.

    
     
   
 
    MENU

 
Strona główna
 
Dyrekcja
 
Nauczyciele
  Rekrutacja
 
Mapa dojazdu
 
Godziny pracy
 
Filmy
  Sukcesy
  O szkole 
 
Linki
 
Kalendarz roku
 
Dokumenty
 
Biblioteka
 
Świetlica szkolna
 
Stołówka szkolna
 
Jadłospis
 
   
 UCZNIOWIE

 
Klasy
  Samorząd uczniowski
 
Zajęcia dodatkowe
 
Fakultety
 
Zajęcia sportowe
 
Stypendia

  Zestaw podręczników
  Wymagania
 
    RODZICE

  Rada Rodziców

 
Wywiadówki
 
Regulamin szkoły

  Procedury kontaktów
  
 


 

     

20 grudnia 2018
Reprezentacja szkoły w tenisie stołowym w finale wojewódzkim!

Miłosz Misiuda, Karol Lis  i Kamil
All Soori reprezentowali naszą szkołę w półfinałach wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym, które zostały rozegrane w Nowej Sarzynie. Nasza drużyna spisała się znakomicie zajmując drugie miejsce premiujące awansem do finału wojewódzkiego! Gratulacje chłopaki!Zobacz ogólnopolskie podsumowanie projektu:
 
Uwaga!
 

Mamy dwa ostatnie miejsca
na kwietniowy wyjazd na Majorkę.
Zapraszamy do zapoznania się z programem.
Zapisy i pytania można kierować
do p. Edyty Gómez.

16 grudnia 2018
Nocne Spotkanie z Nauką

Uczniowie klasy 8a oraz 3d brali udział w Nocnym Spotkaniu z Nauką. Głównym punktem wydarzenia było zwiedzanie laboratoriów Politechniki Rzeszowskiej, które na co dzień są dla uczniów niedostępne. Wszystkim podobał się "teatr wysokich napięć", gdzie został pokazany jeden z największych transformatorów Tesli.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć także ciekawe eksperymenty chemiczne z użyciem "suchego lodu" oraz wielu innych interesujących substancji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
. foto16 grudnia 2018
Podwodny Świat SP21

 foto16 grudnia 2018
Klasa 3a wzięła udział
w OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ MŁODYCH INŻYNIERÓW

 Ja się cały czas czegoś uczę! - Pod tym hasłem odbyła się OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA MŁODYCH INŻYNIERÓW – EDYCJA IT, w której mieli przyjemność wziąć udział uczniowie klasy 3a. Uczniowie wysłuchali dwóch bardzo ciekawych wykładów: „AI Super Star w dobie fake newsów. Humanistyka sztucznej inteligencji.” oraz ”Kosmos w pigułce”. Uczniowie zwiedzili także pracownię do badań nad obrazami 3d oraz pracownię badań biometrycznych. Konferencję zakończył bardzo interesujący pokaz eksperymentów fizycznych.  foto16 grudnia 2018
Arts nad Crafts

Świąteczne prace dzieci klas 4a i 4b, które biorą udział w zajęciach językowo-plastycznych Arts nad Crafts czyli plastyka po angielsku po kierunkiem p. Edyty Gómez.  foto16 grudnia 2018
Klasa 8a na lotnisku

W ramach doradztwa zawodowego klasa 8a wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka.
Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas podróży lotniczych, obserwacja odprawy bagażu, kontrola bezpieczeństwa. Dużą atrakcją było spotkanie z bardzo przyjaznym psem tropiącym. Dla wszystkich była to bardzo cenna wycieczka.  foto

15 grudnia 2018
Mikołajkowe wyjście klasy 4b

W dniu 7 grudnia 2018r. klasa 4b miała możliwość uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez p. Monikę i p. Piotra z „Naukowy Zawrót Głowy – Campus Rzeszów”. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zbudowania robota o nazwie „Żabka” wykorzystując klocki LEGO WeDo i tablety. Poznali podstawowe pojęcia związane z programowaniem. Dowiedzieli się również jak wykorzystać klocki, silnik i czujnik, żeby wprawić żabkę w ruch. Później urządziliśmy wyścigi naszych stworków. Po zakończonych warsztatach udaliśmy się na pyszną pizze, zregenerować siły przed dalszą naszą zabawą – tym razem w kręgielni. Zabawa była przednia. Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z niecierpliwością czekają na następne. foto15 grudnia 2018
Najmłodsi rywalizowali na basenie

W dniu 08.12.2018 r na basenie w Trzebownisku odbyły się Zawody Pływackie z okazji Mikołajek. Naszą szkołę reprezentowały z klas pierwszych: Kalina Kocój, Katarzyna Jasińska, Kamila Buczak, Aleksandra Żurawska oraz z klas drugich Antonina Chowaniec, Emilia Czenczek, Oliwia Szczepańska ,Julianna Wojtuch, Sandra Fluda oraz Lilianna i Kalina Denasiewicz.
I miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym zajęła
Emila Czenczek , a Oliwia Szczepańska była druga.
II miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym zajęła
Katarzyna Jasińska.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz na koniec paczkę od Świętego Mikołaja.
Gratulujemy wszystkim dzieciom wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
foto15 grudnia 2018
Naszą szkołę odwiedziło niedawno objazdowe planetarium - Astropark

Nasi uczniowie odbyli niepowtarzalną podróż do odległych zakątków Wszechświata.
Podziwiali miejsca, które jak do tej pory oglądali w pogodne wieczory z naszej ziemskiej perspektywy i zastanawiali się ...jak to wszystko jest zbudowane. W planetarium mieli okazję z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się rządzi bez wychodzenia na zewnątrz i niezależnie od pogody. Wszystkim bardzo się podobało.
13 grudnia 2018
Zbiórka żywności w Carrefour w Rzeszowie

7 i 8 grudnia odbyła się w całej Polsce zbiórka żywności. W tę akcję włączyła się również Caritas Diecezji Rzeszowskiej, chcąc w ten sposób zgromadzić artykuły spożywcze jako pomoc dla ludzi ubogich na święta Bożego Narodzenia.
W zbiórce zaangażowani byli uczniowie naszej szkoły z klasy 7 A i B oraz 8 B i C.
Zbiórka odbyła się w sklepie Carrefour na ul. Rejtana w Rzeszowie. Przez dwa dni 41 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli zachęcali klientów sklepu do podzielenia się zakupami. Udało się zebrać bardzo dużo żywności trwałej, którą potem przewieziono do centrali Caritas w Rzeszowie.
Składamy serdeczne podziękowanie Pracownikom Carrefour za pomoc w zorganizowaniu akcji, Klientom sklepu za hojność i życzliwość. Dziękujemy naszym Uczniom za poświęcony czas i bezinteresowność, a także Nauczycielom za opiekę.
foto
                         ks. Czesław Matuła13 grudnia 2018
Mikołajkowy Wieczór w Szkole

W piątek w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Wieczór w Szkole. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów, wzięcia udziału w rozgrywkach sportowych czy uczestniczenia w konkursach takich jak karaoke. Podczas tego wieczoru ciepła i świąteczna atmosfera udzielała się wszystkim, a uśmiech nie znikał nikomu z twarzy! foto11 grudnia 2018
Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę!!!
Zapraszamy częściej!!!


foto  foto-klasa1b11 grudnia 2018
W ostatni weekend nasza szkoła zamieniła się w wielki magazyn
Akcji Szlachetna Paczka

10 grudnia 2018
Nikola i Miłosz wystąpili w Nowym Świecie

W niedzielę w Galerii Nowy Świat odbył się świąteczny koncert uczniów szkoły Yamaha, w którym wzięli udział również nasi uczniowie Nikola Awetisjan oraz Miłosz Rałowski.
Nikola zaśpiewała pastorałkę pt. "Święta cisza", natomiast Miłosz zaprezentował swoje umiejętności gry na gitarze, wykonując kolędę "Lulajże Jezuniu".
Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.
foto8 grudnia 2018
Podsumowanie projektu ZDROWA JA

Wczoraj Mikołaj przyszedł również do uczestniczek projektu ZDROWA JA.  Najaktywniejsze uczestniczki projektu zostały nagrodzone bonem do sklepu Decathlon, gdzie mogą zakupić potrzebny im sprzęt sportowy. Była to wspaniała nagroda i miła niespodzianka. Wszystkie uczestniczki są szczęśliwe, że mogły wziąć udział w projekcie, było to ciekawe doświadczenie, które zachęciło ich do aktywności nie tylko podczas projektu ale na co dzień. foto8 grudnia 2018
Andrzejkowe zabawy w klasach 1 i 2

W trakcie andrzejek klasowych wszystkie klasy 1 i 2 bawiły się wspaniale. Były tańce, wróżby i słodki poczęstunek, a wszystko to w miłej i wesołej atmosferze. Dzieci między innymi wróżyły sobie z wosku, przekuwały serduszka z imionami, układały buty, losowały na kole swoje przyszłe zawody, tańczyły z balonami oraz wybierały cyferki z wróżbą na przyszły rok. Uczniowie zapoznali się również z ludową tradycją andrzejkową. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć. foto5 grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień wolontariusza

Co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chętnie poświęcają swój czas, żeby wspomóc osoby potrzebujące. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontarystycznej.
Nasi uczniowie włączyli się w akcję charytatywną o zasięgu ogólnopolskim organizowaną przez Banki Żywności. W zbiórce żywności, która odbyła się w dniach 30 listopada i 1 grudnia wzięło udział 118 uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej.
Praca naszych wolontariuszy polegała na rozdawaniu ulotek i zachęcaniu klientów wybranych sklepów do przyłączenia się do akcji zbierania produktów żywnościowych dla osób potrzebujących. Prawie wszyscy klienci sklepów: Frac przy ul. Lwowskiej, Frac i Carrefour przy ul. Rejtana, Frac i Biedronka przy ul. Kwiatkowskiego oraz Biedronka przy ul. Strażackiej okazali się nie być obojętni i wrzucali do wózków zakupione produkty o długim terminie przydatności, które trafią do najbardziej potrzebujących.
Szlakiem wolontariuszy udał się pan Mariusz Klimowicz dokumentując akcję zdjęciami.
Pracę na rzecz innych ludzi w formie wolontariatu wykonują również uczniowie, którzy już od kilku lat angażują się w akcje na rzecz hospicjum dla dzieci. Nasz Samorząd Uczniowski pod opieką pań Lidii Słapińskiej i Justyny Wit przeprowadził zbiórkę potrzebnych rzeczy takich jak: pieluchy, pampersy kosmetyki dla dzieci, środki dezynfekujące, pościel do łóżeczka, zabawki, soczki, mleko, słodycze, wody mineralne i przekazał dzieciom jako dary mikołajkowe.
W październiku nasi wolontariusze z klasy 3a włączyli się w obchody Dnia Papieskiego.
Wszystkim Naszym Wolontariuszom – zarówno uczniom, jak i nauczycielom - w dniu ich święta dziękujemy za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy uśmiech podarowany potrzebującym.
Życzymy Wam, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę. FOTO
Koordynatorka wolontariatu

Jolanta Bukowska5 grudnia 2018
Ola Rodzinka
zakwalifikowała się do trzeciego etapu Konkursu Kuratoryjnego z fizyki!
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!5 grudnia 2018
Najlepsze w recytacji

Nasze uczennice z klasy 7b i 8c wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej i zdobyły III miejsce:
Celina Kowalczyk i wyróżnienie Wiktoria Chciuk. Celina pojedzie do kopalni soli w Bochni na finał ogólnopolski.
Gratulujemy i trzymamy kciuki1 grudnia 2018
Wielkie sukcesy Zosi, Martyny i Weroniki

Każdy z nas ma jakiś talent. Wielu uczniów z naszej szkoły realizuje się w różnych dyscyplinach sportowych takich jak taniec, koszykówka, siatkówka i wiele innych. Między innymi trzy uczennice z naszej szkoły: Zosia Harpula, Martyna Kotula i Weronika Leśniak z gimnazjalnej klasy 3d, w tym roku zdobyły wiele osiągnięć, pokonując ponad 15 zespołów oraz walcząc na arenach międzynarodowych reprezentując nasz kraj. Zespół taneczny ,,Kornele", do którego uczęszczają dziewczyny w kwietniu bieżącego roku zdobył wicemistrzostwo Polski. W maju, dziewczyny pokonały wszystkie zespoły w Europie i zostały Mistrzyniami Europy. W listopadzie natomiast zdobyły srebro na Pucharze Świata.
Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.
Przejdź do strony:
1  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15 16 17  18  19 20

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

.

          
 

 


 


SP 21,  ul. Miodowa 6,  35-303  Rzeszów,  tel/fax 17 7482730   sekretariat@sp21.resman.pl


sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów