Strona główna   

10 października 2019
Projekt „Wchodzę w rolę”

Uczniowie naszej szkoły w Klasach 1- 3 wzięli udział w Projekcie „Wchodzę w rolę” przygotowanym przez Fundację „Potrafię Pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi we Wrocławiu.
Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazję poznać sprzęt medyczny przeznaczony dla osób niepełnosprawnych oraz specyficzne sposoby radzenia sobie przez te osoby w domu lub na ulicy. Przez chwilę dzieci miały możliwość doświadczyć z jakimi trudnościami mogą spotkać się w codziennym życiu osoby niepełnosprawne, niewidome i głuchonieme.
7  października 2019
Klasa 2b w Łańcucie

01 października uczniowie klasy 2 b uczestniczyli w wycieczce do Łańcuta. Celem wyjazdu było zwiedzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce wybudowanej w XVII wieku.
Uczniowie wzięli udział w lekcji edukacyjnej „Dzień dobry Panie Fortepianie - instrumenty muzyczne w łańcuckim zamku”. Zajęcia w warsztatowej formie pozwoliły odkryć muzeum i jego zbiory przez zabawę i naukę.
Tym razem atrakcyjny okazał się nie tylko wyjazd na wycieczkę, ale i powrót. Do Rzeszowa wróciliśmy pociągiem, który pomalowany był w barwy narodowe. Dla wielu uczniów była to pierwsza podróż pociągiem. Na dworcu kolejowym w Rzeszowie czekała nas kolejna atrakcja – dzięki uprzejmości rodzica jednej z uczennic z naszej klasy – poznaliśmy tajniki zawodu kolejarza. Uczniowie zwiedzili lokomotywę, mogli zasiąść na fotelu maszynisty, nadać komunikat, sprawdzić do czego służą niezliczone przyciski w kabinie maszynisty oraz dowiedzieć się czy jest to trudna praca. Uczniowie otrzymali także atrakcyjne upominki. Do szkoły wróciliśmy autobusem MPK.
To był wspaniały, pełen niesamowitych wrażeń dzień, który zostanie w pamięci na długo.
foto5 października  2019
Dzień Chłopaka w klasie 3B

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały kolorowe prezenty ze słodkim upominkiem oraz składały chłopcom życzenia. Natomiast rodzice zaprosili wszystkich do kina na film „Był sobie pies 2”. Miło spędziliśmy to klasowe święto.  foto5 października  2019
Zasada czy kwas?

Ostatnio na zajęciach kreatywnych klasa 3a wykonała doświadczenia przy użyciu wywaru z czerwonej kapusty, aby przekonać się, że otaczające nas związki chemiczne mają różne właściwości. Jedne są kwasami, drugie – zasadami, a jeszcze inne – substancjami obojętnymi. Aby stwierdzić, do której kategorii zalicza się badana substancja, stosuje się wskaźniki chemiczne. Jednym z nich jest właśnie wywar z czerwonej kapusty. Gdy styka się on z kwasem, zmienia swoje zabarwienie z fioletowego na czerwone. Zielony lub niebieski kolor uzyskuje natomiast w kontakcie z zasadą. Na podstawie naszego eksperymentu można stwierdzić, że użyte w doświadczeniu ocet oraz kwasek cytrynowy to kwasy, a proszek do prania oraz soda oczyszczona to zasady. foto5  października 2019
Dzień chłopaka w 2c

W klasie 2c dziewczynki przygotowały dla swoich chłopaków piękne prezenty. Nasi panowie otrzymali kolorowe krawaty, w których prezentowali się bardzo szykownie. Następnie wszyscy razem udaliśmy się do Multikina by obejrzeć przepiękny i wzruszający film „Był sobie pies 2” foto25  września 2019
Kreatywnie w 2A

W klasie 2a na zajęciach kreatywnych zrobiliśmy piękne akwaria ze zwykłych słoików. Każdy z nas zaprojektował i wyciął swoje rybki, a następnie zawiesił je na sznureczkach, dzięki czemu wyglądają jakby pływały. W trakcie zajęć wszyscy zgodnie współpracowaliśmy i wymienialiśmy się przygotowanymi materiałami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia kreatywne w naszej klasie. foto22  września 2019
Poznajmy się!
To my - najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii naszych klasowych zdjęć.

foto


 

11 października 2019
Wycieczka klasy 3b do Szpitala Pro – Familia.

Dnia 2 października uczniowie klasy 3b uczestniczyli w wycieczce do Szpitala Pro – Familia. Zostaliśmy zaproszeni przez tatę Janka – dr n. med. Tomasza Łozińskiego. Dzięki uprzejmości pana doktora poznaliśmy pracę lekarzy różnych specjalizacji. Było to niezwykłe wydarzenie. Pan doktor przywitał nas przed budynkiem szpitala i oprowadził po oddziałach. Pokazał nam pracownie, gdzie wykonuje się badanie USG, RTG, Laboratorium oraz Oddział Pediatryczny, Neonatologii oraz Medycyny Sportowej. Następnie zwiedziliśmy salę, w której odbywa się rehabilitacja dla sportowców i innych osób z urazami. W gabinecie stomatologicznym obejrzeliśmy sprzęt medyczny potrzebny w leczeniu uzębienia. Wszystkich bardzo zaciekawiło wyposażenie sali dla chorych, a przede wszystkim nowoczesne łóżka, z wieloma funkcjami dzięki którym chory może szybciej wracać do zdrowia. Lekarz pediatra zaprezentował nam gabinet diagnostyczny dla dzieci. Mogliśmy też zobaczyć wyposażenie karetki pogotowia oraz rozmawiać z ratownikiem medycznym o jego pracy.
Przyjazna atmosfera, nowoczesny wystrój, miejsca do wypoczynku dla dorosłych a nawet kącik zabaw dla maluszków i plac zabaw dla starszych dzieci sprawiły, że szpital stał się dla dzieci bliższy i przyjazny. Będzie przywoływał same dobre skojarzenia.
Opiekę podczas wycieczki sprawowała wychowawczyni Ewa Lenar i pani Beata Semków – Nędza.
Przygotowaliśmy podziękowania, które wręczyliśmy lekarzom i pielęgniarkom. To dzięki ich pracy , dobroci i zaangażowaniu wiele osób otrzymuje pomoc , a chorzy wracają do zdrowia. Wśród nas są tacy, którzy urodzili się w tym szpitalu. Dziękujemy Wam za ten wspaniały dzień i życzymy zdrowia i sukcesów w pracy.
 foto6 października 2019
Warsztaty swiecowe

Z okazji Dnia Chłopaka w klasie 2d zorganizowano warsztaty świecowe. Panie z MBA przygotowały szklaneczki, wosk do świec, skórki owoców, kolorowe sianka, rurki, kamyczki, olejki zapachowe, sztuczne barwniki oraz knociki. Wytłumaczyły kolejne etapy pracy. Przy dobrej zabawie dzieci samodzielnie wykonały piękne świeczki. Towarzyszył im uśmiech i zadowolenie, a pachnące świeczki dzieci zabrały do domu. foto6 października 2019
Dzień chłopaka w 3a

Z okazji dnia chłopaka w klasie 3a przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych panów. Dziewczynki wręczyły chłopcom imienne breloczki, a następnie wszyscy mogli się poczęstować przepysznymi drożdżówkami i ciasteczkami od Rodziców. Po jedzeniu przyszedł czas na pierwszą niespodziankę - symulator lotów. Każdy z nas mógł się poczuć jak prawdziwy pilot i spróbować pilotować samolot. Po zakończonych zajęciach przyszedł czas na drugą niespodziankę. Udaliśmy się do kina na film familijny „Był sobie pies 2”. To był dzień pełen wrażeń, który wszyscy zapamiętamy na długo! foto28  września 2019
Co nam w duszy gra?

 Nasi najmłodsi uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z muzyką, a wszystko to dzięki audycjom muzycznym w naszej szkole. Co miesiąc uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z instrumentami, ich budową, dźwiękami, terminami muzycznymi. W czasie audycji będą mogli usłyszeć, zobaczyć, a nawet spróbować zagrać na przedstawianych instrumentach. Już nie możemy się odczekać kolejnego spotkania z muzykami. foto25  września 2019
Jak ważne są nasze zmysły?

20 września 2019 r gościliśmy w klasie 2c Panią Małgorzatę, mamę Janka, która jest surdopedagogiem. Obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Rzeszowskim, a kiedyś uczyła dzieci niesłyszące. Dzięki niej uświadomiliśmy sobie jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają zmysły, takie jak wzrok i słuch.
Na zajęciach mieliśmy do wykonania kilka zadań m.in. znaleźć w piórniku czerwoną kredkę z zasłoniętymi oczami, przejść przez korytarz korzystając z białej laski czy porozmawiać ze sobą z zatkanymi uszami. To było bardzo trudne!
Dowiedzieliśmy się, co to jest pismo punktowe. Próbowaliśmy czytać wyrazy zapisane pismem Braille’a. Za pomocą języka migowego udało się nam powiedzieć "dzień dobry", "dziękuję", "proszę", "przepraszam". Uczyliśmy się także alfabetu palcowego. Każdy z nas przy jego użyciu "powiedział" swoje imię. Oglądnęliśmy film pokazujący jak możemy pomóc osobom niewidomym.
Pani Małgosia pokazał nam również bardzo starą książkę z roku 1967 napisaną językiem Braille’a o tym, jak osoby niewidome mogą nauczyć się tego języka. Na zakończenie wszyscy dostali kartki z polskim alfabetem palcowym, by móc go sobie utrwalić.
To była bardzo ciekawa lekcja życia. Zrozumieliśmy jak wiele trudności muszą pokonać ludzie niewidomi i głusi. Za co bardzo DZIĘKUJEMY!!!
foto 


rok szkolny 2018-2019