MENU

 
Strona główna
 
Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rekrutacja
  Mapa dojazdu
 
Godziny pracy
  Zdjęcia
  Filmy
  Sukcesy
  O szkole 
 
Linki.
  Kalendarz roku
 
Dokumenty
 
Biblioteka
 
Świetlica szkolna
 
Stołówka szkolna
  Jadłospis

 
   
 UCZNIOWIE

 
Klasy
  Samorząd uczniowski
  Zajęcia dodatkowe
  Fakultety
  Zajęcia sportowe
 
Zestaw podręczników
  Stypendia

  Wymagania
  Harmonogramy
 

    RODZICE

  Rada Rodziców
  Wywiadówki
 
Regulamin szkoły
  Procedury kontaktów 

 

 
 


 


   
     

16 czerwca 2018
Klasa 7a na pokazach udzielania pierwszej pomocy

relacja TVPRzeszów  foto
15 czerwca 2018
Ekscytująca lekcja chemii

Kolejny raz uczniowie klas innowacyjnych naszej szkoły - klasa 2e, 3e oraz uczniowie klas 7 realizujących innowacje przyrodniczo – medyczną wzięli udział w nietypowej lekcji chemii. Natomiast po raz pierwszy wzięli w niej udział uczniowie klas 1 oraz 4. Nietypowej, gdyż prowadziły ją studenci z Koła Naukowego Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.
Uczniowie, którzy wzięli udział w ponadplanowej lekcji chemii, mieli możliwość zobaczenia wielu eksperymentów, niektóre naprawdę były niczym spektakl. Dowiedzieli się, jak zrobić chemiczną tęczę, dymiący wulkan, czy węża wykorzystując wyłącznie odczynniki chemiczne. Podczas tej nietypowej lekcji uczniowie nie tylko oglądali doświadczenia, ale również mogli uczestniczyć w wykonywaniu niektórych eksperymentów. Dowiadywali się także, jakie reakcje chemiczne musiały zajść, aby powstał odpowiedni efekt.
Punktem kulminacyjnym było wywoływanie duchów…… i udało się.
W ramach zacieśniania współpracy z młodymi naukowcami, planowane są już pokazy chemiczne dla uczniów w następnym roku szkolnym.  foto
14 czerwca 2018
Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

Pod koniec roku szkolnego uczennice z klasy 2b: Klaudia Bialic, Julia Hajduk, Asia Cuńczyk i Amelia Sipowicz uczestniczyły w wiosennym spotkaniu szkolnych kół Caritas. Na spotkaniu poruszony był temat aktualnej sytuacji ludzi z Aleppo. W spotkaniu brali udział również goście z Warszawy m.in przedstawiciele koła Caritas oraz chłopiec z Aleppo. Przedstawiciele Caritas podzielili się doświadczeniem spotkania z papieżem Franciszkiem, którego odwiedzili. Atmosfera na spotkaniu była bardzo przyjemna i budująca.
                                                            Julia Hajduk


14 czerwca 2018
Bal literek

foto
14 czerwca 2018
Zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka

W dniu 09.06 na Pływalni Osir Nowa Wieś nasze dzieci mogły spróbować swoich sił w zawodach pływackich z okazji Dnia Dziecka. Szkołę reprezentowały dzieci z klas pierwszych: Szczepańska Oliwia, Fluda Sandra, Borkowska Amelia, Czenczek Emilia, Wojtuch Julianna oraz z gimnazjum Mateusz Szpala, który stawał na podium dwukrotnie. Wśród dzieci najlepiej popłynęła Oliwia Szczepańska, która zajęła 3 miejsce stylem dowolnym oraz 4 stylem grzbietowym. Dla naszych pierwszaków był to pierwszy start z zawodach pływackich, poza tym startowały w jednej kategorii z dziećmi o rok starszymi. Wszystkie dzieci dostały dyplomy i słodkie upominki. foto


13 czerwca 2018
Rusza rządowy program "Dobry start"

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z materiałami informacyjnymi.
10 czerwca 2018
Wycieczka klas 3d i 2f - nowe zdjęcia

W dniach 21-25.05 klasy 2F i 3D były na wycieczce w Międzybrodziu Bialskim. Zdobyliśmy Górę Żar (751m.n.p.m), uczestniczyliśmy w grze terenowej na Górę Magurka. Codziennie korzystaliśmy z rowerków wodnych, oraz boisk do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Niektórzy z nas pływali w basenie i chodzili w kuli wodnej. Wraz z panem Mirkiem urządziliśmy pewnego wieczoru koncert piosenek i przy akompaniamencie gitarowym śpiewaliśmy je wspólnie. Byliśmy także w Energylandii, z której pełni wrażeń wróciliśmy po wycieczce do domu. foto10 czerwca 2018
Zespół "Pod wezwaniem" i Ksiądz Rafał porwali publiczność
 w Parku Papieskim


foto10 czerwca 2018
Duży sukces Szałamaistek we Włoszech

I MIEJSCE NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH I MAŻORETEK
WE WŁOSZECH
W kategorii:
ORKIESTRA Z MAŻORETKAMI
Specjalne wyróżnienie:
WIZERUNEK I STROJE
Jest to bardzo prestiżowy konkurs na którym zaprezentowało się 16 zespołów m.in. z :
Szwecji, Sycylii,  Wegier,  Costa Ricy,  Meksyku
Jesteśmy niezmiernie dumni z występu naszych uczennic z SP21
GRATULUJEMY!!!
foto10 czerwca 2018
Druga podróż do Irlandii

foto8 czerwca 2018
Klasy 2B, 2C i 2E nad Morzem Bałtyckim

 video    foto7 czerwca 2018
Klasa 3F na Zielonej Szkole w Krainie Wilka

 video    foto1    foto2
7 czerwca 2018
"FRIENDLY ENGLISH"
Miło nam poinformować że dwie uczennice klas IV Madzia B.(4B) i Julia W. (4B) zostały laureatkami drugiego etapu X Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego "FRIENDLY ENGLISH", w którym wzięło udział 41 najlepszych uczniów z całego Rzeszowa.
Gratulujemy! i życzymy kolejnych sukcesów.
Zapraszamy rodziców klas pierwszych na spotkanie z dyrekcją i wychowawcami w dniu 30 sierpnia 2018r. o godz. 17.00 celem omówienia pracy w r. szkolnym 2018/19.
Zainteresowanych rodziców klas pierwszych i czwartych prosimy o pobranie karty zgłoszenia dziecka do świetlicy i na stołówkę - dostępne w sekretariacie szkoły
i pod linkiem dokumenty. Uzupełnione deklaracje, prosimy o zwrot w terminie
do 30 czerwca 2018r. do sekretariatu szkoły. Dziękujemy.
30 maja 2018
Spotkanie z pisarzem
15 maja 2018 r., w WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13, odbyło się spotkanie z regionalnym pisarzem Wojciechem Kulawskim, autorem powieści kryminalnej „Lista sześciu”.
Wojciech Kulawski podzielił się ze zgromadzonymi gośćmi swymi przemyśleniami dotyczącymi procesu powstania opowiadania bądź powieści . Następnie opowiedział o doświadczeniach każdego pisarza w procesie wydawniczym. Twórca krótszych form literackich tym razem zaprezentował pierwszą część z serii kryminałów. Niedługo poznamy nowe zagadki ze zbrodnią w tle. W maju ukaże się kontynuacja „Listy sześciu”, powieść „Między udręką miłości, a rozkoszą nienawiści”.
W spotkaniu z Wojciechem Kulawskim brali udział uczniowie klasy II b.
29 maja 2018
Zwycięstwo klasy 3C
W tegorocznych szkolnych zawodach w koszykówce chłopców zwyciężyli uczniowie klasy 3C Fendryk Aleksander, Orzech Mateusz, Dziwisz Mateusz pokonując faworytów z klasy 3A w składzie Szymon Szaganiec, Mateusz Kamycki i Igor Sas. Na pozostałych miejscach uplasowali się uczniowie klasy 2E Al Soori Kamil, Misiuda Miłosz, Lis Karol (2C), i uczniowie klasy 2F w składzie Gniewek Filip, Opałka Wojciech, Haspel Maciej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
29 maja 2018

Już są ostateczne wyniki Szkolnej Ligi Chemicznej!
Pamiętamy o nagrodzie - warsztaty chemiczne już niedługo!
Każdy uczestnik Szkolnej Ligi Chemicznej otrzyma także ocenę z chemii, zgodnie z regulaminem konkursu. Zobacz wyniki.
29 maja 2018
Konkurs matematyczny dla klas 7
9 maja odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas 7. Do konkursu przystąpiło w sumie 25 uczniów z trzech klas siódmych. Mieli do rozwiązania 10 zadań z gwiazdką.

Wyniki konkursu prezentujemy poniżej:
I miejsce: Kamil Jucha 7a, Aleksandra Rodzinka 7c
II miejsce: Bartosz Łokaj 7c, Amelia Rakowska 7c
III miejsce: Wiktoria Chciuk 7c, Karolina Kawa 7c, Wiktoria Midura 7c, Sebastian Salach 7a

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymują szóstkę z matematyki. Za drugie i trzecie miejsce nagrodą jest piątka. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!


Przejdź do strony:
1
  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15
16 17  18
 


WAŻNE


30 sierpnia
godz. 17.00
Zapraszamy rodziców klas pierwszych na spotkanie z dyrekcją i wychowawcami


OBÓZ WAKACYJNY
WĘGRY 2018
INFORMACJE          


 

 

 

  

 


SP 21,  ul. Miodowa 6,  35-303  Rzeszów,  tel/fax 17 7482730   sekretariat@sp21.resman.pl


sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów