.

          
 
    MENU

 
Strona główna
 
Dyrekcja
 
Nauczyciele
  Rekrutacja
 
Mapa dojazdu
 
Godziny pracy
 
Filmy
  Sukcesy
  O szkole 
 
Linki
 
Kalendarz roku
 
Dokumenty
 
Biblioteka
 
Świetlica szkolna
 
Stołówka szkolna
 
Jadłospis
  Podręczniki
  Stomatolog
  Ochrona danych 

     UCZNIOWIE

 
Klasy
  Samorząd uczniowski
 
Zajęcia dodatkowe
 
Zajęcia sportowe
 
Stypendia

  
Wymagania 

      RODZICE
  Rada Rodziców

 
Wywiadówki
 
Regulamin szkoły

  Procedury kontaktów
  
 


 

     

 3 lutego 2020
Amelka, Miłosz, Weronika, Jagoda na Konkursie Kolęd i Pastorałek
27 lutego nasi uczniowie prezentowali się podczas Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Krasnem koło Rzeszowa. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali się do konkursu. Sukcesem zakończył się występ Weroniki Kud z kl. 5a , która otrzymała wyróżnienie w kategorii kl. 5-8 za wykonanie pastorałki pt. „ To dla nas przyszedłeś na świat”. Natomiast Amelia Borkowska z kl. 3a zaśpiewała kolęda „ Gdy się Chrystus rodzi”, Miłosz Świetlik z kl. 5b pastorałkę „ Nad ciemną równiną”, Jagoda Szuberla z kl. 7a kolędę „ Jakaś światłość nad Betlejem”. Konkurencja była bardzo duża. Nasi uczniowie zaprezentowali się na wysokim poziomie.
GRATULUJEMY NASZYM UTALENTOWANYM WOKALISTOM WYSTĘPU !!!.2 lutego 2020
Mali programiści z klas drugich

Podsumowując pracę dzieci na zajęciach KODOWANIE NIE TYLKO NA DYWANIE możemy powiedzieć, że wykazali się ogromną aktywnością. Zakończyli IV edycję programu Uczymy Dzieci Programować. Były tam zadania o świętach, misiach, pogodzie, Święcie Niepodległości. Wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania przygotowując zadania w poznanych aplikacjach np. ScratchJr i z wykorzystaniem maty do kodowania. 12 uczniów z klas drugich uczestniczących w tych zajęciach wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR – Skrzat dla klas I – III. Jako drugoklasiści spisali się bardzo dobrze. Rozwiązywali zadania na Mobilnej Platformie Edukacyjnej dzwonek.pl na której niektórzy mają założone konta i sprawnie rozwiązują zadania matematyczne i informatyczne. Programowali z bloczków komendy dla ruchów Anny lub Elsy na code.org, a także nadal pomagali sympatycznemu kosmicie wrócić na swoją planetę wykorzystując grę ScottieGo. To już za nami J, a przed nami nowe półrocze i nowe wyzwania. foto1 lutego 2020
"Czytanie na dywanie"

Zajęcia odbywają się w czwartkowe poranki w czasie których czytamy, czytamy i jeszcze raz czytamy :)
Co czytamy? Wszystko to, na co mamy ochotę! Począwszy od wierszy Jana Brzechwy, przez książki przyrodnicze, przygodowe, aż na lekturach skończywszy.
Dlaczego czytamy?
Ponieważ czytanie rozwija wyobraźnię, wspomaga koncentrację, uspokaja, pogłębia wiedzę, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć. Mało?
Oczywiście! Bo "Czytanie na dywanie" to także nasz wspólnie spędzony czas! foto30 stycznia 2020
Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim

Przed feriami zimowymi, uczniowie klasy 5 i 6 uczestniczyli w Nocy Biologów, zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach "Dzień z życia leśnika" oraz "Chronione gatunki ryb w Polsce". Bardzo ciekawa dla uczniów była także hodowla karaczanów. Pod mikroskopem uczniowie obserwowali tkankę nerwową, ciekawe okazy pajęczaków oraz owadów. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali także wystawę, prezentującą ideę ochrony środowiska oraz propagowania zdrowego stylu życia. Uczniowie uczestniczyli także w pokazach fizycznych, podczas których stworzyli chmurę w butelce, za pomocą pompki rowerowej oraz wykonali wiele ciekawych doświadczeń. Pełni energii, nowych doświadczeń oraz ciekawej wiedzy, wróciliśmy do domu, aby rozpocząć ferie zimowe. foto27 stycznia 2020
Nasi rolkarze ostro trenowali podczas ferii zimowych z Panem Konradem
27 stycznia 2020
Obóz Snowboardowo-Narciarski

Wczoraj wieczorem wróciła do domu szczęśliwa, zadowolona i pełna pozytywnej energii ekipa obozowiczów! To było bardzo intensywne 8 dni - czasu na nudę zdecydowanie zabrakło. W tym roku śmigaliśmy sobie na stokach w Murzasichle, Małym Cichym, Rusińskim oraz Jurgowie. Większość grupy stawiała swoje pierwsze kroki na snowboardzie i wygląda na to, że przerodzi się to w miłość od pierwszego wejrzenia do deski. A byli i tacy, którzy nie jeździli na niczym, a nauczyli się na obozie jeździć na nartach i snowboardzie. Nie brakowało nam dodatkowych atrakcji. Odwiedziliśmy Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej oraz termy Bania w Białce Tatrzańskiej, zrobiliśmy sobie małe zawody na kręgielni, zawitaliśmy do Zakopanego gdzie oprócz Krupówek mieliśmy okazję "pobłądzić" w wielkim śnieżnym labiryncie na SNOWLANDII. Nie zabrakło okazji do zjazdu na oponkach, sankach i jazdy na łyżwach. Szczęśliwie poza stłuczeniami obyło się bez poważniejszych kontuzji. Tegoroczna ekipa obozowa była świetna i już nie może doczekać się kolejnego obozu! foto27 stycznia 2020
 Sukces Amelii z kl. 3a

II miejsce na V Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek Kalwaria Pacławska 2020 zdobyła nasza uczennica Amelia Borkowska, która zaśpiewała kolędę pt. „ Cicha noc” przy własnym akompaniamencie na fortepianie.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!27 stycznia 2020
Klasy 8 tworzą obwody elektryczne

W grudniu klasy 8, podczas lekcji fizyki, tworzyły obwody elektryczne. Zadaniem uczniów było stworzenie czterech różnych obwodów elektrycznych, zgodnie z podaną przez nauczyciela instrukcją. Uczniowie ćwiczyli praktyczne umiejętności wykorzystania fizyki w życiu. Wszyscy już wiemy, jak należy podłączyć amperomierz, a jak woltomierz, aby uzyskać prawidłowe pomiary :) foto15 stycznia 2020

Duży sukces naszej szkoły!
Jako jedyna szkoła z Podkarpacia znaleźliśmy się w elitarnym gronie 20 szkół z całego kraju, w których będzie realizowany projekt "Szkoła dla innowatora"


Szkoła dla innowatora -
to trzyletni projekt pilotażowy prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w konsorcjum ze Stowarzyszeniem WIS z Radowa Małego, Szkołą Edukacji Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, przy wsparciu Deloitte oraz Zwolnieni z Teorii. Inicjatorami projektu są Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 400 szkół. Pierwszy etap rekrutacji przeszło 67 szkół. W drugim etapie ostatecznie zostało wybranych 20 szkół - w każdej z nich będzie przeprowadzony  intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne. Działania w szkołach będą trwały od lutego 2020 roku do lutego 2022.

lista zakwalifikowanych szkół17 stycznia 2020
Zajęcia przyrodnicze w atmosferze karnawału!

Ostatnie zajęcia przyrodnicze dla uczniów dla 4-6 odbyły się w karnawałowo - balonowej atmosferze :) Tematem przewodnim zajęć były balony !
Pierwszym zadaniem uczniów było umieszczenie jak największej ilości wykałaczek w nadmuchanym balonie. Kolejnym zadaniem było umieszczenie dwóch długich wykałaczek w balonie - tak, aby balon nie pękł. Pomimo, że zadania te wydają się bardzo trudne, to nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i wykonali doskonale zadania, co można obejrzeć na zdjęciach.
Następne zadanie polegało na zawieszeniu balona w sali - używając jedynie "fizyki", czyli oddziaływań elektrostatycznych :)
Nauka przez zabawę jest bardzo dobrą formą spędzania czasu, co potwierdzają nasi uczniowie :)8 stycznia 2020
Opłatek Stowarzyszenia Amazonek w Ratuszu

19 grudnia 2019r odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Amazonek w Rzeszowie. W wigilijny nastrój zebranych wprowadziły uczennice naszej szkoły:- Amelia Borkowska kl. 3a- Weronika Kud kl. 5a- Jagoda Szuberla kl. 7a- Julia Głąb kl. 7b- Anna Półtorak kl. 7b- Wiktoria Świeboda kl. 7b Wystąpiły w montażu słowno- muzycznym pt. „W drodze do Betlejem”, w którym zaprezentowały kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne w j. polskim i angielskim. Na zakończenie zaprosiły wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania.8 stycznia 2020
Wyniki Konkursów Chemicznych

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursów, nawiązujących do obchodów 150. rocznicy odkrycia Tablicy Układu Okresowego.

"Mój pomysł na - model atomu "
1 miejsce: Bartek z klasy 7a
2 miejsce: ex aequo Maja z klasy 7b oraz Maja z klasy 7b
3 miejsce: Michał z klasy 7a


nagroda specjalna: Wanda z klasy 6b

wyróżnienie: Wiktoria z klasy 8b, Julia z klasy 8b, Inga z klasy 7a, Amelia z klasy 7b

Hasło z użyciem symboli pierwiastków chemicznych
kategoria klas 4-6
1 miejsce: Jakub z klasy 4a
2 miejsce: Hubert z klasy 5a
3 miejsce: ex aequo Bianka z klasy 5a oraz Piotr z klasy 5a

kategoria klas 7-8
1 miejsce: ex aequo Karina z klasy 7a + Julia z klasy 8b
2 miejsce: Zosia z klasy 7b
3 miejsce: Wojtek z klasy 8b

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonane prace! foto6 stycznia 2020
ORSZAK TRZECH KRÓLI 2020
Nasza szkoła jak zawsze w orszaku czerwonym - europejskim!

foto7 stycznia 2020
 Zosia Szkolnym Mistrzem Wiedzy o układzie okresowym i atomie!

Przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbyły się trzy konkursy chemiczne:
 1. "Mój pomysł na - model atomu "
2. Słowa lub zdania zapisane z użyciem symboli pierwiastków chemicznych
3. Konkurs wiedzy o atomie, czyli rywalizacja o zaszczytny tytuł „Szkolnego Mistrza Wiedzy o układzie okresowym i atomie”.

Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Wszystkie prace były kreatywne oraz pomysłowe. Wyniki dwóch pierwszych konkursów już wkrótce!

Natomiast teraz podajemy wyniki konkursu - wiedzy o atomie.
Zaszczytny tytuł „Szkolnego Mistrza Wiedzy o układzie okresowym i atomie” zdobyła uczennica
klasy 7b – Zofia M.
II miejsce w konkursie zdobyła również uczennica klasy 7b – Karolina A.
III miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy 8b – Celina K.
Konkursy miały na celu upamiętnienie 150. rocznicy odkrycia Tablicy Układu Okresowego przez Dmitrija Mendelejewa.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!6 stycznia 2020
Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

Nasza szkoła włączyła się w XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu,
organizowane przez Zakład Historii i Kultury Żydów Uniwersytetu Rzeszowskiego pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysł
awa Ortyla.
Program Obchodów szkolnych:

27.01.2020 r. (poniedziałek)
11:30 – 13:30 ,,Żydowski Rzeszów”, spacer edukacyjny ukazujący miejsca związane z ludnością żydowską zamieszkującą miasto przed II wojną światową

28.01.2020 r. (wtorek)
8:00 – 9:35 - ,,Pomoc Polaków dla ludności żydowskiej na Rzeszowszczyźnie w latach 1939–1945”, lekcje przeprowadzane przez pracowników IPN Rzeszów
9:45 - 10:30 - Spotkanie uczniów ze świadkiem historii, Panią Anną Rzeszowską.
2 stycznia 2020
Bezpłatne warsztaty z programowania za pomocą gry Minecraft

Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne warsztaty z programowania za pomocą gry Minecraft na cykl styczeń-luty i marzec-kwiecień.
Zajęcia będą odbywać się we wtorki i czwartki (dwie grupy) od godz. 16:00 w Urban Lab Rzeszów przy ul. 3-go Maja 13.
Zainteresowanych prosimy o założenie darmowego konta Office365 dla rzeszowskich uczniów pod adresem: www.edu.erzeszow.pl (instrukcja https://bit.ly/2SOhthT) i zarejestrowanie swojego dziecka poprzez ankietę na http://minecraft.erzeszow.pl/ Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w
 Konkursie plastycznym pt. " Moja ulubiona kolęda"

informacje


21  grudnia 2019
Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy...foto


21  grudnia 2019
Tajemnice chemii i fizyki

Za nami kolejne zajęcia przyrodnicze dla klas 4, 5 i 6. Tym razem wspólnie odkrywaliśmy tajemnice chemii i fizyki jednocześnie :) Naszym zadaniem było sporządzenie kilku różnych, barwnych roztworów, a następnie stworzenie tęczy w probówce. Wszystkim grupom eksperyment wyszedł doskonale, co można zobaczyć na zdjęciach. foto19  grudnia 2019

Z życzeniami u Kombatantów

 
Okres świąt Bożego Narodzenia i związane z nim w polskiej tradycji składanie życzeń to bardzo piękny zwyczaj. Z tej okazji uczniowie z kl. VI b –Kamila, Zosia, Blanka i Filip oraz z kl. VIII b – Nina i Wiktoria odwiedzili żołnierzy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, mieszkańców i pracowników Domu Kombatanta i złożyli życzenia w imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów.19  grudnia 2019
Opowieść wigilijna

17 grudnia uczniowie klasy 2b i 3b obejrzeli spektakl "Opowieść wigilijna" w rzeszowskim Teatrze Maska. foto


19  grudnia 2019
Kreatywne warsztaty świąteczne

Uczniowie klasy 2d na zajęciach rozwijających kreatywność w ciepłej i przedświątecznej atmosferze ozdabiali bombki choinkowe. Zadaniem uczniów było wybranie sposobu zdobienia bombki oraz przyniesienie potrzebnych elementów. Były to niezwykłe zajęcia rozwijające wyobraźnię, dostarczyły dzieciom wiele uśmiechu, radości i satysfakcji. Przepiękne bombki zdobią teraz klasową choinkę, a potem zawisną na choinkach w domach dzieci.  foto19  grudnia 2019
Świąteczne pierniczki


 W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia dzieci na świetlicy szkolnej piekły pierniczki. Piękny zapach unosił się w całej szkole. A ile było radości w dekorowaniu pierniczków! foto

Przejdź do strony:
1
  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15 16 17  18  19 20

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

.

WAŻNE

14 lutego

Święto Patrona Szkoły


15 lutego
Kółkoteka ostatkowa


24 lutego
Dyskoteka karnawałowa. Akcja „Pomóżmy zwierzakom”

27-28 lutego


1 marca


2 marca

dla kandydatów do klas pierwszych
Ważne informacje dotyczące rekrutacji
          
 

 


 


SP 21,  ul. Miodowa 6,  35-303  Rzeszów,  tel/fax 17 7482730   sekretariat@sp21.resman.pl


sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów, najlepsza szkoła rzeszów