.

    
     
   
 
    MENU

 
Strona główna
 
Dyrekcja
 
Nauczyciele
  Rekrutacja
 
Mapa dojazdu
 
Godziny pracy
 
Filmy
  Sukcesy
  O szkole 
 
Linki
 
Kalendarz roku
 
Dokumenty
 
Biblioteka
 
Świetlica szkolna
 
Stołówka szkolna
 
Jadłospis
  Podręczniki
  RODO/ochrona danych
 
   
 UCZNIOWIE

 
Klasy
  Samorząd uczniowski
 
Zajęcia dodatkowe
 
Fakultety klasy III
 
Fakultety klasy VIII
 
Zajęcia sportowe
 
Stypendia

  
Wymagania
 
    RODZICE

  Rada Rodziców

 
Wywiadówki
 
Regulamin szkoły

  Procedury kontaktów
  
 


 

     
20  maja 2019
WE ARE THE CHAMPIONS!
Nasze reprezentacje zostały
 MISTRZAMI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ CHŁOPCÓW!

oraz WICEMISTRZYNIAMI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ DZIEWCZĄT!


W dniu dzisiejszym na stadionie Resovii, rzeszowskie szkoły walczyły o tytuł najlepszej w "Królowej Sportu" - Lekkoatletyce. Rewelacyjnie spisały się nasze reprezentacje.
Chłopcy nie mieli sobie równych i z dorobkiem 1155pkt. z dużą przewagą zwyciężyli w swojej lidze. Dziewczyny zgromadziły 653 pkt. i wywalczyły tytuł wicemistrzyń Rzeszowa. Cała 25 startujących "dała z siebie wszystko" a na największe wyrazy uznania zasługują: Staszek B., Piotr T., Piotr F., Sebastian S., Kinga Sz., Rafał Sz., Maksymilian M., Maciej N., Dominik Sz., Olaf G. Wielkie Brawa! foto20  maja 2019
Zapraszamy do obejrzenia relacji z wycieczki w Góry Stołowe20  maja 2019
Kolejna grupa naszych uczniów (klasy 7b i 3c) zwiedza Londyn

Ostatnio zrobiło się tłoczno na kierunku Sp21 Rzeszów- Londyn. Ledwie z Wielkiej Brytanii wróciła jedna grupa naszych uczniów, a już kolejna wyleciała na "wyspy". Zobaczcie co słychać u nich -> Relacja20  maja 2019
I SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „SŁOWEM MALOWANE”

16 maja odbył się drugi, finałowy etap szkolnego konkursu recytatorskiego „Słowem malowane” – wiersze Joanny Kulmowej. Konkurs adresowany był do uczniów klas I i II. Jego celem było przybliżenie uczestnikom twórczości polskich poetów, dostarczanie doznań estetycznych oraz wspieranie aktywności twórczej uczniów poprzez obcowanie z „żywym” słowem. W tym roku, gdyż zamierzamy kontynuować konkurs w kolejnych latach, uczniowie recytowali wiersze Joanny Kulmowej. Wybór był nieprzypadkowy – zbliżająca się rocznica śmierci poetki, która znaczną część swojej twórczości adresowała do młodych odbiorców.
Uczniowie zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach: klasy pierwsze i klasy drugie. W młodszej grupie zwyciężyli:
1 miejsce Milena B. i , Szymon Z. z klasy 1 c, 2 miejsce Eliza Sz. z klasy 1a i Kaja S. z klasy 1b, 3 miejsce Nina W. z klasy 1d. W grupie klas drugich zwyciężył Dominik L. z klasy 2a, 2 miejsce Amelia B. z 2a i 3 miejsce Laura T. z 2b.
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
20  maja 2019
Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu geograficznego dla klas 5:
 "Okiem obserwatora"

Celem konkursu było ukazanie elementów krajobrazu naturalnego i przekształconego przez człowieka w swojej najbliższej okolicy. Forma konkursu była dowolna. W najciekawszy sposób zrobiły to dwie uczennice z klasy 5b - Roksana K. i Martyna W., zajmując tym samym jednocześnie I miejsce. Roksana nagrała ciekawy filmik dotyczący krajobrazu Tyczyna, natomiast Martynka napisała opowiadanie dotyczące spaceru wzdłuż rzeki Wisłok na terenie miasta Rzeszowa.
Serdecznie gratulujemy pomysłu i kreatywności!
Ewa Szmigiel
15  maja 2019
Zdobyliśmy certyfikat uczestnictwa w projekcie edukacyjnym „Lekcje z klasą”

Od początku roku szkolnego 2018/2019 klasa 1b w ramach edukacji społecznej realizowała projekt „Lekcje z klasą”. Jest to nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji stworzony przez Fundację Uniwersytet Dzieci.
Pierwszaki uczyły się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje i dobrze komunikować się ze sobą. Cykl lekcji w ramach projektu dostarczył dzieciom wiele radości i zintegrował klasę.
certyfikat  dyplom15  maja 2019
Operacja LONDYN w toku...

dzień 1 - Wielka Brytania przywitała nas piękną pogodą. Po spokojnym locie mamy już za sobą pierwszy dzień zwiedzania: dziś dzień w Greenwich, południk zerowy, piękny widok na Londyn oraz Maritime Museum i zakwaterowanie w typowym brytyjskim domku.
dzień 2 - Pogoda nadal dopisuje- dziś pierwsza podróż londyńska koleją i metrem, spacer po parku królewskim - St James Park, zmiana warty pod Buckingham Palace, Houses of Parliament, Westminister Abbey, ulica Whitehall, Downing Street, Horse Guards Parade a następnie niesamowity rejs po Tamizie i przejażdżka w London Eye, na koniec chwilka czasu przy National Theatre pokazująca prawdziwe popołudniowe życie Londynu. A na koniec dnia zajęcia w grupach.
dzień 3 - Dzisiejsze zwiedzanie rozpoczęte przy the Tower of London, nastepnie Hay's Galleria i dalszy spacer wzdluż Tamizy z przystsnkiem przy the Shakespeare's Globe Theatre. Podziwialiśmy dzieła sztuki w Tate Modern w budynku starej elektrowni. Przeszliśmy przez Millenium Bridge w kierunku St Paul's Cathedral i udalusmy sie do Museum of London. Dzieki uprzejmosci Pana Andrzeja ostatnie chwile dnia ponadprogramowo spedzilismy w Covent Garden.
dzień 4 - Dziś dzień pełen emocji... Wizyta w British Museum a następnie Madame Tussauds a potem to na co wszyscy czekali.... zakupy na Oxford Street...
foto15  maja 2019
Z żalem zawiadamiamy, że zmarł Por. Stefan Pajda (1923-2019) członek Koła Rzeszów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
W ostatniej drodze zasłużonego AK-owca towarzyszył poczet sztandarowy naszej szkoły
WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ PANIE...


15  maja 2019
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „ALCHEMIK”
Uczniowie klas 8 oraz 3 klas gimnazjalnych w dniu 7 marca 2019 roku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, którego celem jest upowszechnianie i rozwijanie wśród młodzieży wiedzy i zamiłowania do nauk ścisłych. 10 uczniów otrzymało wyróżnienie w konkursie.
Najwyższe miejsce w szkole wśród uczniów ósmych klas szkoły podstawowej uzyskując bardzo dobry wynik otrzymała Martyna Leja z klasy 8b. Wyróżnienia otrzymali uczniowie : Aleksandra Mac z klasy 8c, Kinga Szuberla z klasy 8b, Maja Berezowska z klasy 8b, Jakub Mazur z klasy 8a oraz Barbara Kulczycka z klasy 8b.
Najwyższe miejsce w szkole wśród uczniów trzecich klas gimnazjum otrzymując bardzo dobry wynik uzyskał Kacper Trojanowski z klasy 3e. Wyróżnienia otrzymali :Tymoteusz Potera z klasy 3f, Agata Dusza z klasy 3 d oraz Rafał Szawan z klasy 3e.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

15  maja 2019
"PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ!

Zapraszamy Was do Wielkiej Zbiórki Książek organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.
Od 15 do 24 maja, również w naszej szkole będzie można oddać książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wydane po 2000 roku – ważne, aby były w bardzo dobrym stanie technicznym.
Zebrane publikacje przekazane zostaną m.in. szpitalom, hospicjom oraz domom dziecka.
Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.zaczytani.org oraz plakatach rozwieszonych w szkole.
Zachęcamy do udziału :)
Agnieszka Żelazko i Oliwia Kościółek z klasy VIII A"
15  maja 2019
NIKOLA  z klasy 5b LAUREATKĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Czyste wody, zdrowe ryby”

Gratulujemy Nikolii i życzymy dalszych sukcesów !!!
14  maja 2019
Wyjazd edukacyjno-językowy na Majorkę - 23-28 kwietnia 2019.
Zobacz prezentację


Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się nową propozycją jesiennego wyjazdu do Andaluzji
- szczegóły w zakładce Spanglish
13  maja 2019
W Konkursie Piosenki Rosyjskiej, który odbył się w Zespole Szkół Sportowych
wzięło udział dwoje uczniów klasy 5

Sabinka  Rz. która wykonała piosenkę „ Вместе весело шагать по просторам”
oraz
Szymon B. , który zaśpiewał piosenkę „ Смуглянка”
GRATULUJEMY WYSTĘPU !!!

13  maja 2019
Julia laureatką konkursu plastycznego

Brawo dla Julii M. z klasy 1"c", która została laureatką w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pod nazwą "Julian Tuwim - namaluję wiersze mojego dzieciństwa". Spośród 86 prac nagrodzonych zostało tylko 12.
GRATULUJEMY!!!
13  maja 2019
Zdobyliśmy certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

W roku szkolnym 2018/2019 klasy pierwsze brały udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program polegał na realizacji szeregu zajęć, które obejmowały tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po ich zrealizowaniu dzieci mogły zweryfikować swoją wiedzę rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Dziś otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający realizację i ukończenie programu.
12  maja 2019
Interdyscyplinarna lekcja w klasie 3a

W piątek 10 maja klasa 3a gościła Panią Aiko, która przyjechała z Japonii. Pani Aiko poprowadziła zajęcia w języku angielskim z kaligrafii jednego z systemów pisma symbolicznego zwanym hiragana oraz zajęcia kulturoznawcze nt tradycji japońskiej. Jednak najbardziej interesujące dla uczniów były informacje dotyczące różnych aspektów życia codziennego współczesnych Japończyków. foto9  maja 2019
Nasi "dwujęzyczni" gościli w Radio Rzeszów!

posłuchaj audycji
7  maja 2019
Konkurs "Kartka wielkanocna w nietypowym kształcie"

Dzieci z klasy 1 c wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Kartka wielkanocna w nietypowym kształcie". Nagrodę zdobył
Franciszek Kwartnik. Gratulacje!!!
7  maja 2019
Pozdrowienia z Gór Stołowych!

 Uczniowie klas 3d, 3e i 8b zdobywają Strzeliniec Wielki.
Za nami również zabawy team buildingowe.3  maja 2019
Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości
Święta Konstytucji 3 Maja


foto29  kwietnia 2019
Pocztówki z Majorki

Wszystko co dobre szybko się kończy ... Dobiegł właśnie do końca nasz kolejny
wyjazd edukacyjno językowy w Hiszpanii a dokładnie tym razem na Majorce. Słońce, plaża, góry, perły, tapas, nowe przyjaźnie, edukacja pozaformalna, Chopin, Miró, Spanglish :) Zapraszam do obejrzenia telegraficznego skrótu z naszego pobytu na tej malowniczej wyspie a za kilka dni pojawi się tu pełna relacja. Edyta Gómez  
   fotoREKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH

ZOBACZ PREZENTACJĘ!

UCHWAŁA RADY MIASTA

 HARMONOGRAM REKRUTACJI
GRATULACJE DLA LAUREATÓW I FINALISTÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ PODKARPACKIE KURATORIUM OŚWIATY
W ROKU SZKOLNYM 2018/19


LAUREACI
SZKOŁA PODSTAWOWA
JĘZYK ANGIELSKI

Patryk Bajorek 8c
Aleksandra Mac 8c
JĘZYK NIEMIECKI
Aleksandra Rodzinka 8c
Martyna Borowiec 7b
BIOLOGIA
Martyna Leja 8b

GIMNAZJUM
JĘZYK ANGIELSKI

Inga Migut 3c
Zofia Cebulak 3c
Adam Wadiak 3d
JĘZYK HISZPAŃSKI
Natalia Droździel 3f
FIZYKA
Anna Banaś 3f
CHEMIA
Anna Banaś 3f
INFORMATYKA
Adam Kokociński 3a

FINALIŚCI
SZKOŁA PODSTAWOWA
Aleksandra Rodzinka 8c - język polski, fizyka
Aleksandra Mac 8c - biologia
GIMNAZJUM
Agata Dusza 3d - język angielski
Mikołaj Stecko 3e - język niemiecki
Kinga Sobczyk 3f - język niemiecki
Magdalena Marmola 3c - język niemiecki
Adam Kokociński 3a - matematyka
Maciej Haspel 3f - matematyka
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW NAUKOWYCH !Przejdź do strony:
1  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15 16 17  18  19 20

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

 

WAŻNE          
 

 


 


SP 21,  ul. Miodowa 6,  35-303  Rzeszów,  tel/fax 17 7482730   sekretariat@sp21.resman.pl


sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów