jakie są obowiązki listonosza. Każdy z uczniów własnoręcznie napisał list i ozdobił go pięknymi rysunkami. Następnie zaadresowaliśmy koperty i wysłaliśmy listy do naszych Rodziców. Już nie możemy się doczekać, kiedy listonosz zapuka do naszych drzwi. fotoWizyta na poczcie

Uczniowie klasy 2D, którzy niedawno opanowali epistolografię - czyli sztukę pisania listów, wybrali się do pobliskiej, zaprzyjaźnionej placówki pocztowej, aby dokonać wysyłki samodzielnie napisanych listów. Dzięki uprzejmości pracowników Urzędu Pocztowego przy ulicy Krzyżanowskiego dzieci mogły zajrzeć do głównego pokoju, w którym odbywa się codzienna praca pocztowców. Nim się jednak wybraliśmy na tę małą wycieczkę edukacyjną, każdy z uczniów podczas wcześniejszych lekcji poznał zasady pisania listów, pojęcia adresata i nadawcy, a także nabył umiejętności w poprawnym adresowaniu listów. Wszystkie napisane listy zostały odpowiednio nadane przez każdego z uczniów samodzielnie. Pani urzędniczka była z nas bardzo dumna! Było to dla nas cudowne doświadczenie, a co najważniejsze - sprytnie połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Teraz pozostało nam czekać na odpowiedzi zwrotne od naszych adresatów! Koniecznie zaglądajcie do swoich skrzynek! :)Wycieczka edukacyjno -integracyjna klasy 2A

14 września wybraliśmy się na Turkusową Polanę. Otwarta, naturalna przestrzeń sprzyjała naszej kreatywności.
Dzięki leśnej wycieczce nauczyliśmy się współpracy poprzez wspólne budowanie szałasów, czy szukanie darów lasu. Wiemy już jak rozróżnić grzyby jadalne od trujących. Uczyliśmy się poprzez doświadczenie. Wyzwaniem była dla nas trasa wspinaczkowa.
Na polanie mieliśmy dużo czasu na rozmowy, wspólne gotowanie w kuchni błotnej oraz zabawy zręcznościowe i integracyjne. Na koniec pobytu uczyliśmy się rozpalać ogień za pomocą krzesiwa. Wiemy już, że nie jest to łatwe zadanie. Upieczone przez nas kiełbaski bardzo nam smakowały. Czas spędzony na polanie był niezapomnianą przygodą
.  fotoProgramowanie to dla nas wyzwanie


W klasie 1d wprowadzono innowację pt. „Programowanie to dla nas wyzwanie”. Swoje pierwsze zajęcia uczniowie rozpoczęli od kodowania na KoduMacie. W odpowiednich miejscach układali kształty i figury nazywając je w języku angielskim. Ćwiczenia z użyciem kolorowych kartoników wpływają na wyobraźnię przestrzenną, znajomość kierunków i orientację w terenie. Pomagają ćwiczyć koncentrację i skupienie uwagi oraz aktywizują uczniów, dając im szerszy obraz przestrzenny oraz pole widzenia w planowaniu ruchów. Zadania bardzo zaciekawiły uczniów i z niecierpliwością czekają na następne. fotoSpotkanie integracyjne klasy Ic

W czwartek 9 września klasa Ic wraz z rodzicami i wychowawcą spędziła miło czas na wspólnej zabawie i grillowaniu w Dębinówce. Dzieci grały w piłkę, biegały i huśtały się na huśtawce. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie spotkania!
Uczniowie klas trzecich zakończyli w piątek etap edukacji wczesnoszkolnej.
Nie brakowało łez i wzruszeń. Od września rozpoczną naukę w klasie czwartej.

Zapraszamy na krótkie filmowe przypomnienie tego co wydarzyło się przez te trzy lata.


klasa3a   klasa3b   klasa3c   klasa3d9 czerwca 2021
Lekcja przyrody poprzez zabawę

Klasa 2b miło spędziła czas na świeżym powietrzu grając w BINGO W NATURZE. foto
Wycieczka klasy 3c do Woohoo Forest

2 czerwca klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Woohoo Forest. Na początku przeszliśmy przez teren rezerwatu Lisia Góra, następnie idąc wzdłuż Wisłoka dotarliśmy do bazy. W przerwie nauczyliśmy się rozpalać ogień przy pomocy krzesiwa. Ze smakiem zjedliśmy samodzielnie przygotowane hamburgery. Z zapałem wykonaliśmy drewniane breloczki. Na miejscu eksplorowaliśmy teren wykorzystując pnie drzew, huśtawki, hamaki, kuchnię błotną. To był udany dzień i nie chcieliśmy wracać do szkoły. fotoLeśne przygody 1b

Dzień dziecka klasa 1b świętowała bardzo aktywnie. Wybraliśmy się do WooHoo Forest, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Obserwowaliśmy różne gatunki drzew, przyglądaliśmy się przy pomocy lupy życiu malutkich leśnych stworzonek, wspinaliśmy się po drzewach, wykonywaliśmy breloczki z drewna. Na koniec upiekliśmy na ognisku smakowite kiełbaski i burgery, oraz zjedliśmy przepyszne lody. To był dzień pełen wrażeń, który dał nam mnóstwo radości. Wróciliśmy ubłoceni, ale bardzo szczęśliwi! fotoMaj miesiącem ze SCRATCH

Uczniowie klasy 3d w ramach programu Uczymy Dzieci Programować wraz z Klubem Młodego Programisty wzięli udział w urodzinach Scratcha. W trakcie realizacji zadań z pierwszych modułów poznali funkcjonalność programu, edytora graficznego, tworzyli duszka, modyfikowali i tworzyli tło. Na koniec pierwszego projektu stworzyli własną animację. Podczas zajęć uczniowie uczą się uporządkowanego, logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do problemów, rozwijają kreatywność oraz kształtują umiejętność pracy w zespole. Przed nimi kolejne ciekawe moduły. fotoDzień Kobiet w klasach 1-3

Kto się czubi, ten się lubi –
takie jest przysłowie,
więc wypada je przypomnieć
w tym dniu Święta Kobiet.

Chodź czubimy się czasami –
lubicie nas przecież.
Bo bez dziewczyn strasznie nudno
byłoby na świecie!
foto


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowie klasy 3a wzięli udział w klasowym konkursie kaligraficznym. Każda praca była estetyczna i poprawna graficznie, a wyłonienie Mistrza i Wicemistrzów było bardzo trudnym zadaniem. foto
Bale karnawałowe

W ubiegłym tygodniu w klasach 1-3 odbyły się klasowe bale karnawałowe.
W tym dniu w naszej szkole można było spotkać księżniczki, piratów, wojowników ninja, różne zwierzątka i wiele, wiele innych bajkowych postaci. Na uczniów czekały konkursy i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się doskonale!
foto
Wyróżnienia dla naszych uczniów w konkursie "ŚWIETLIK"

Z przyjemnością informujemy, że czterech uczniów z klasy 3c otrzymało wyróżnienie w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Są to:
1. Milena B.
2. Julia D.
3. Franciszek S.
4. Izabela S.
W konkursie udział wzięli również uczniowie z klasy 3c: Olivia D., Zuzanna K., Mateusz Sz., Lena V., Aleksander W., Szymon Z., z klasy 3a: Eliza Sz. i z klasy 3d Lena S.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! foto]

Maski karnawałowe


Klasa 1b na zajęciach technicznych własnoręcznie przygotowała piękne maski karnawałowe. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii. fotoZ górki na pazurki...


Podczas zajęć w-f- u uczniowie klasy IIc postanowili zamienić salę gimnastyczną na zimowe zabawy na śniegu. Zimowym szaleństwom nie było końca – dzieci rzucały śnieżkami, zjeżdżały z górki i korzystały z placu zabaw w zimowej scenerii. Zabawa na śniegu sprawiła dzieciom wiele radości. fotoSukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym
 „Leon” matematyczny!


Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon” matematyczny.
III miejsce ex aequo zajęli uczniowie
Sebastian S. z klasy 3b i Benedykt K. z klasy 3d
Miejsca w pierwszej dziesiątce i tytuły laureatów uzyskali:
-uczniowie klas II: Kamil D. z klasy 2c -miejsce VII, Michał M. z klasy 2e- VII miejsce, Antoni O. z klasy 2e- X miejsce.
-uczniowie klas III: Wiktor P. z klasy 3b- miejsce IV, Szymon Z. z klasy 3c- 7 miejsce, Filip N. z klasy 3b miejsce 8, Szymon M. z klasy 3a- miejsce 9, Natalia D. z klasy 3b -miejsce 10, Mateusz S. z klasy 3c- miejsce 10, Oliwia S. z klasy 3a miejsce 10.
Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. foto
Białe szaleństwo trwa w najlepsze...

fotoZimowe szaleństwa klasy 1d

Zabawy na śniegu

Klasa 2b - Ciepło się ubieramy i bawimy na śniegu zgodnie z norweskim powiedzeniem:
 Det finnes ikke dårlig vær, bare dårlige klær!!
foto"Reisen wir zusammen in die Welt!"
 
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas III zostali objęci innowacją metodyczno- pedagogiczną z języka niemieckiego. Biorą oni czynny udział w zajęciach językowych organizowanych w formie fakultatywnych aktywności świetlicowych. W ten sposób nasi najmłodsi uczniowie mają okazję poznawać podstawowe niuanse nowego dla nich języka. Nabywanie kompetencji lingwistycznych w lekkiej formie, poprzez zabawę jest dla nich prawdziwą przygodą oraz okazją do rozwoju i integracji. foto
1B świątecznie

Życzenia świąteczne od klasy 2d
Klasa 3b życzenia śle...

Świąteczne prace uczniów klasy 1b

fotoŻyczenia dla nauczycieli napłynęły również od
Małego Samorządu Uczniowskiego!!!

 
13 października przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom kartki z życzeniami przygotowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, dużo wytrwałości oraz powodzenia w życiu zawodowym i osobistym. foto
Uczniowie klas 1-3 biorą udział w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania.
W tym roku odbędzie się on w dniach 10-25 października.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
 
Nasi chłopcy są najlepsi!

Jak co roku w klasach 1-3 świętowaliśmy dzień chłopaka. W tym dniu nasi chłopcy otrzymali wiele wspaniałych prezentów m.in. kostki Rubika, resoraki, dyplomy, zakładki do książek, a nawet niezwykłe zaproszenie na Międzynarodową Wystawę Robotów. Oczywiście nie zabrakło słodkości dla każdego. Klasy drugie obejrzały film „Cudowny chłopak”. Dziewczynki bardzo się postarały, aby w tym dniu chłopcy poczuli się wyjątkowo. Przygotowały dla nich laurki, a nawet zaśpiewały dla swoich kolegów 100 lat! foto5 października 2020
"Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

W tym roku szkolnym klasy trzecie realizują międzynarodowy projekt edukacyjny wpierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas 1-3 "Czytam z klasą"

 foto28 września 2020
Dzień Języków Obcych
W piątek 25go września, w ramach Dnia Języków Obcych, dzieci z klas 2d,3d,3c,1d odbyły podróż do Kraju Wschodzącego Słońca – Japonii (Nihon). Były próby pisania znaków chińskich i japońskich, używania pałeczek, wachlowania oraz quizy. Niektórzy odważyli się założyć tradycyjne buty geta i zrobić w nich parę kroków, co jest nie lada sztuką. Chętnych do ubrania yukaty- letniego kimona, nie brakowało. Zobaczcie sami. foto   Anna Wąs Polak25
września 2020
Pierwsze zajęcia  jazdy na rolkach

Kolejne pokolenie zaczyna w naszej szkole swoją rolkową przygodę foto10 września 2020
Pasowanie uczniów klas 1A i 1D


Dzisiaj zaszczyt pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr21 spotkał uczniów klas 1A i 1D.   Serdecznie GRATULUJEMY!
 foto 1A    foto 1D1 września 2020

Rozpoczęcie roku szkolnego


W dniu dzisiejszym uroczystą Mszą Świętą zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Szczególnie serdecznie witamy w naszej szkole nowych uczniów, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych, dla których ten dzień był z pewnością wielkim przeżyciem. foto 

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to ważne święto. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych
wyrazili Babciom i Dziadkom podziękowania za ich miłość, troskę,
wyrozumiałość, opiekę i cierpliwość. Uroczystości w poszczególnych klasach
przebiegały w miłej i radosnej atmosferze. Występy wnuków wywołały wiele
wzruszeń i uśmiechu na twarzach dostojnych Gości. Uczniowie przygotowali
wiersze, piosenki, inscenizację „Jasełek”, recytowali, śpiewali, grali na bum –
bum rurkach, ukulele, składali życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane
prezenty. Uroczyste spotkania z Dziadkami były okazją do umocnienia więzi
rodzinnych oraz okazania szacunku i wdzięczności.

 foto

 

Zabawa Karnawałowa

4 stycznia odbyła się w naszej szkole Zabawa Karnawałowa klas 1-3. Tańce, zabawy i konkursy dla najmłodszych zapewniła Szkoła Muzyczna Yamaha. Uczniowie poprzebierali się w najróżniejsze stroje, było bardzo kolorowo i radośnie. foto

 

Projekt "Warstwy Lasu" w klasie 2B
Uczniowie klasy 2B prezentują efekty projektu "Warstwy lasu". W ciekawy sposób utrwalali zdobytą na zajęciach wiedzę. Wykonywali makiety, przy użyciu elementów przyrody: mchów, liści, kasztanów… Następnym krokiem był opis swoich prac i omówienie poszczególnych pięter. foto


 

Wycieczka na pocztę

W dniu 13 grudnia uczniowie klasy 1c odwiedzili Urząd Pocztowy nr 10 przy Al. Krzyżanowskiego 6. Celem naszej wycieczki było poznanie pracy listonosza, urzędników poczty, rodzajów usług pocztowych oraz nadanie przesyłek listowych. Uczniowie kupili znaczki i wysłali własnoręcznie wykonane kartki ze świątecznymi życzeniami i pozdrowieniami do mieszkańców Domu Kombatanta w Rzeszowie. Wykonaliśmy 50 kartek dla seniorów w ramach Projektu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Włączyliśmy się również do akcji charytatywnej „Gwiazdkowa zbiórka dla dzieci” zorganizowanej przez Urząd Pocztowy. Uczniowie kupili upominki dla dzieci z Domu Dziecka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Urzędu Pocztowego Nr 10 za umożliwienie dzieciom zwiedzenia poczty, za ciekawą lekcję, uśmiech i życzliwość. foto


 

Klasa 1b na warsztatach ceramicznych

Początek naszej wycieczki to przejazd autobusem MPK do centrum miasta, gdy dotarliśmy do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zwiedzaliśmy wystawę malarstwa i archeologiczną. Następnie czekały nas warsztaty ceramiczne, na których tworzyliśmy z gliny zawieszki choinkowe, miski i wszystko to co podpowiadała nam nasza wyobraźnia. Wracając odwiedziliśmy Miasteczko Świąteczne na rynku. Po powrocie gościliśmy w klasie Mikołaja i ubieraliśmy choinkę. To był dzień pełen niezapomnianych przygód. foto

 


Zabawa Andrzejkowa klas 1-3
Pod koniec listopada nie mogło zabraknąć tańców. KK Kids Academy zadbało o dobrą zabawę dla najmłodszych, były animacje, tańce do muzyki. Nie zabrakło barwnych i ciekawych strojów. foto


 

MAMY TO!

W czerwcu ubiegłego roku szkolnego uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Nagrodą były mobilne pracownie komputerowe, które obejmowały: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor. W konkursie liczyło się: zaangażowanie uczniów i nauczycieli, pomysłowość i wiedza o bezpieczeństwie w sieci. Trzeba było zaangażować możliwie największą grupę uczniów (w naszym przypadku to ponad 300 ), zrealizować zadanie konkursowe i w terminie wysłać formularz zgłoszeniowy, a pamiętajmy, że czerwiec to niezwykle pracowity i gorący czas w szkole ;) Nasi uczniowie zrealizowali moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotowali projekt kolorowanki, która dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej. Po kilku miesiącach oczekiwania okazało się, że wygraliśmy! Ogromne podziękowanie kierujemy do wszystkich zaangażowanych nauczycieli i uczniów, a szczególnie do pani Magdaleny Kawy, pod kierunkiem której uczniowie wykonali przepiękną pracę oraz pani Jolanty Tobuch – Nieckarz – koordynatora konkursu.

 


Warsztaty "Fizyka latania" w klasach pierwszych


Jakim prawem samoloty latają i dlaczego pomimo swojego dużego ciężaru nie opadają? Czy lewitacja jest już możliwa? Dlaczego balon nie pali się pomimo, że podgrzewany jest płomieniem? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów „Fizyka latania” prowadzonych przez pana Tomka z „Mądrego Dzieciaka? Odwiedził klasy pierwsze aby przybliżyć dzieciom „tajemnice” - prawa nauki. Mali naukowcy wiedzą już, że znajomość praw fizycznych pozwala zrozumieć zasady poruszania się obiektów latających i nie tylko.
Było to bardzo pouczające i fascynujące spotkanie.
foto


Długo oczekiwany gość odwiedził uczniów 2d w Fantazji

Uczniowie klasy 2d wybrali się do Centrum zabaw Fantazja. Mile spędzili czas na wielopoziomowej konstrukcji składającej się z labiryntów rur, długich zjeżdżalni, ślizgów, podejść i mosteczków. Świetnie bawili się w sali luster, basenach z piłeczkami oraz na trampolinie. Podczas pobytu odwiedził ich Św. Mikołaj, który rozdał wspaniałe prezenty. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. fotoMIKOŁAJKI INACZEJ

Z okazji Mikołajek klasa 3b wybrała się do parku trampolin. Bawiliśmy się świetnie!Dzieci lubią bajki!


Gabriela Filip uczennica klasy 1d została nagrodzona, a Jan Statek uczeń klasy 1d zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Bajkowa postać" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
"Santa Claus Is Coming to Town" w wykonaniu uczniów klasy 1b


Na ten dzień zawsze czekamy z utęsknieniem.
Najprawdziwszy Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę
!!!

 foto
Spotkanie z naukowcem i twórcą wynalazków Panią dr inż. Martą Żyłką


W dniu 18.11.2022 r. klasę 3c odwiedziła mama Tomka - Pani dr inż. Marta Żyłka, która jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej, Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej. Pani Marta zapoznała uczniów z pracą nauczyciela akademickiego oraz omówiła zagadnienia, jakie są poruszane na studiach wyższych Politechniki Rzeszowskiej. Opisała urządzenia, które tworzy i nad którymi pracuje, a także patenty, jakie posiada. Zaprezentowała 9 wynalazków. Mama Tomka omówiła etapy tworzenia wynalazku. Przedstawiła „Urządzenie rehabilitacyjne z mikroprocesorowym sterowaniem z napędem pneumatycznym do ćwiczeń biernych kończyn dolnych”, za które uzyskano srebrny medal podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji. Projekt ten tworzyła wspólnie z tatą Tomka - Panem dr inż. Wojciechem Żyłką. Urządzenie rehabilitacyjne symuluje naturalny ruch kończyn za pomocą siłowników i dodatkowo reaktywuje funkcje sprawnościowe kończyn dolnych pacjenta. Urządzenie znajduje zastosowanie przede wszystkim u pacjentów z problemami neurologicznymi oraz ortopedyczno-chirurgicznymi. Zostało ono przetestowane przez analogowych astronautów w Analogowej Bazie Kosmicznej znajdującej się pod Tarnowem. Pani Marta w sposób niezwykle interesujący opowiadała o pracy w Analogowej Bazie Kosmicznej, gdzie odbywają się symulacje misji księżycowych oraz trenują załogi z całego świata.
Uczniowie poznali budowę oraz zasadę działania siłowników pneumatycznych, jednostronnego oraz dwustronnego działania. Zapoznali się z podstawowymi układami tych sterowników. Mieli możliwość sterowania układami pneumatycznymi oraz przeprowadzenia doświadczeń z wyznaczonymi elementami wykonawczymi.
Ostatnim etapem spotkania były pytania do mamy Tomka przygotowane przez uczniów klasy 3c oraz podziękowania za lekcję. Spotkanie z Panią dr inż. Martą Żyłką z cyklu „Poznajemy pracę zawodową naszych rodziców oraz ich pasje” to wspaniały czas nauki i doświadczeń. Uczniowie przekonali się, że człowiek dzięki wynalazkom ma lepsze warunki życia, otrzymuje pomoc i coraz więcej wie o otaczającym go świecie.
fotoNiesamowite Skarpetko-Maskotki

Witajcie! To My! Uczniowie klasy 2a! Zobaczcie co się u nas działo przy okazji omawiania lektury "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"! Stworzyliśmy nasze własne  :)
P.S. Tato, wiem, że teraz masz jedną skarpetkę bez pary, ale naprawdę druga była mi potrzebna na zajęcia :)
fotoDzień Postaci z Bajek


W piątek 4 listopada korytarze naszej szkoły zmieniły się w bajkową krainę. Dzień Postaci z Bajek obchodziliśmy przebierając się za ulubione postaci z bajek i kreskówek. Stroje zachwycały kreatywnością, dzień ten sprawił nam wiele radości, zobaczcie sami! fotoNie święci garnki lepią…tylko klasy 3


Klasy 3b i 3d odwiedziły Zagrodę Garncarską w Medyni Głogowskiej. W Zagrodzie zgromadzono bogatą kolekcję ceramiki. Obok podstawowych wyrobów jak garnki, dzbany i donice, zobaczyć tam można gliniane figurki autorstwa miejscowych artystów o międzynarodowej sławie. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć jak wyglądało wnętrze XIX-wiecznych chat. Największą atrakcją były oczywiście warsztaty garncarskie, na których uczniowie mogli stworzyć swoje dzbanki, miski, kubki na prawdziwym kole garncarskim. Okazało się, że wielu z nas ma talent do tworzenia pięknych wyrobów z gliny. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy pyszne pierogi w Karczmie u Garncarzy. fotoWizyta Funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w klasie 3c


Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ochrania granicę naszego państwa z Ukrainą i ze Słowacją oraz kontroluje ruch graniczny na przejściach drogowych i kolejowych oraz lotniczym w Jasionce.
W dniu 4 listopada 2022 r. naszą klasę odwiedzili: podporucznik SG Pani Iwona Grzebień – mama Adama oraz młodszy chorąży SG Pan Paweł Wałek. Placówka w której pracują znajduje się w Rzeszowie – Jasionce. Wraz z gośćmi przybył pies Camaro, rasy owczarek niemiecki, który dzielnie pomaga straży granicznej w pracy w porcie lotniczym. Doskonałe wyszkolenie, wspaniały charakter, doświadczenie oraz niezawodny węch sprawiają, że pies funkcjonariusz potrafi wykrywać narkotyki. Opiekunem owczarka jest Pan Paweł, który dba o pupila, odbywał ze swoim podopiecznym wielomiesięczne szkolenie i każdego dnia spędza z nim dużo czasu. Ciągle z nim przebywa, karmi go, bawi się z nim i szkoli, aby nie wyszedł z wprawy. Naprowadza psa i nim kieruje i tylko on może z nim pracować. Pan Paweł Wałek opowiadał o swojej pracy, oraz uczył nas, jak uniknąć ataku psa, jak należy zachować się, aby go nie sprowokować.
Pani Iwona Grzebień omówiła obowiązki, jakie wykonują funkcjonariusze w Porcie Lotniczym w Jasionce związane z kontrolą ruchu granicznego. Funkcjonariusze SG mają prawo dokonywania kontroli osobistej, przeprowadzania kontroli bezpieczeństwa pasażerów, a także przeglądania zawartości bagaży, sprawdzania ładunków w środkach komunikacji lotniczej oraz zapewniają im bezpieczeństwo na pokładzie samolotów. Pani Podporucznik przedstawiła niebezpieczne przedmioty, których podróżni nie mogą mieć przy sobie i wnosić na pokład samolotu w bagażu podręcznym. Uczniowie obejrzeli sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie np. ręczny detektor metalu i uczestniczyli w konkursie wiedzy o SG.
Spotkanie z cyklu „Poznajemy pracę zawodową naszych rodziców oraz ich pasje” zakończyliśmy wręczeniem naszym gościom podziękowań.
 foto
Wycieczka klasy 1c i 1d do Siedliska Janczar w Pstrągowej

13 października 2022 r. uczniowie klasy 1 c i 1 d uczestniczyli w swojej pierwszej klasowej wycieczce do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci były warsztaty edukacyjne pt. „Od ziarna do chleba”, podczas których poznali rodzaje zbóż oraz dawne narzędzia rolnicze. Uczniowie samodzielnie wyrabiali ciasto i formowali chlebki, a następnie ozdabiali je różnymi rodzajami ziaren. Innymi atrakcjami wycieczki były indywidualne przejażdżki konne na maneżu pod okiem instruktorów oraz samodzielne pieczenie kiełbasek na ognisku. Dzieciom bardzo podobały się zabawy na świeżym powietrzu przygotowane przez animatorów takie jak: szalony tor przeszkód, strzelanie z łuku, zabawy wymagające współdziałania całego zespołu klasowego.
To był udany wyjazd, pełen wielu atrakcji.
f
otoLekcja florystyki w klasie 3c


W klasie 3c odbyły się zajęcia z cyklu "Poznajemy pracę zawodową i pasje naszych rodziców”. Gościem była Pani Małgorzat Świerk, mama Michała, która zaprezentowała wykonane własnoręcznie okolicznościowe dekoracje, ozdoby oraz piękne kompozycje. Podziwialiśmy też prace przygotowane z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Z papieru, tektury i folii powstały np. drzewo, dom, stroje karnawałowe. Pani Małgorzata opowiadała o swojej pasji oraz sposobach wykorzystania materiałów roślinnych i tworzyw sztucznych. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak ozdabiać stół, dekorować dom z okazji świąt i w sposób kreatywny wykorzystać papier oraz różnego rodzaju opakowania. Pani florystka przyniosła do klasy ozdobne dynie i przeprowadziła zajęcia. Uczniowie w sposób kreatywny wykonali wesołe stworki i prezentowali je przed kolegami. foto


"Najważniejsza jest rodzina, od niej wszystko się zaczyna”

22 czerwca uczniowie klasy 1b świętowali Dzień Rodziny. Zaproszeni na uroczystość rodzice mogli obejrzeć występy dzieci, które z zaangażowaniem zaprezentowały montaż muzyczno- słowny: wiersze, piosenki, taniec i inscenizację. Po części artystycznej uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane portrety i kwiaty. To miłe i radosne spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. foto


My rodzinę dobrą mamy, wszyscy razem się trzymamy!
21 czerwca w klasie 2c odbyło się Święto Rodziny. Uroczystość była połączeniem obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Lenar przygotowali program, w którym poprzez wiersze i piosenki oraz inscenizacje wyrazili wdzięczność swoim rodzicom i dziadkom za opiekę, miłość, codzienną troskę i wychowanie. W spotkaniu uczestniczyli rodzice i rodzeństwo oraz dziadkowie naszych uczniów, którzy nagradzali artystów gromkimi brawami. Uczniowie na zajęciach plastycznych stworzyli galerię rodzinnych portretów, które stanowiły piękną dekorację oraz wykonali upominki dla najbliższych. W spotkaniu uczestniczyli rodzice i rodzeństwo oraz dziadkowie naszych uczniów. Miłym akcentem tego wieczoru była rodzinna sesja zdjęciowa. Atrakcję spotkania stanowił przygotowany przez rodziców poczęstunek: ciasteczka, napoje i pyszne babeczki od Pani Sabiny, mamy Julii. Był to dobry czas pełen radości i wzruszeń oraz wspólnych rozmów.
Zobacz
film  zdjęcia


Klasa 2c na Festiwalu Filmów
W dniu 13 czerwca uczniowie klasy 2c wzięli udział w Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży – KINOLUB. Pokazy zorganizował Wojewódzki Domu Kultury. Obejrzeliśmy pięć filmów krótkometrażowych, które nakręcono w różnych krajach: „Cena” w Iranie, „Lis Edgara” w Niemczech, „Oni” w Szwajcarii, „Z deszczu do babci” we Francji oraz „Szafa” w Indiach. Poznaliśmy historie dzieci i ich bliskich oraz problemy z którymi możemy spotkać się we współczesnym świecie. Po seansie poprowadzono dyskusję na temat filmów. Dzięki tym pokazom uczniowie dowiedzieli się, jak inni radzą sobie, kiedy przeżywają radości i smutki. Autorem niektórych zdjęć jest pan Michał Woźny, a właścicielem Podkarpacka Komisja Filmowa. fotoKonkurs "Leon"

Na koniec roku szkolnego chcemy się jeszcze pochwalić wspaniałymi wynikami Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego i matematyki w klasach 1 - 3. W konkursach brało udział 119 uczniów, 45 uczniów zdobyło tytuł Laureata. Brawo Kochani!!! A teraz czas już na odpoczynek. Życzymy bezpiecznych, słonecznych, pełnych wrażeń wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu. foto


Dużo radości, szczęścia i dobrego humoru na co dzień.
Kochana Mamo w dniu Twojego święta życzę Ci dużo zdrowia, pomyślności i wielu powodów do uśmiechu

Muzyczne życzenia dla mam od uczniów klasy 1bOgólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”.
Tytuł laureata uzyskali:

uczniowie klas 1:
Bartosz Stachurski, Maja Loryś, Filip Krzysztoń, Florian Tondera, Remigiusz Rusinek, Martyna Trojanowska, Antonina Pączek, Adrian Cebula, Mikołaj Folcik, Ksawery Skoczek, Bartosz Kozak, Konrad Kocój, Marcelina Chmiel, Ksawery Węgrocki

uczniowie klas 2:
Bartosz Buda, Julia Jakubowicz, Sławomir Sala

uczniowie klas 3:
Tymoteusz Marcinek, Jan Dworak, Zofia Lorens, Eryk Serafin, Zofia Klita, Wojciech Puzio, Cyprian Leśniak, Zofia Wojciechowska, Zuzanna Brzyska, Dawid Cichanowski, Michał Maksymiuk, Kaja Krul, Jan Szymbara

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! fotoPodróż w dwujęzyczność klasy 1c 

Klasa 1c w roku szkolnym 2021/2022 na zajęciach lekcyjnych w ramach innowacji „Podróż w dwujęzyczność” rozwijali drugą kompetencję kluczową związaną z poznawaniem i porozumiewaniem się w języku obcym. Program ten ma zachęcić i motywować dzieci do swobodnego wypowiadania się w języku angielskim. Na tym etapie edukacyjnym najlepszym sposobem na "zanurzenie się w języku" jest śpiewanie piosenek, rymowanki oraz pudełko sensoryczne które dzieci bardzo lubią.
fotoWizyta pani stomatolog w klasie1e

4 kwietnia 2022r do klasy 1e zawitał miły gość - pani Dominika, mama Adrianki.
Podczas spotkania pani stomatolog w bardzo przystępnej i ciekawej formie tłumaczyła dzieciom, jak ważna jest higiena jamy ustnej, do czego doprowadza jej brak, w jaki sposób można pomóc chorym zębom. Przedstawiła prawidłowy sposób mycia zębów. Wspólnie z dziećmi ustaliła dietę właściwą dla zdrowych zębów a także pokazała narzędzia dentystyczne.
Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić.
Zachęcała jednocześnie dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym, pomagając im tym samym w przełamaniu lęku przed kontaktem z dentystą. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki: szczoteczkę i pastę do zębów oraz pamiątkowe dyplomy.
Bardzo dziękujemy pani Dominice za poświęcony czas. Była to niezapomniana lekcja, dzięki której pierwszaki wzbogaciły wiedzę na temat dbania o piękny i zdrowy uśmiech.
foto


Dzień Kobiet

Miło wspominamy Dzień Kobiet w naszej szkole... Nie zabrakło pięknych kwiatów, słodkich poczęstunków i cudownych życzeń! Niektóre klasy wybrały się również do kina! :) Zachęcamy do obejrzenia naszej bogatej fotorelacji! :) foto


Inspirujące warsztaty sportowe Pho3nix

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie wzięli udział w inspirujących sportowych warsztatach Pho3nix.
Organizacja tego wydarzenia to nagroda dla nas jako jednej z najbardziej zaangażowanych szkół podstawowych w działania edukacyjno-sportowe
fundacji Pho3nix.
Wyjątkową postacią w Drużynie Pho3nixa,która nas odwiedziła był
Janek Świtkowski- – Olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski, który opowiadał o swojej drodze do pływackich sukcesów i zachęcał uczniów do uprawiania dyscyplin sportowych. Później uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w różnorodnych próbach sprawnościowych. To był czas pełen uśmiechu i pozytywnych emocji.
Drużyno Pho3nixa dziękujemy pięknie i zapraszamy częściej! fotoKochanym Babciom i Dziadkom uczniowie z klasy 3c
Babcie i dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci.
 To właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię.
 Z okazji ich święta klasa 1 e przesyła serdeczne życzenia.

Z najlepszymi życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka
Kochana Babciu, Kochany Dziadku!
Ja wiem, co od Was dostanę w spadku.
Piękne wspomnienia, cudowne zapachy
I ten wspaniały ubaw po pachy!

Wszystkiego najlepszego dla naszych najwspanialszych Babć i Dziadków życzy klasa 2B

Muzyczne życzenia dla Kochanych Babć i Dziadków od Wnucząt z klasy 3d
„Wędrujące geniboty”
Uczniowie klas trzecich podczas zajęć rozwijających kreatywność realizowali projekt edukacyjny pod nazwą „Wędrujące geniboty”. Podczas zajęć uczyli się pracy zespołowej, podejmowania decyzji i wyciągania wniosków, a także logicznego myślenia i twórczego działania. Stworzyli ciekawe plansze oraz zaplanowali trasę dla robotów przez różne kontynenty. Wszyscy uczniowie brali aktywny udział w tworzeniu makiet, a ich pomysłowość można podziwiać na filmikach. Zapraszamy do obejrzenia.


20 stycznia 2022

Wyróżnienia w konkursie dla uczennic z 2A

Oliwia J. i Sofija K. zdobyły wyróżnienia w XII Międzyszkolnym konkursie dziecięcej twórczości plastycznej pod hasłem: "Bombka Bożonarodzeniowa" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 28 w
Rzeszowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
!Nagrody w konkursie fotograficznym!

Uczniowie z klasy 2A - Lena Sz. i Jakub T. oraz uczeń z klasy 1 C - Kazimierz A. zdobyli nagrody w Międzyszkolnym
Konkursie Fotograficznym " Mój czworonożny przyjaciel".
Serdecznie gratulujemy wygranej!!!


Dekorowanie pierników w klasie 1e

W klasie 1e zapanował już świąteczny nastrój. Uczniowie ochoczo przystąpili do dekorowania pierniczków lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Pomysłów na najpiękniej udekorowany wypiek było tysiące. Stworzone pierniczki zostały zabrane do domu, aby udekorować nimi stół, choinkę, albo dać komuś w prezencie, jeżeli nie zostaną wcześniej zjedzone :). Zabawa była doskonała. foto


Świąteczne warsztaty w 1d

Uczniowie klasy 1d uczestniczyli w świątecznych warsztatach. Mali artyści wykonali przepiękne anioły. Świąteczne akcenty i niezwykłe zdobienia dodały aniołom wyjątkowego charakteru. Będą wspaniałą ozdobą każdego wnętrza i na pewno zachwycą wszystkich domowników i gości. Podczas wykonywania aniołów uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością i starannością. fotoWycieczka do Medyni Głogowskiej - Ośrodka Garncarskiego

Klasa 3d otrzymała od Mikołaja zaproszenie na wycieczkę do Medyni, która przeniosła uczniów wehikułem czasu do początków XIX wieku. W Zagrodzie Garncarskiej dzięki pani przewodnik poznaliśmy tajniki pracy garncarzy. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu ludzi w chłopskiej chałupie i umiejętnościach wyrobu garnków i innych naczyń z gliny. Sami również wykonywaliśmy gliniane naczynia na kole garncarskim i lepiliśmy figurki według własnego pomysłu, malowaliśmy medyńskie koguciki lub magnesy na lodówkę. W pobliskiej Karczmie „U Garncarzy” zjedliśmy przepyszne pierogi ruskie w świątecznej scenerii. Wycieczka dostarczyła wszystkim dużo radości i była okazją wspólnej zabawy.  fotoOdwiedzili Kino Zorza

Uczniowie Klasy 1a w ramach niespodzianki od Świętego Mikołaja wybrali się do najstarszego kina w Rzeszowie! Tak! To Kino Zorza! Po seansie filmowym, Uczniowie wybrali się na zwiedzanie specjalnego pomieszczenia, gdzie zobaczyli projektor do wyświetlania filmów na wielkim ekranie i specjalny sprzęt nagłaśniający fotoMikołajki na kręgielni


 6 grudnia dla klas 2b i 2d był wyjątkowo ekscytujący! Tego dnia wspólnie wybraliśmy się do kręgielni, aby tam świętować Mikołajki! Podczas zawodów indywidualnych nie zabrakło nam czasu na wzmocnienie energetyczne w postaci smakowania pysznej pizzy! Nasze nastroje były wyśmienite, co potwierdza bogata fotorelacja z tego wydarzenia. Wspólne wyjścia to świetny czas na integracje, długie rozmowy, a także bliższe poznanie koleżanek i kolegów z innego oddziału klasowego. Oby więcej takich wyjść!  fotoKreatywność wśród uczniów 2A

 Za każdym razem nie możemy się doczekać zajęć kreatywnych, ponieważ w każdy piątek robimy coś interesującego. W pierwszym miesiącu naszej nauki uczyliśmy się poprawnie kodować różne obrazy, a przy okazji poznawać proste słownictwo z języka angielskiego. Sami stworzyliśmy obrazki do kodowania dla innych. Wykonaliśmy szereg ciekawych ćwiczeń, które rozwijały naszą samodzielność, spostrzegawczość oraz orientację przestrzenną. Kolejny miesiąc był dla nas nie lada wyzwaniem, gdyż sięgnęliśmy po igłę z nitką. Umiemy już nawlec igłę oraz wykonać ciekawe wzory, choć wymagało to od nas dużo cierpliwości i spokoju w osiągnięciu
celu. W listopadzie rozpoczęliśmy naszą kulinarną przygodę. Pierwszą naszą potrawą była sałatka owocowa. Nauczyliśmy się obierać i kroić owoce, ale również łączyć różne smaki. Kolejno stworzyliśmy smakowite kanapki. Jesteśmy ciekawi, co nas zaskoczy i z czym się będziemy musieli zmierzyć na kolejnych zajęciach.
foto


Kolejne zajęcia przyrodnicze z WooHoo Forest

Za nami kolejne zajęcia przyrodnicze z WooHoo Forest. Tym razem podczas warsztatów dowiedzieliśmy się czym jest hibernakulum, a następnie każdy z uczniów miał możliwość wykazania się kreatywnością i stworzenia swojego własnego hibernakulum dla myszek. Zabawy i emocji było jak zawsze pod dostatkiem! Nasi zdolni uczniowie wiedzą już doskonale jaki materiał jest najlepszym izolatorem i jak dzięki niemu zapewnić myszkom idealne warunki do przetrwania mroźnej zimy! Kolejne warsztaty już niebawem! fotoJesienne inspiracje klasy 3c

W październiku i listopadzie klasa 3c podjęła się wielu twórczych aktywności związanych z naszą kolorową porą roku jaką jest niewątpliwie jesień.
Przez miesiąc uczniowie zbierali i suszyli jesienne liście oraz inne napotkane podczas spacerów rośliny, z których powstały przepiękne jesienne zielniki. Z masy solnej wykonali dynie oraz jesienne liście. Nie zabrakło również lekcji o zdrowym odżywianiu oraz sposobach przygotowywania przetworów na zimę. Każdy uczeń poznał walory zdrowotne kiszonej kapusty oraz możliwości wykorzystania jej do przygotowania tradycyjnych polskich potraw. Po zapoznaniu się z etapami kiszenia kapusty uczniowie własnoręcznie przygotowali ją w słoikach do zakiszenia. Zajęcia praktyczne sprawiły uczniom wiele radości. fotoŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ  :)


22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W klasach 1- 3 uczniowie poznali historię tego święta, tworzyli „życzliwe” hasła, przygotowali plakaty oraz kartki z pozdrowieniami i podziękowaniami dla służb mundurowych, śpiewali piosenki, wykonywali prace plastyczne, uśmiechnięte buźki i karteczki z miłymi słowami. Atrakcję stanowiły „życzliwe fotobudki” wykonane przez dzieci. Uczniowie rozszerzali też zasób słownictwa dotyczącego życzliwości, tworzyli mapy myśli i skojarzenia oraz wyjaśniali znaczenie powiedzeń związanych z tym tematem. Atmosfera tego dnia, pełna radości i uśmiechów pozostanie z nami na kolejne dni roku szkolnego. foto
Do hymnu!


Kilka dni temu uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uroczyście obchodzili Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 11:11 nawiązującej do daty 11 listopada, wszyscy głośno odśpiewaliśmy hymn narodowy, a następnie podczas lekcji przypominaliśmy sobie historię związaną z tym ważnym wydarzeniem. Nie zabrakło kreatywnych quizów, kolorowanek, a także pięknych prac plastycznych, które możemy podziwiać na naszych szkolnych korytarzach. Uczniowie tego dnia przybyli do szkoły w pięknych, odświętnych strojach. Jesteśmy dumni z tak dojrzałych postaw naszych dzieci względem historii naszego kraju. fotoAkcja integracja, czyli jesienny wyjazd klasy 1b do leśnej szkoły WooHoo Forest


Piątkowe popołudnie 24.09 uczniowie klasy 1b spędzili w leśnej szkole WooHoo Forest. Na miejscu oprócz zabaw w bazie WooHoo, odbyły się warsztaty w czasie których, pierwszoklasiści wzięli udział w zabawach przyrodniczo- matamatycznych o tematyce jesiennej, rywalizacjach drużynowych oraz wykonali pamiątkowe, drewniane breloki. Nie zabrakło też przysmaków z ogniska: kiełbasek, ziemniaków i pianek. Wyjazd był doskonałą okazją do lepszego poznania się dzieci i wspólnej zabawy. To był bardzo udany dzień, wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły. fotoNauki ściśle fajne

Na zajęciach kreatywnych 2B zamienia się w „szalonych naukowców” i przeprowadza wiele ciekawych eksperymentów. Dwa tygodnie temu przeprowadziliśmy doświadczenie, które miało na celu pokazanie, że ogień potrzebuje tlenu, aby mógł się palić. Tydzień temu wykorzystując właściwości oleju i wody, stworzyliśmy lampę lawę. W doświadczeniu zastosowaliśmy również kolorowy barwnik i tabletki musujące. Efekt spodobał nam się tak bardzo, że wykonaliśmy to doświadczenie aż dwa razy. W tym tygodniu wykonywaliśmy wędrującą tęczę. Zjawisko, które zaobserwowaliśmy, wynika ze zdolności cząsteczek wody do wspinania się w materiałach wypełnionych szczelinami. W przyrodzie efekt ten odgrywa ważną rolę w transporcie wody z korzeni do liści. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia kreatywne.  fotoProgram autorski “Przyjaciele matematyki” w klasie 2c i 2d.

W roku szkolnym 2020/2021 w klasie 2c i 2d realizowany był w ramach zajęć kreatywnych program autorski “Przyjaciele matematyki”. Podczas tych zajęć uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i umiejętności matematyczne odkrywając matematykę w życiu codziennym. zobacz prezentację
Geniboty w podróży po Afryce

Uczniowie klasy 3d realizując ogólnopolski program UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ przygotowali makiety oraz zaprogramowali trasy dla Genibotów. Tematem głównym była „Podróż po Afryce”. Dzieci przygotowały potrzebne materiały i podzieleni na grupy przystąpili do pracy. Tworzenie programów dla robotów przyniosło im wiele radości i satysfakcji.
Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21, dzięki której uczniowie pozyskali kolejne pomoce potrzebne do nauki programowania.
Wycieczka klasy 1A

foto

Uczniowie klasy 1c wzięli udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Artystycznym „Jan Paweł II – Miłośnik Tatr i Przyrody Ojczystej”. Julia Furman zajęła II miejsce, natomiast Jerzy Synowiec i Zuzanna Szobak otrzymali wyróżnienie. Gratulacje!

fotoWarsztaty kulinarne

Zajęcia rozwijające kreatywność w klasie 2d są realizowane jako warsztaty kulinarne. Dlaczego taki wybór?
Jesteśmy jednomyślni twierdząc, że wspólne przygotowywanie posiłków w szkole uczy stawiania pierwszych kroków w kuchni, przygotowywaniu zdrowych i pełnowartościowych przekąsek, a także rozwija wyobraźnię i doskonale integruje grupę.
Warsztaty kulinarne mają wiele zalet – przede wszystkim pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, które:
- poznaje i rozróżnia owoce, warzywa oraz inne produkty niezbędne w kuchni;
- rozwija swoją kreatywność – szczególnie dobrze widać to podczas przygotowywania przekąsek - każda na pewno będzie nieco inna :)
- rozwija zdolności manualne – przelewa, przesypuje oraz miesza przeróżne składniki ze sobą;
- uczy się czerpania przyjemności z gotowania – nie każdy wie, że wspólne spędzanie czasu w kuchni naprawdę może sprawiać mnóstwo frajdy, a przy okazji zacieśniać więzi;
- uczy się planowania własnej pracy i doskonali współpracę z innymi;
- ćwiczy matematykę – np. poprzez odliczanie potrzebnych składników
W miniony czwartek tematem zajęć było stworzenie zdrowych, pięknych i smacznych kanapek! Lekcje zaczęliśmy od podstaw czyli:
- poznania piramidy żywieniowej;
- rozmowy dotyczącej bezpiecznego korzystania i posługiwania się akcesoriami kuchennymi
Za tydzień przed nami kolejne wyzwanie kuchenne.. Śledźcie uważnie nasz profil, a tymczasem dobrego weekend
u! :) foto
Uczniowie klasy 2d poznali już układ słoneczny

W Układzie Słonecznym wirują planety... wszystkie w innym tempie... okrążają Słońce...".
Uczniowie klasy 2d poznali już Układ Słoneczny i z chęcią zaprezentowały go w swoich pracach plastycznych :)
A czy Wy wiecie, którą planetą od Słońca jest Ziemia? foto
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Antoni Miller i Filip Lechnart z klasy 4a zajęli 3 miejsce i uzyskali tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Panda z języka polskiego. Wyróżnienia zdobyły Magdalena Pięta oraz Antonina Chowaniec również z 4a. Gratulacje!

Projekt edukacyjny w klasie 1c.
„Chleb - od ziarenka do bochenka”


foto
Bliskie spotkania z przyrodą klasy 2e

fotoUczniowie klas 1-3 świętują Dzień Dziecka

1 czerwca był dniem pełnym niespodzianek dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Uczniwie klasy 1a, 1b, 1c, 1d oraz 2c obejrzeli w Teatrze "Maska" spektakl pt. "Kajtuś czarodziej"
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ->
foto
Would you like something yummy?
 STREET FOOD w wykonaniu klas 3b i 3a


foto
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA MAMY

foto
.Powitanie wiosny w klasach 1-3


19 marca obchodziliśmy „dzień lenia” – znudzeni przeciągającą się zimą przyśpieszyliśmy powitanie wiosny. Czyżby wiośnie się spodobało nasze święto i dziś to ona ma taki sam dzień?
Choć za oknem zimowa aura w naszej szkole zrobiło się już wiosennie, a to za sprawą pięknych dekoracji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli klas 1-3 foto

Klasa 1d - Zajęcia plastyczne połączone z lekcją języka angielskiego :)

AMELKA BORKOWSKA zaśpiewała w programie The Voice Kids Poland!!!

Po przeczytaniu lektury Justyny Bednarek, uczniowie klasy 2b przygotowali skarpetki,
które z niecierpliwością czekają na swoje niesamowite przygody


Program autorski „Przyjaciele matematyki”

Program innowacji matematycznej „Przyjaciele matematyki” realizowany w klasie 1c opiera się na nauczaniu poprzez zabawę i działaniu za pomocą konkretów i praktycznych ćwiczeń. Uczniowie wędrowali po krainie liczb, zbiorów, figur geometrycznych, kodowania oraz linijki i krawieckiej miarki. foto
Karnawał trwa

foto

PRZYJACIELE MATEMATYKI  -  Klasa z innowacją matematyczną

Uczniowie klasy 1c dzięki programowi autorskiemu „Przyjaciele matematyki”
rozwijają uzdolnienia i rozbudzają zainteresowania matematyczne. Uczą się poprzez zabawę.
foto
Dzień Składanki i Łamigłówki

29 stycznia obchodziliśmy nietypowe święto - Dzień Składanki  Łamigłówki.
Uczniowie z klas: 2a, 2c, 2d i 3c rozwiązywali przygotowane łamigłówki, krzyżówki, rebusy i labirynty. Była to świetna okazja do poćwiczenia swojej sprawności intelektualnej, sprytu i wiedzy. Jednym słowem - prawdziwy trening dla mózgu.  foto
Wiadomości z telewizji

Uczniowie klasy 3b  foto biorą udział w ogólnopolskim projekcie eTwinning „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. Celem programu jest poszerzenie wiedzy o krajach członkowskich Unii Europejskiej w powiązaniu z ich historią, położeniem geograficznym, walorami przyrodniczymi, tradycjami kulturowymi i obyczajowymi. Pierwsze zadanie projektowe już za nami. Wybraliśmy państwo i przygotowaliśmy zagadkę dla uczniów z współpracujących z nami.
Zgadnijcie jakie państwo wybraliśmy!22 stycznia 2021
Wyróżnienie dla Benedykta!

Miło nam poinformować, że Benedykt K., uczeń klasy 3d, otrzymał wyróżnienie
w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr – Skrzat dla klas 1 – 3.
W konkursie również udział wzięli: Milena B. z klasy 3c oraz Maksymilian S., Krystian S., Michał G. i Izabela Z. z klasy 3d.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
21 stycznia 2021
DLA NASZYCH WSPANIAŁYCH BABĆ I DZIADKÓW

1B for Grandmas and Grandpas

Uczniowie z klasy 1c przygotowali z okazji Dnia Babci i Dziadka laurki z kompozycją
 z kwiatów i kolorowe filiżanki oraz dołączyli serdeczne życzenia.
Kochani Babciu i Dziadku!
W dniu Waszego Święta życzymy Wam życia długiego,
Pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego.

Kochanym Babciom i Dziadkom - uczniowie klas drugich


foto


Najserdeczniejsze życzenia od klas trzecich

fotoDopiero wróciliśmy z ferii, a już ostro wzięliśmy się do pracy. Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa 1b przygotowała dla swoich dziadków kilka niespodzianek. Dzieciaki samodzielnie przygotowały przepyszne, owocowe herbatki. Zapakowaliśmy je w urocze pudełeczka w kształcie domków. Mamy nadzieję, że rozgrzeją naszych dziadków w zimowe, chłodne wieczory. Ale to nie wszystko! Nagraliśmy filmiki z życzeniami i piosenkami, aby umilić dziadkom ich święto. Wszystkiego najlepszego dla naszych cudownych Babć i Dziadków życzy 1B.
foto


23 grudnia
2020
Można uczestniczyć w lekcji będąc jednocześnie 10 tysięcy kilometrów stąd?
Lekcja prosto z Meksyku - dlaczego nie!
Całkiem niezłe jest to zdalne nauczanie :)

Do klasy 2d uczęszczają uczniowie różnej narodowości.
Geraldine przyjechała z Meksyku i chętnie słucha opowieści koleżanek i kolegów o tradycjach Bożego Narodzenia w Polsce.
Tato Lubka jest księdzem greckokatolickim, posiada rodzinę i kultywuje katolickie tradycje wschodnie, o których opowiedział uczniom klasy 2d. Gościliśmy również Babcię Oskara, która w ciekawy sposób opowiedziała o dawnych tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce. Klasa z wielkim zaangażowaniem opracowała projekt Boże Narodzenie - dotyczący zarówno świąt Bożego Narodzenia w Polsce, jak i na całym świecie.
21 grudnia połączyliśmy się na lekcji zdalnej z rodziną Geraldine i wysłuchaliśmy opowieści o tradycjach świąt Bożego Narodzenia w Meksyku. CZYTAJ WIĘCEJ
23 grudnia 2020
Klasa 3d również życzenia świąteczne śle

W tym przepięknym przedświątecznym czasie uczniowie klasy 3d wykonali przepiękne ozdoby, poznawali tradycje związane z Wigilią, a także opowiadali o rodzinnych przygotowaniach do świąt. Odbyło się także spotkanie świąteczne online, podczas którego zawitał niespodziewany gość. Był nim tata naszej uczennicy Niny, pan Robert Walawender, który opowiedział dzieciom o kolędach i pastorałkach, zorganizował konkurs muzyczny, poprowadził też teleturniej „Jaka to melodia?”. Był to czas pięknego śpiewania i grania przepięknych kolęd i pastorałek. Spotkanie było wzruszające oraz przepełnione pięknymi życzeniami świątecznymi. Życzymy wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym 2021 Roku.23 grudnia 2020
Przybieżeli do Betlejem pasterze z klasy 2c


Projekt Boże Narodzenie

zobacz23 grudnia 2020
Życzenia świąteczne od klasy 1A
19 października 2020
Mali detektywi – projekt edukacyjny w kl 1A

Od początku roku szkolnego uczniowie klasy 1A biorą udział w projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci pt. ” Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?” Podczas zajęć uczniowie poznają w konwencji detektywistycznej tajniki matematyki, przyrody czy informatyki. Dzięki zajęciom rozwijają myślenie analityczne i kreatywne, koncentrację oraz umiejętność współpracy. foto19 października 2020
 Najprostszy przyrząd optyczny, czyli kreatywność w klasie IA

Chętni uczniowie klasy 1A wykonali camerę obscura – doświadczenie według pomysłu Andrzeja Parszuty. Inspiracją do stworzenia własnej kamery był obejrzany film podczas lekcji. Do wykonania urządzenia dzieci posłużyły się różnego rodzaju materiałami, dzięki czemu aparaty są oryginalne. Uczniowie udowodnili, że są kreatywni i pomysłowi. foto8 października
2020
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
2 października obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym wydarzeniem uczniowie klas trzecich wzięli udział w międzyklasowym konkursie matematycznym, który wyłonił Mistrzów i Wicemistrzów Tabliczki Mnożenia.
Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymali:
Joanna Płoch – kl. 3d
Sebastian Staniek – kl. 3b
I wicemistrzami zostali:
Klara Dec, Wiktor Papciak – kl.3b
Szymon Ziobro – kl.3c
Sowińska Sabina, Walawender Nina – kl. 3d
II wicemistrzami są:
Nadia Pisarek – kl.3a
Lily Simpson – kl. 3c
Izabela Polańska, Maksymilian Skalny – kl.3d
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. foto4 października 2020
 
foto1 października
2020
Międzynarodowy Dzień Muzyki 
„Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na twarzy” Franz Schubert
W tym dniu uczniowie klas: 3a, 3b, 3c i 3d oraz 4a i 4b uczcili Święto Muzyki rozwiązując quizy, tańcząc i grając na flecie.  foto
1 października 2020
3b odkrywa tajemnice lasu
25 września klasa 3b odwiedziła rezerwat przyrody „Wielki Las”. Po leśnej ścieżce przyrodniczo- edukacyjnej oprowadziła dla nas przedstawicielka Nadleśnictwa Strzyżów, która ciekawie opowiadała o drzewach, roślinach i zwierzętach zamieszkujących rezerwat. Wyjazd zakończyliśmy piknikiem na leśnym polu biwakowym.  foto29 września 2020
Przygoda z książką rozpoczęta
Klasa 1b w ramach zajęć świetlicowych przystąpiła do Międzynarodowego Projektu pt. "Czytam z klasą - lektury spod chmurki" W czytaniu będą nam towarzyszyć Chmurka Tosia oraz ulepione przez dzieci Czytusie. Czeka nas parę ciekawych lektur oraz dużo zadań do wykonania.26 września 2020
Dzień Pustej Klasy
25 września wszyscy uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w międzynarodowej inicjatywie „Dzień Pustej Klasy 2020” promującej wartość edukacji na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli okazję do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej i czułej obserwacji. Wśród wielu aktywności pojawiły się: malowanie jesiennego krajobrazu, szukanie darów jesieni i wykorzystanie ich do zadań matematycznych, rozpoznawanie drzew i mierzenie ich obwodów, stworzenie landratów, zabawy z balonami i puszczanie własnoręcznie zrobionych samolotów z papieru, rozpoznawanie roślin na łące, naśladowanie głosów zwierząt, wycieczka do rezerwatu „Wielki Las”. Dzień ten sprawił dzieciom wiele radości i z niecierpliwością czekają na podobne akcje. foto9 września 2020
Pasowanie uczniów klas 1B i 1C


W dniu dzisiejszym klasy 1B i 1C w obecności dyrekcji szkoły oraz wychowawców złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr21!  GRATULUJEMY!
 foto 1B    foto 1C
 rok szkolny 2019-2020

rok szkolny 2018-2019