.

          
 
    MENU

 
Strona główna
 
Dyrekcja
 
Nauczyciele
  Rekrutacja
 
Mapa dojazdu
 
Godziny pracy
 
Filmy
  Sukcesy
  O szkole 
 
Linki
 
Kalendarz roku
 
Dokumenty
 
Biblioteka
 
Świetlica szkolna
 
Stołówka szkolna
 
Jadłospis
  Podręczniki
  Stomatolog
  Ochrona danych 

     UCZNIOWIE

 
Klasy
  Samorząd uczniowski
 
Zajęcia dodatkowe
 
Zajęcia sportowe
 
Stypendia

  
Wymagania 

      RODZICE
  Rada Rodziców

 
Wywiadówki
 
Regulamin szkoły

  Procedury kontaktów
  
 


 

     

14 lutego 2020
Poznajemy życie na biegunach

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w cyklu kreatywnych zajęć podczas których poznawali życie na biegunach. Inspiracją do zajęć były omawiane lektury „Zaczarowana zagroda” i „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Uczniowie doskonalili umiejętność pracy w grupie, samodzielnego poszukiwania informacji oraz dzielenia się wiedzą z rówieśnikami. Efektem naszych działań były plakaty podsumowujące zdobytą wiedzę i prace plastyczno- techniczne. foto14 lutego 2020
Narciarze i snowboardziści sprawdzili stok MasterSki w Tyliczu

Drugie podejście do wyjazdu na stok MasterSki w Tyliczu zakończyło się pełnym sukcesem. Tym razem wiatr "sobie odpuścił", więc amatorzy "białego szaleństwa" mieli możliwość 4-godzinnego doskonalenia swoich umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie.
14 lutego 2020
Kisiel - motywem przewodnim podczas zajęć przyrodniczych dla klas 4, 5, 6
Podczas ostatnich zajęć przyrodniczych nasi uczniowie przyrządzili samodzielnie kisiel. Jednak nie był to taki zwykły kisiel z torebki! Zadaniem uczniów było samodzielnie dobrać proporcję pomiędzy wodą i mąką ziemniaczaną, aby kisiel miał taką konsystencję, jak ten wykonany w domu. Na dodatek - za sprawą magicznej substancji, nasz kisiel stał się po chwili granatowy ! Dlaczego? Nasi uczniowie już wiedzą :)
Zachęcamy do ciekawego i łatwego eksperymentowania w kuchni z owocowym kisielem :)
14 lutego 2020
Akcja " Pomóżmy zwierzakom"

Jak co roku organizujemy pomoc dla podopiecznych rzeszowskiego Schroniska dla zwierząt " Kundelek". Prosimy o zapoznanie się z lista potrzebnych rzeczy pod linkiem: http://www.kundelek.rsoz.org/?c=mdTresc-cmPokaz-469
Karmę i akcesoria prosimy przynosić do pokoju nauczycielskiego.
Akcja potrwa do końca lutego 2020. Liczymy na Wasze zaangażowanie.
10 lutego 2020
Na górze róże, na dole fiołki, My się kochamy jak dwa aniołki :)
Szczęśliwych Walentynek życzą nauczyciele i dzieci ze świetlicy szkolnej
10 lutego 2020
Lekcja pełna eksperymentów!

W piątek 31 stycznia, klasę 7b odwiedził tata jednej z uczennic - pracownik Pratt i Whitney Rzeszów. Podczas tego spotkania, zostały przedstawione bardzo ciekawe doświadczenia, dotyczące ciśnienia. Prowadzący zajęcia przyniósł walizkę z różnymi przyrządami, które były potrzebne do przeprowadzenia eksperymentów.
Pierwszy eksperyment bardzo zaciekawił uczniów. Należało napełnić szklankę wody do połowy, a następnie położyć na powierzchni wody kawałek papieru. Po odwróceniu szklanki do góry dnem, woda się nie wylewała, ze względu na różnicę ciśnień.
Drugi eksperyment dotyczył półkul Magdeburskich. Powtórzyliśmy eksperyment, który pierwotnie został przeprowadzony w Magdeburgu w 1654 roku. Mieliśmy dwie przyssawki, które połączyliśmy, a następnie próbowaliśmy je rozłączyć. Po kilku próbach osiągnęliśmy to, co chcieliśmy i rozdzieliliśmy półkule.
Następnie przyszedł czas na trzeci eksperyment. Potrzebowaliśmy dwóch balonów i łączącego ich zaworu. Jeden z balonów był nadmuchany, a drugi nie. Po otworzeniu zaworu doszło do wyrównania ciśnienia w obu balonach. Efekt wizualny tego doświadczenia zaskoczył wielu uczniów w klasie.
Ostatni eksperyment dotyczył implozji. Użyliśmy puszki z niewielką ilością wody i podgrzaliśmy ją za pomocą palnika. Gdy woda została zagotowana, puszkę wypełniła para. Następnie odwróciliśmy puszkę do góry dnem i zatykając otwór zanurzyliśmy w zimnej wodzie, aby ją ochłodzić. W rezultacie puszka implodowała, czyli zgniotła się do środka, bez użycia siły naszych mięśni.
Każdemu podobała się ta lekcja. Na koniec wszyscy otrzymali balon i odblaskowy brelok z logo firmy.
Anastazja M. z klasy 7b      foto
10 lutego 2020
Bal Karnawałowy

foto

zobacz film


Ogólnopolska olimpiada języka angielskiego Big Ben!
Wszystkich chętnych uczniów z klas 4-8 zapraszamy do udziału.
Olimpiada Big Ben odbędzie się 12.03.2020 r. i będzie mieć formę testu jednokrotnego wyboru. Udział w olimpiadzie jest odpłatny- koszt około 10 zł. Każdy uczeń otrzyma dyplom uczestnika a dla najlepszych przewidziane nagrody książkowe.
Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do 17.02 do swoich nauczycieli języka angielskiego.8 lutego 2020
Dzień Babci i Dziadka

Dziadziusiowie i Babusie zagościli w Naszej szkole
Zobaczyli jak już mądrzy, są ich wnuczki i wnukowie

Serce dziadków mocniej biło, gdy patrzyli na swe wnuki
Których występ, to poezja, a nie żadne banialuki

Na podłogę, łza niejedna, spadła ze wzruszenia dziadków
Kto nie wierzy niech zapyta, bo tu było wielu świadków

Wzruszeń, śmiechu pełno było, bo ze sceny „biła” miłość
Wyrażona piosenkami i cudnymi występami

Z ust dzieciaków, w stronę dziadków, popłynęły ważne słowa
Kocham Was Dziadkowie mili, taka moja krótka mowa

I gdy ktoś na świecie twierdzi, że miłości nie ma wcale
Niechaj wstąpi na Miodową, zamiast pisać swoje żale  :)

foto6 lutego 2020
Klasa 5a i 5b na ściance wspinaczkowej, bo w SP21 codziennie sięgamy wysoko :)

foto5 lutego 2020
Coraz więcej czerwonych serduszek na świetlicy - znak to, że Walentynki tuż, tuż... 5 lutego 2020
Ziemniak bohaterem zajęć kółka przyrodniczego
 
Na ostatnich zajęciach z kółka przyrodniczego wykąpaliśmy pokrojone w kostkę ziemniaki. Nie była to jednak kąpiel w wannie z pianą. Do naszego doświadczenia użyliśmy dwóch słoików z wodą. Do jednego z nich dodaliśmy kilka łyżek soli. Pewnie jesteście ciekawi, co stanie się z ziemniakami? My już wiemy! Spróbujcie to samo zrobić w domu, to się dowiecie! Powodzenia! foto4 lutego 2020
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
 

W dniach 27 i 28 stycznia 2020 nasza szkoła wzięła udział w XII Obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu,
organizowanych przez Zakład Historii i Kultury Żydów Uniwersytetu Rzeszowskiego pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.
W ramach Obchodów szkolnych uczniowie klas 8a i 8b uczestniczyli w spacerze edukacyjnym "Żydowski Rzeszów".  Poznali historię Żydów rzeszowskch, jak również zapoznali się z podstawowymi pojęciami związanymi z tradycją i religią żydowską.
Wzięli także udział w lekcji ,,Pomoc Polaków dla ludności żydowskiej na Rzeszowszczyźnie w latach 1939–1945”, przeprowadzonej przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Zwieńczeniem dwudniowych Obchodów było spotkanie uczniów ze świadkiem historii, Panią
Anną Rzeszowską, potomkinią Adolfa Tannenbauma (filantropa, fundatora m.in. Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie). Pani Anna opowiedziała o swojej bolesnej rodzinnej historii naznaczonej Holokaustem i o relacjach polsko-żydowskich po II wojnie światowej.
XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu skłoniły uczniów do refleksji nad trudną historią Zagłady. Były one nie tylko lekcją historii, ale także lekcją tolerancji i zrozumienia.Zostało kilka ostatnich wolnych miejsc na poniedziałkowy wyjazd do Tylicza.
Informacje u nauczycieli WF


https://master-ski.pl/

3 lutego 2020
OPŁATEK W ŚWIATOWYM ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ
 

31 stycznia 20120 r. grupa uczniów z klasy 6 a pod opieką p. Beaty Lewickiej i p. Barbary Rubinkiewicz reprezentowała naszą szkołę na spotkaniu opłatkowym w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy życzenia. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Żołnierze AK byli bardzo zadowoleni z obecności młodzieży. Podziękowali nam za zaangażowanie i za to, że nigdy ich nie zawiedliśmy. Biskup Jan Wątroba udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa. fotoOGŁOSZENIE
Jest kilka miejsc wolnych na czerwcowy wyjazd do Hiszpanii.
Program znajduje się w zakładce Spanglish. Zapisy oraz informacje u p. Gómez.


Przejdź do strony:
1
  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15 16 17  18  19 20

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

.

WAŻNE

27-28 lutego


1 marca


2 marca
godz. 17.00

dla kandydatów do klas pierwszych

Ważne informacje dotyczące rekrutacji


          
 

 


 


SP 21,  ul. Miodowa 6,  35-303  Rzeszów,  tel/fax 17 7482730   sekretariat@sp21.resman.pl


sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów, najlepsza szkoła rzeszów