Harmonogramy

Najlepsi z najlepszych.
Przez trzy lata średnia powyżej 5.0 i bardzo dobre zachowanie! Gratulujemy!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

24 czerwca 2018
Kolejna fascynująca lekcja fizyki dla naszych młodszych uczniów!

Tym razem nasi uczniowie przeżyli bardzo ciekawą lekcję dotyczącą ładunków elektrycznych „W krainie ładunków elektrycznych - o prądzie elektrycznym (nie)tylko dla dzieci”.  Sami zobaczcie czy się podobało! foto

Przedstawienie "Bezpieczne wakacje" przygotowane przez Kółko teatralne kl.1
 i zajęcia z ratownikiem WOPR

Dnia 18 czerwca uczniowie klas 1 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z ratownikiem WOPR – u. Dzieci poznały zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i obejrzały przedstawienie przygotowane przez Kółko teatralne kl. 1 pt. „Bezpieczne wakacje” pod kierunkiem Ewy Lenar. foto

Przedstawienie dla dzieci z Przedszkola nr 19 i Niepublicznego Przedszkola
"Kraina Uśmiechu" przygotowane przez kl. 1b

Gromkie brawa od dzieci z przedszkoli dla aktorów z klasy 1 b.
Dzieci z Przedszkola nr 19 oraz Niepublicznego Przedszkola „Kraina Uśmiechu”
Dnia 15 czerwca obejrzały profilaktyczne przedstawienie pt. „O Zajączku Kicatku.

Klasowe Święto Rodziny w kl. 1b

Dnia 11 czerwca w kl. 1b obchodziliśmy Dzień Rodziny. Dzieci zaprezentowały przedstawienie „O Zajączku Kicatku...”, śpiewały piosenki, składały życzenia swoim Rodzicom i wręczały upominki.
Uczniowie sprawili wiele radości rodzicom, rodzeństwu i bliskim.

Wycieczka do Powozowni - Zamek w Łańcucie

Klasa 1b na wycieczce w Łańcucie – zwiedzanie Powozowni i zajęcia edukacyjne.
Uczniowie podczas wycieczki do Łańcuta zwiedzili Powozownię, kolekcję pojazdów konnych, uprzęży i innych akcesoriów, związanych z życiem i obyczajami dawnych właścicieli Łańcuta. Uczestniczyli również w zajęciach edukacyjnych pt. „Konik z drewna…”. Uczniowie poznali rzeźby z drewna, przedstawiające pracę dawnych rzemieślników np. garncarza, kowala, tkacza, cieśli oraz zbiory dawnych zabawek.
Opiekę nad grupą uczniów sprawowały wychowawczyni Ewa Lenar i pani Beata Lewicka.

Lekcja w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa - Polskie symbole narodowe

Klasa 1b w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa i Muzeum Okręgowym .
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „ Polskie symbole narodowe” oraz zwiedzili wystawę „ Lego – historie klockami budowane”.
Opiekę nad dziećmi sprawowały Ewa Leniar i Beata Lewicka.

MAMMA MIA!

Uczniowie klasy 2c obejrzeli spektakl „Mamma Mia!”. W spektaklu jedną z głównych ról – Sophie zagrała uczennica klasy 2c – Nina Karbarz. Na specjalne zaproszenie koleżanki, cała klasa 2c udała się do teatru Wandy Siemaszkowej, aby podziwiać wspaniałą grę aktorską swojej koleżanki oraz pozostałych młodych artystów.
Uczniowie byli zachwyceni! Spektakl przeniósł nas wszystkich w wakacyjny klimat gorącej Grecji oraz cudownej muzyki kultowego zespołu Abba!

24 czerwca 2018
Uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach chemicznych.

Każdy uczeń samodzielnie mógł wykonać doświadczenia pod okiem fachowców z Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Warsztaty zostały zakończone pokazem pirotechnicznym.
Wszystkim uczniom bardzo się podobało! Było kolorowo, głośno a przede wszystkich wybuchowo!
Warsztaty były nagrodą dla wszystkich uczniów biorących udział w Szkolnej Lidze Chemicznej.
Poniżej przedstawiamy osoby, które uzyskały tytuł
„Szkolnego Mistrza Chemii”
Klasa 7:
Patryk Bajorek
Klasa 2 gimnazjum:
Miłosz Rałowski
Klasa 3 gimnazjum:
Natalia Walczak
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego eksperymentowania!

Klasa 2c z wizytą w Straży Pożarnej

Laureaci konkursów kuratoryjnych u Pana Prezydenta Miasta Rzeszowa

Dzień projektów edukacyjnych

21 czerwca 2018
Świetne wyniki uczniów klas trzecich na egzaminie gimnazjalnym!
W każdej części egzaminu nasi uczniowie uzyskali wyniki o wiele wyższe niż średnia w Rzeszowie, powiecie i województwie. Najwyższe wyniki osiągnęliśmy w części językowej - 99,4% niemiecki (!) 97,5% (hiszpański), 89,8% angielski. Bardzo dobrze wypadł język polski 82,3% a także historia 74.6%, przedmioty przyrodnicze 71,9% i matematyka 69,7%. WIELKIE BRAWA i GRATULACJE!

21 czerwca 2018
Dużo fajnej zabawy i rywalizacji czyli
DZIEŃ SPORTU W SP21

Zdjęcia Kuby Mazura -  część1   cześć2

19 czerwca 2018
Laureaci konkursów przedmiotowych na uroczystej gali.
Otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Przyjaznej Uzdolnionym Uczniom.

Bardzo udany dla naszej szkoły był obecny rok szkolny pod względem sukcesów naszych uczniów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty
 Imponująca liczba 13 laureatów i 18 finalistów konkursów przedmiotowych zaowocowała przyznaniem na uroczystej gali Gimnazjum nr 8 i SP 21 certyfikatów
Szkoły Przyjaznej Uzdolnionym Uczniom. Laureaci, którzy zajęli pierwsze miejsca w województwie odebrali pamiątkowe dyplomy. Naszym uczniom towarzyszyli nauczyciele, którym wręczono podziękowania.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
 W środę 20.06 nasi laureaci będą gościć w Ratuszu na zaproszenie p. Prezydenta Miasta Rzeszowa.

18 czerwca 2018
Już jutro pierwszy mecz naszej reprezentacji!

W najbliższą środę odbędzie się w naszej szkole Dzień Sportu.
Czeka na Was wiele ciekawych konkurencji.

DZIEŃ SPORTU - ZOBACZ PLAN- kliknij tutaj
Piłkarzy zapraszamy do wzięcia udziału w Małych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Zgłoszenia drużyn ze składem i nazwą państwa możecie już przekazywać do nauczycieli WF.

16 czerwca 2018
Zobacz jak zatańczyli "Poloneza"

Klasy ABC    Klasy DEF

Niech Żyje Bal - Komers 2018 - film