MENU

 
Strona główna
 
Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rekrutacja
  Mapa dojazdu
 
Godziny pracy
  Zdjęcia
  Filmy
  Sukcesy
  O szkole 
 
Linki.
  Kalendarz roku
 
Dokumenty
 
Biblioteka
 
Świetlica szkolna
 
Stołówka szkolna
  Jadłospis

 
    
UCZNIOWIE

 
Klasy
  Samorząd uczniowski
  Zajęcia dodatkowe
  Fakultety
  Zajęcia sportowe
 
Zestaw podręczników
  Stypendia

  Wymagania
  Harmonogramy
 

    RODZICE

  Rada Rodziców
  Wywiadówki
 
Regulamin szkoły
  Procedury kontaktów  

 


  

 


 


   
     

20 lutego 2018
Podziękowanie od Rzeszowskiego Klubu Amazonka
21 lutego 2018

Przedstawiamy wyniki dwóch części Szkolnej Ligi Chemicznej. Przypominamy także o oddaniu trzeciej części zadań. Wyniki trzeciej części dostępne będą początkiem marca.
WYNIKI

Zadania czwartej części Szkolnej Ligi Chemicznej są już dostępne!20 lutego 2018
Reprezentacja siatkarzy idzie jak burza!

Nasi siatkarze od mocnego uderzenia rozpoczęli swój udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W piątek zwyciężyli w rozgrywkach grupowych, wygrywając wszystkie trzy mecze z:  SP19, SP18 i  ZS Energetycznych. W poniedziałek chłopaki rozpoczęli rozgrywki finałowe od zwycięstwa w meczu z Gimnazjum nr9, by dopiero w piątym meczu ulec drużynie gospodarzy i faworytów rozgrywek SMS/SP30. Pozostały nam jeszcze dwa mecze w przyszły poniedziałek. Walczymy dalej!19 lutego 2018
Projekt „Start your business now! - Zacznij swój pierwszy biznes”

Zakończyła się pierwsza edycja działań w projekcie „Start your business now! Zacznij swój pierwszy biznes” dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski w ramach edukacji ekonomicznej. W ramach konkursu strategii biznesowej uczniowie w grupach 3-osobowych przygotowali strategie wprowadzenia produktu na rynek (logo, hasło reklamowe, plakat).
Jury wyłoniło 3 najlepsze strategie:
1 miejsce: Natalia Droździel, Aleksandra Dubiel, Bartosz Łapkowski,
2 miejsce: Kacper Chuchla, Julia Miąsik, Igor Sas,
3 miejsce: Karolina Garbalińska, Gaja Kuśnierz, Filip Stachura.

Autorzy tych strategii otrzymają nagrody rzeczowe.
1 miejsce - bon o wartości 300 zł do księgarni Empik
2 miejsce - bon o wartości 250 zł do księgarni Empik
3 miejsce - bon o wartości 200 zł do księgarni Empik
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP, która zostanie zorganizowana po zakończeniu drugiej edycji działań
w projekcie (termin majowy).
16 lutego 2018
SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018
Poświęcenie Sztandaru Szkoły

Wielki Post to bardzo ważny czas dla każdego wierzącego w Chrystusa który oddał za nas swoje życie. Nasza Szkoła rozpoczęła ten 40-dniowy liturgiczny okres od rekolekcji, które przeprowadził ks. dr Marek Winiarski, przy pomocy katechetów, grona pedagogicznego i kleryków rzeszowskiego seminarium. Był to czas modlitwy, konferencji, wielu spotkań, słuchania Bożego Słowa, projekcji filmu, ale przede wszystkim uroczyście celebrowanej Eucharystii, na której obecni byli weterani Armii Krajowej. Oby ten czas refleksji przyniósł owoce świętości w życiu każdego z nas.
Podczas tej Mszy Świętej został poświęcony nowy Sztandar, który będzie reprezentował naszą Szkołę podczas wielu uroczystości. Uroczystego przekazania sztandaru na ręce Pani Dyrektor Renaty Drozdowskiej dokonali: Kapitan Stefan Michalczak - prezes Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Major Zbigniew Piekiełek. Kapitan w krótkiej przemowie podkreślił:
"Przekazuję ten sztandar jako symbol najwyższej wartości, honoru i tradycji, jako zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny. Chlubne tradycje tej szkoły są powodem do zasłużonej dumy, ale też zobowiązaniem do patriotycznej postawy i wzorowej nauki."  Następnie sztandar został przekazany szkolnemu pocztowi sztandarowemu na czele z chorążym Mateuszem Orzechem. Aktu poświęcenia dokonał Ksiądz Proboszcz Stanisław Potera foto16 lutego 2018
Pierwszaki "dają radę" na pływalni
Przyrodniczy konkurs komiksowy:
"WARTO WSPÓŁPRACOWAĆ DLA PRZYRODY"

Przedmiotem konkursu jest stworzenie komiksu/historii obrazkowej dotyczącej współpracy na płaszczyźnie CZŁOWIEK - PRZYRODA. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 7 oraz klas 2 i 3 gimnazjum na terenie województwa podkarpackiego. Formuła konkursu przewiduje udział indywidualny uczniów oraz grup max. 3 osobowych. Chętnych do udziału w konkursie prosimy o zgłoszenie się do p.Ewy Szmigiel do dnia 23 lutego.
Termin nadsyłania zgłoszeń i prac do konkursu: 28 luty 2018 r.
Szczegółowe informacje (regulamin konkursu wraz z załącznikami) o konkursie znajdziecie tutaj
15 lutego 2018
Obóz narciarsko-snowboardowy w Tatrach

Osiem bardzo aktywnych dni spędzili uczestnicy obozu narciarsko-snowboardowego w Tatrach. W tym roku śmigaliśmy sobie rano i wieczorkiem w aż sześciu różnych stacjach narciarskich: Małe Ciche, Rusiński, Czarna Góra, Kotelnica Białczańska, Jurgów i Murzasichle. Nie zabrakło wielu innych atrakcyjnych punktów programu. Zażywaliśmy kąpieli wodnych na basenach termalnych w Bania w Białce Tatrzańskiej oraz Termach w Bukowinie. Zrobiliśmy sobie zawody na kręgielni. Pojechaliśmy do Zakopanego gdzie zwiedzaliśmy Lodowy Zamek, Labirynt i oczywiście Krupówki. Nie zabrakło również nocnego kuligu z ogniskiem, a na koniec jak co roku zawody na torze gokartowym Daytona. Ominęły nas na szczęście poważniejsze kontuzje i tylko jedna myśl burzyła nam błogi nastrój po tak intensywnym tygodniu - w poniedziałek powrót do szkoły... ;)
 Kolejny obóz już za rok...  foto1   foto214 lutego 2018
Bo gdybym się kiedyś zakochać miał - To tylko we Lwowie!

W niedzielę 28.01, wczesnym rankiem, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Lwowa. Lwów wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, należy do najpiękniejszych miast Europy. Po kontroli granicznej, polegającej na sprawdzeniu paszportów przez służby graniczne Polski i Ukrainy przekroczyliśmy granicę. Po przyjeździe do Lwowa, udaliśmy się do gmachu Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, gdzie obejrzeliśmy piękny spektakl baletowy ,,Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że budynek opery oraz balet są zachwycające. W operze dołączył do nas przewodnik, który opowiedział historię i przedstawił ciekawostki związane teatrem. Następnie przejechaliśmy na Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Cmentarz Łyczakowski to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, położona na malowniczych wzgórzach. Byliśmy przy grobach znanych Polaków m.in. Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Władysława Bełzy i Stefana Banacha. Nie zabrakło także chwil zadumy, gdy nasze koleżanki zapaliły znicze na pamiątkowej płycie, znajdującej się w centralnym miejscu na Cmentarzu Obrońców Lwowa.
Przewodnik oprowadził nas także po najważniejszych i najpiękniejszych miejscach we Lwowie. Zwiedziliśmy Katedrę Łacińską, w której odprawiane są msze w języku polskim, Katedrę Ormiańską wraz z podwórkiem ormiańskim.
Bardzo ważnym punktem naszego programu był pobyt w Aptece – Muzeum, w której w 1853r. magister farmacji Jan Zech przeprowadził rafinację ropy naftowej i razem ze swoim uczniem Ignacym Łukasiewiczem skonstruował pierwszą lampę naftową. Wycieczka do Lwowa odbyła się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Śladami Ignacego Łukasiewicza”.
Opiekunami wycieczki były: p. Beata Semków – Nędza, p. Barbara Rubinkiewicz, p. Mariola Potera. W wycieczce brała także udział dyrekcja naszej szkoły – p. Renata Drozdowska, p. Agnieszka Ochyra oraz rodzice. Wspomnienia z wycieczki do Lwowa, na pewno, na długo pozostaną w naszej pamięci !
 
foto
12 lutego 2018
GRATULACJE DLA LAUREATÓW I FINALISTÓW KONKURSÓW KURATORYJNYCH
Z FIZYKI, HISTORII, JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO I GEOGRAFII


Miłosz Michno z klasy 3f
zajął I miejsce w III etapie konkursu fizycznego i został najlepszym fizykiem wśród gimnazjalistów Podkarpacia!
II miejsce
w konkursie historycznym zajęła
Monika Para z klasy 3a, a finalistkami tego konkursu - Anna Krzysztofińska i Zofia Tetela z klasy 3c.
II miejsce w województwie zajęła również
Weronika Baran z klasy 3b, biorąca udział w konkursie języka hiszpańskiego, finalistami tego konkursu zostali Urszula Lotczyk 3f, Semko Walat 3f, Gabriel Boladeres - Kędzior 3f, Jakub Jakubowicz 3e i Patryk Szarek 3d
Finalistą konkursu geograficznego został Semko Walat z klasy 3f
.
Serdecznie gratulujemy i życzymy Wam wielu sukcesów!
Gratulujemy również wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu!
To na razie tyle dobrych wieści. Z niektórych konkursów nie ma jeszcze wyników, inne odbędą się w lutym. Musimy cierpliwie poczekać, trzymając kciuki za pozostałych uczestników III etapu konkursów kuratoryjnych.Przejdź do strony:
1  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11
 


WAŻNE
    


          


 

 

 


SP 21,  ul. Miodowa 6,  35-303  Rzeszów,  tel/fax 17 7482730   sekretariat@sp21.resman.pl


sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów