.

    
     
   
 
    MENU

 
Strona główna
 
Dyrekcja
 
Nauczyciele
  Rekrutacja
 
Mapa dojazdu
 
Godziny pracy
 
Filmy
  Sukcesy
  O szkole 
 
Linki
 
Kalendarz roku
 
Dokumenty
 
Biblioteka
 
Świetlica szkolna
 
Stołówka szkolna
 
Jadłospis
  Podręczniki
  Stomatolog
  Ochrona danych 

     UCZNIOWIE

 
Klasy
  Samorząd uczniowski
 
Zajęcia dodatkowe
 
Zajęcia sportowe
 
Stypendia

  
Wymagania 

      RODZICE
  Rada Rodziców

 
Wywiadówki
 
Regulamin szkoły

  Procedury kontaktów
  
 


 

     

17  października 2019
Sztafeta dziewcząt w Leżajsku

W środę nasze dziewczyny z klas 7-8 wystartowały w półfinale wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych w Leżajsku. Walczyły bardzo dzielnie i ostatecznie przybiegły na czwartej pozycji. Brawo! foto17  października 2019
Zajęcia kreatywne w klasie 3a  

16  października 2019
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji święta Edukacji przedstawiciele Rada Rodziców złożyli piękne życzenia Gronu Pedagogicznemu naszej szkoły. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. W tym dniu Dyrekcja nagrodziła wybranych nauczycieli za ich pracę. Miło nam poinformować również, że dwoje nauczycieli - Pani Agnieszka Woźny oraz Pan Konrad Tomaka - zostali szczególnie wyróżnieni - otrzymując Nagrodę Prezydenta Miasta. Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych! foto
REGULAMIN15 października 2019
Klasa 2d w Centrum Edukacji Ekologicznej
9 października uczniowie klasy 2d uczestniczyli w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej.
W czasie warsztatów entomologicznych „Świat owadów wokół Nas” uczniowie porównywali owady występujące
w przyrodzie, poznali ciekawostki z życia owadów: największy motyl, najdłuższe czułki, spreparowali chrabąszcza. Następnie zwiedzili Park Owadów i Pajęczaków, w którym znajduje się 17 figur wiernie odwzorowujących budowę anatomiczną owadów i pajęczaków. Każda z nich zbudowana jest około 200 krotnym powiększeniu. Taka lekcja przyrodnicza była bardzo ciekawa i atrakcyjna, a uczniowie z niecierpliwością czekają na następną. FOTO
Wojewódzki Konkurs Plastyczny
„Inni, czy tacy sami?” pod hasłem: „Dzieci -dzieciom”
do udziału zapraszam uczniów klas III i IV.

REGULAMIN14 października 2019
Zawody w skoku wzwyż na rolkach
Podczas świetnej zabawy na Wrotkarni odbyły się zawody w Skoku Wzwyż kategoria Kadet.
Wyniki naszych uczniów:
Dziewczynki:
1. Liliana Denasiewicz, 2. Kalina Denasiewicz, 3. Wiktoria Furman 4. Sandra Fulda 6. Kalina Kocój
Chłopcy:
1. Adam Jakubowicz 2. Michał Paluch 3. Michał Panczak 4. Eryk Krzanicki 5. Mikołaj Bąk 6. Jakub Paluch
Przyznacie ze wygląda to imponująco.
Za 2 tygodnie te same osoby plus Kacper Krasiński, Malwina Denasiewicz i Dawid Wołek będą reprezentować naszą szkołę podczas Mistrzostw Polski. Trzymajcie kciuki a my postaramy się wypaść jak najlepiej !!!
FOTO
14 października 2019
Lekcja historii „W zakonnej aptece”
Klasa 5a ósmego października wzięła udział w lekcji historii „W zakonnej aptece” w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – podczas zajęć dowiedzieliśmy się kim byli Pijarzy, czym się zajmowali i w jaki sposób znaleźli się w Rzeszowie. W części warsztatowej natomiast uczestnicy „przemienili” się w zakonnego aptekarza, sami opracowali przepis na pyszną herbatkę oraz własnoręcznie ją wykonali i zapakowali. To była bardzo ciekawa i twórcza lekcja fotoAlfik matematyczny
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym, który odbędzie się w środę 27 listopada 2019. Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.
Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2 do 8. Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki
w klasach 4 -8, uczniów klas 2 i 3 prosimy o zapisywanie u wychowawców. Koszt udziału w konkursie wynosi 10zł. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 października.
                               Zapraszamy - nauczyciele matematyki
11 października 2019
Wycieczka klasy 3b do Szpitala Pro – Familia.

Dnia 2 października uczniowie klasy 3b uczestniczyli w wycieczce do Szpitala Pro – Familia. Zostaliśmy zaproszeni przez tatę Janka – dr n. med. Tomasza Łozińskiego. Dzięki uprzejmości pana doktora poznaliśmy pracę lekarzy różnych specjalizacji. Było to niezwykłe wydarzenie. Pan doktor przywitał nas przed budynkiem szpitala i oprowadził po oddziałach. Pokazał nam pracownie, gdzie wykonuje się badanie USG, RTG, Laboratorium oraz Oddział Pediatryczny, Neonatologii oraz Medycyny Sportowej. Następnie zwiedziliśmy salę, w której odbywa się rehabilitacja dla sportowców i innych osób z urazami. W gabinecie stomatologicznym obejrzeliśmy sprzęt medyczny potrzebny w leczeniu uzębienia. Wszystkich bardzo zaciekawiło wyposażenie sali dla chorych, a przede wszystkim nowoczesne łóżka, z wieloma funkcjami dzięki którym chory może szybciej wracać do zdrowia. Lekarz pediatra zaprezentował nam gabinet diagnostyczny dla dzieci. Mogliśmy też zobaczyć wyposażenie karetki pogotowia oraz rozmawiać z ratownikiem medycznym o jego pracy.
Przyjazna atmosfera, nowoczesny wystrój, miejsca do wypoczynku dla dorosłych a nawet kącik zabaw dla maluszków i plac zabaw dla starszych dzieci sprawiły, że szpital stał się dla dzieci bliższy i przyjazny. Będzie przywoływał same dobre skojarzenia.
Opiekę podczas wycieczki sprawowała wychowawczyni Ewa Lenar i pani Beata Semków – Nędza.
Przygotowaliśmy podziękowania, które wręczyliśmy lekarzom i pielęgniarkom. To dzięki ich pracy , dobroci i zaangażowaniu wiele osób otrzymuje pomoc , a chorzy wracają do zdrowia. Wśród nas są tacy, którzy urodzili się w tym szpitalu. Dziękujemy Wam za ten wspaniały dzień i życzymy zdrowia i sukcesów w pracy.
 foto10 października 2019
Projekt „Wchodzę w rolę”

Uczniowie naszej szkoły w klasach 1- 3 wzięli udział w Projekcie „Wchodzę w rolę” przygotowanym przez Fundację „Potrafię Pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi we Wrocławiu.
Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazję poznać sprzęt medyczny przeznaczony dla osób niepełnosprawnych oraz specyficzne sposoby radzenia sobie przez te osoby w domu lub na ulicy. Przez chwilę dzieci miały możliwość doświadczyć z jakimi trudnościami mogą spotkać się w codziennym życiu osoby niepełnosprawne, niewidome i głuchonieme.
9 października 2019
Trzy medale w Indywidualnych Biegach Przełajowych!

W dniu dzisiejszym pomimo opadów deszczu i niskiej temperatury do rywalizacji na Stadionie Miejskim przystąpili biegacze. Bardzo dobrą formę zaprezentowali reprezentanci naszej szkoły zdobywając jeden srebrny i dwa brązowe medale. Najpierw w biegu dziewczyn (roczniki 2007-2008) trzecie miejsce wywalczyła ANIA. Następnie wśród chłopców  (roczniki 2007-2008) srebro zdobył KACPER, a w biegu dziewczyn (roczniki 2005-2006) trzecie miejsce zajęła KARINA. Cała trójka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego biegów przełajowych, które odbędą się na wiosnę. Gratulacje!  foto8 października 2019
Wycieczka w barwach jesieni

W dniach 3 – 4 października odbyła się wycieczka uczniów klasy VIa w Bieszczady. Przywitała nas jesienna pogoda – mżawka, chmury i zimno., ale to nie przeszkodziło nam w dobrej zabawie. Zachwycił nas świat wirtualnej przygody w Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, monumentalna zapora w Solinie oraz tajemnice bieszczadzkiej przyrody w Ustrzykach Dolnych. Jeszcze tylko czas na zakupy nad Soliną i w drogę do Myczkowiec na obiadokolację i nocleg. Czekały nas tam jeszcze dwie niespodzianki: film o Bieszczadach i muzeum zwierząt bieszczadzkich. Wszyscy byli zmęczeni, więc poszli spać, bo następnego dnia czekała nas Leśna Szkoła, a w niej mnóstwo atrakcji: elektroniczny paint – ball, jazda wyciągiem krzesełkowym, podchody, strzelanie z łuku i wiele innych. Po pieczonych kiełbaskach z frytkami ruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa. Cały czas nie opuszczał nas dobry humor i już czekamy na następne wyprawy… foto7  października 2019
Klasa 2b w Łańcucie

1 października uczniowie klasy 2 b uczestniczyli w wycieczce do Łańcuta. Celem wyjazdu było zwiedzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce wybudowanej w XVII wieku.
Uczniowie wzięli udział w lekcji edukacyjnej „Dzień dobry Panie Fortepianie - instrumenty muzyczne w łańcuckim zamku”. Zajęcia w warsztatowej formie pozwoliły odkryć muzeum i jego zbiory przez zabawę i naukę.
Tym razem atrakcyjny okazał się nie tylko wyjazd na wycieczkę, ale i powrót. Do Rzeszowa wróciliśmy pociągiem, który pomalowany był w barwy narodowe. Dla wielu uczniów była to pierwsza podróż pociągiem. Na dworcu kolejowym w Rzeszowie czekała nas kolejna atrakcja – dzięki uprzejmości rodzica jednej z uczennic z naszej klasy – poznaliśmy tajniki zawodu kolejarza. Uczniowie zwiedzili lokomotywę, mogli zasiąść na fotelu maszynisty, nadać komunikat, sprawdzić do czego służą niezliczone przyciski w kabinie maszynisty oraz dowiedzieć się czy jest to trudna praca. Uczniowie otrzymali także atrakcyjne upominki. Do szkoły wróciliśmy autobusem MPK.
To był wspaniały, pełen niesamowitych wrażeń dzień, który zostanie w pamięci na długo.
foto5 października  2019
Zasada czy kwas?

Ostatnio na zajęciach kreatywnych klasa 3a wykonała doświadczenia przy użyciu wywaru z czerwonej kapusty, aby przekonać się, że otaczające nas związki chemiczne mają różne właściwości. Jedne są kwasami, drugie – zasadami, a jeszcze inne – substancjami obojętnymi. Aby stwierdzić, do której kategorii zalicza się badana substancja, stosuje się wskaźniki chemiczne. Jednym z nich jest właśnie wywar z czerwonej kapusty. Gdy styka się on z kwasem, zmienia swoje zabarwienie z fioletowego na czerwone. Zielony lub niebieski kolor uzyskuje natomiast w kontakcie z zasadą. Na podstawie naszego eksperymentu można stwierdzić, że użyte w doświadczeniu ocet oraz kwasek cytrynowy to kwasy, a proszek do prania oraz soda oczyszczona to zasady. foto5 października 2019
 Master Chef Junior po hiszpańsku

Grupa uczniów z klasy 8B ucząca się języka hiszpańskiego pod kierunkiem p. Edyty Gómez wzięła udział w warsztatch kulinarnych poprowadzonych przez rodowitego Meksykanina p. Omara Cardenas. Uczniowie otrzymali zadanie przygotowania dwóch rodzajów tortilli: tradycyjnej hiszpańskiej i meksykańskiej. Uczniowie otrzymali wszystkie potrzebne składniki, przepis oraz instrukcje w języku hiszpańskim. Okazało się, że w klasie mamy prawdziwe kulinarne talenty. Tortille wyglądały i smakowały wybornie! zobacz

Przejdź do strony:
1  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15 16 17  18  19 20

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

.

WAŻNE

11 listopada
Święto Odzyskania Niepodległości

18 listopada
Spotkanie z Rodzicami
          
 

 


 


SP 21,  ul. Miodowa 6,  35-303  Rzeszów,  tel/fax 17 7482730   sekretariat@sp21.resman.pl


sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów