Strona główna
Wirtualny spacer
Dyrekcja
Nauczyciele
Zapisy do szkoły
Mapa dojazdu
Godziny pracy
Filmy
Sukcesy
O szkole
Wynajmy 
Linki
Kalendarz roku
Dokumenty
Biblioteka
Świetlica szkolna
Stołówka szkolna
Jadłospis
Podręczniki
Stomatolog
Ochrona danych 
Pedagog

Klasy
Samorząd uczniowski
Zajęcia dodatkowe
Stypendia
Wymagania 
Rada Rodziców
Wywiadówki
Regulamin szkoły

Procedury kontaktów
Deklaracja dostępności
mLegitymacja
.

.

.


.
.
.

...
.

.


.


.
.

 


   
21 kwietnia 2022
VII EDYCJA KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Oto reprezentacja naszej szkoły na Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w ZSS nr 3 w Rzeszowie.
LUCIANA, MIŁOSZ I NIKOLA
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 37 solistów. Uwagę zwracał bardzo wysoki poziom wykonań utworów pod względem językowym jak i muzycznym.
Luciana z kl. 8c zaprezentowała się w piosence Contigo En La Distancia, Luisa Miguela, w języku hiszpańskim. Nikola z kl. 7c zaśpiewała Heather, Connana Grey’a w języku angielskim.
UWAGA!!!
 
  MIŁOSZ z kl. 7c piosenką RIVER- Bishop Bryggs wywalczył
   I MIEJSCE 

Wielkie Brawa!!!


19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim.
W tym roku, wzorem ubiegłego włączamy się w Akcję Żonkile, której głównym organizatorem jest Muzeum Żydów Polskich POLIN. Pamiętamy!
17 kwietnia 2022
Wielkanoc na świetlicy

 foto16 kwietnia 2022
Zwyczaje Świat Wielkanocnych
Dzieci z klasy 2c podczas zajęć z Teatrzyku 21 przygotowały program o Świętach Wielkanocnych

Świąteczny nastrój w klasie 2c

 foto


11 kwietnia
2022
Wizyta znanego aktora Pana Macieja Owczarka w klasie 2c

Teatr „Maska” jest wspaniałym miejscem, gdzie uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w spektaklach, przeżywać wiele emocji, utożsamiać się z bohaterami sztuki, zdobywać wiedzę o teatrze, pracy aktorów i animacji.
Spotkanie z Panem Maciejem Owczarkiem - aktorem Teatru ”Maska” w Rzeszowie była dla uczniów niezapomnianym przeżyciem. Już wcześniej mogliśmy podziwiać grę aktorską pana Macieja, talent i umiejętność nawiązywania kontaktu z widownią dzięki przedstawieniom, które oglądaliśmy. W naszej pamięci mamy role z przedstawień: „Hachiko”, „Brzydkie kaczątko”, „Zorro”, „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”.
Podczas spotkania Pan Maciej opowiedział nam o tajnikach warsztatu aktorskiego. Pokazał różne rodzaje lalek: kukiełki, pacynki, jawajki, marionetki i lalkę stolikową oraz zapoznał ze sztuką animacji.
Uczniowie zadawali Panu Maciejowi mnóstwo pytań, dotyczących studiów aktorskich, pracy zawodowej i zainteresowań. Poznaliśmy też pasje Pana Macieja: pływanie, snowboard oraz grę na gitarze. Następnie mieliśmy możliwość stworzenia scenek i animowania za pomocą lalek. Wprowadzeniem do występu były ćwiczenia dykcji. Zabawa w teatr lalkowy pod kierunkiem aktora była dla uczniów wspaniałym doświadczeniem. Podziękowaniem dla Pana Macieja za niezwykłą wizytę w szkole były przygotowane laurki oraz wykona przez Anię etiuda na skrzypce. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w teatrze podczas spektakli.
foto6
kwietnia 2022
Kolejne medale Marysi i Mikołaja

 Marysia Rzeźnik z klasy 3e zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal w kategorii do 31kg a Mikołaj Rzeźnik z klasy 1d zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii 32kg w Otwartych Mistrzostwach Judo Carpatia Cup w Jaśle.
Zawody odbyły się w dniu 2.04.2022r. w Jaśle. Brawo!
6 kwietnia 2022
Spotkanie uczniów klasy 2c z Panią Eweliną Kędzior – Pikuła - lekarzem medycyny – neurologiem

Dnia 1 kwietnia 2022 r. w klasie 2c odbyły się zajęcia z cyklu "Poznajemy pracę zawodową i pasje naszych rodziców”. Pani Ewelina, mama Klaudii jest lekarką neurologiem. Bardzo ciekawie opowiadała nam o studiach medycznych, swojej pracy w szpitalu i leczeniu chorych. Dowiedzieliśmy się, jak ważny jest dla naszego zdrowia ruch, sen, właściwe odżywianie oraz picie odpowiedniej ilości wody. Wszystkie te czynniki mają istotny wpływ na jakość życia, myślenie, koncentrację i pamięć. Mózg potrzebuje energii, aby sprawnie pracować. Pani doktor pokazała nam książki z których przygotowywała się do egzaminu. Ilość wiedzy, którą należało zgłębić, aby otrzymać specjalizację w zakresie neurologii zrobiła na nas ogromne wrażenie. Poznaliśmy też rodzaje badań i narzędzia do ich wykonywania. Uczniowie przeprowadzili wywiad z Panią doktor, a następnie podziękowali za niezwykłe spotkanie. foto6 kwietnia 2022
Zbiórka żywności w sklepach Frac i Biedronka

25 i 26 marca 2022 r., uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze zbierali produkty żywnościowe w sklepach Frac i Biedronka w Rzeszowie. Akcja prowadzona była we współpracy z Caritas Diecezji Rzeszowskiej na rzecz ludzi biednych i uchodźców. W akcję zaangażowani byli uczniowie klasy 7C, 8A, 8B i 8C. Serdecznie dziękujemy!5 kwietnia 2022
Wizyta pani stomatolog w klasie1e

4 kwietnia 2022r do klasy 1e zawitał miły gość - pani Dominika, mama Adrianki.
Podczas spotkania pani stomatolog w bardzo przystępnej i ciekawej formie tłumaczyła dzieciom, jak ważna jest higiena jamy ustnej, do czego doprowadza jej brak, w jaki sposób można pomóc chorym zębom. Przedstawiła prawidłowy sposób mycia zębów. Wspólnie z dziećmi ustaliła dietę właściwą dla zdrowych zębów a także pokazała narzędzia dentystyczne.
Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić.
Zachęcała jednocześnie dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym, pomagając im tym samym w przełamaniu lęku przed kontaktem z dentystą. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki: szczoteczkę i pastę do zębów oraz pamiątkowe dyplomy.
Bardzo dziękujemy pani Dominice za poświęcony czas. Była to niezapomniana lekcja, dzięki której pierwszaki wzbogaciły wiedzę na temat dbania o piękny i zdrowy uśmiech.
foto


29 marca
2022
Dzień Wiosny

Powitanie wiosny
"Leci plisz­ka
spod ka­mycz­ka:
- Ja się ma­cie dzie­ci!
Już przy­by­ła
wio­sna miła,
już sło­necz­ko świe­ci!

Po­szły rze­ki w
świat da­le­ki,
pły­ną het - do mo­rza;
A ja śpie­wam,
a ja lecę,
gdzie ta ran­na zo­rza! "
foto29 marca 2022
 Mamy to!  Jesteśmy Szkołą dla innowatora!

28 marca 2022 roku w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca dwa lata projektu Szkoła dla innowatora, w którym braliśmy udział. foto29 marca 2022
Lekcje historii w klasie dwujęzycznej

Dwujęzyczna klasa 8c na lekcjach historii nie tylko chłonie wiedzę, ale także potrafi ją wykorzystać, pokazując procesy i zmiany zachodzące w społeczeństwie. Dodatkowo doskonaląc pracę zespołową. Good job! foto27 marca 2022
Owocowo-warzywne dzieła

Klasa 6a w ramach zajęć kulinarnych miała okazję przygotować dzieła z warzyw i owoców. Wszyscy chętnie się zaangażowali i w ciągu 45 minut wykonali swoje obrazy, które w filmiku możemy podziwiać.25 marca 2022
Daniel i Ania laureatami konkursu informatycznego

W czwartek 24 marca w Zespole Szkół Technicznych odbył się Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych.
Miło nam ogłosić, że dwa pierwsze miejsca w tym konkursie zdobyli nasi uczniowie:
1 miejsce: Daniel Droździel (8a)
2 miejsce: Ania Piłat (8c)

Ponadto tuz za pierwszą trójką laureatów konkursu - na 4 miejscu uplasował się
Bartosz Bator (7a).
Wielkie gratulacje!!!
foto25 marca 2022
Siatkarze i Piłkarze na medal w Turnieju Sportowym
w Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie


Pierwsze miejsce naszej drużyny w TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ„TRÓJEK MIESZANYCH”!
Drugie miejsce naszej drużyny w TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ!
WIELKIE GRATULACJE!!! foto
24 marca 2022
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon

16 i 18 marca uczniowie klas 1-3 zmagali się z zadaniami konkursowymi z matematyki i języka angielskiego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon. Jak widać wszyscy bardzo poważnie podeszli do tego zadania. Życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników - trzymamy kciuki!!!24 marca 2022
Łucja trzecia w Grand Prix Polski

Łucja Kobosz wywalczyła brązowy medal w Grand Prix Polski w tenisie stołowym (Bilcza 11-13 marca 2022).
Brawo! Gratulujemy!
23 marca 2022
Sukcesy Marysi i Mikołaja w Międzynarodowym Turnieju Judo

Marysia Rzeźnik kl. 3e zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal w kategorii do 32kg, a Mikołaj Rzeźnik (klasa 1d) zajął 2 miejsce i zdobył srebrny medal w kategorii 31kg w Międzynarodowym Turnieju Judo w Sosnowcu 2022.
Zawody odbyły się w dniu 13.03.2022r. i liczyło ponad 800 uczestników. Brawo!!!
23 marca 2022
21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

To Dzień Kolorowej Skarpetki - symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa jaki posiada jeden z uczniów klasy 3d. Jego koleżanki i koledzy założyli do szkoły dwie niepasujące do pary skarpetki i pokazali, że różni ich tak niewiele – jeden dodatkowy chromosom. Wada ta polega bowiem na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Uczniowie tej klasy posiadają wiele empatii, tolerancji i szacunku. Potrafią się z kolegą bawić i uczyć, wyróżniają się się bezinteresowną pomocą, czułym sercem i wrażliwą. Są otwarci na wspólne relacje i nowe wyzwania foto23 marca 2022
ZRÓBMY COŚ WSPÓLNIE W TROSCE O NASZĄ PLANETĘ !!!

Serdecznie zachęcamy całą społeczność naszej szkoły do włączenia się do akcji „Godzina dla Ziemi WWF”, która obchodzona jest na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca.
Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Skutki zmiany klimatu to największe zagrożenie z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się częściej i są coraz bardziej destrukcyjne. W Polsce to pojawiająca się co roku susza rolnicza, huraganowe wiatry, deszcze nawalne i fale upałów. Co roku w wyniku ekstremalnych zjawisk pogodowych tracimy przynajmniej 9 miliardów złotych i z roku na rok straty finansowe są coraz wyższe. W innych częściach świata to ekstremalne susze, huragany, powodzie błyskawiczne czy podtopienia, będące efektem podnoszenia się poziomu mórz i oceanów.
O godz. 20.30 w sobotę 26 marca
w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu.

Każdy z nas może podjąć działania na rzecz klimatu. Potrzebne są jednak natychmiastowe, zdecydowane kroki.
Zróbmy je razem!!!
22 marca 2022
Złoto, srebro i brąz wywalczyli nasi uczniowie
w Halowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce


W piątek na niedawno powstałej uniwersyteckiej hali lekkoatletycznej odbyły się Halowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie. Bardzo dobrze zaprezentowali sie w nich uczniowie naszej szkoły. Złoty medal w biegu na 300m wywalczyła Anna Kołodziej, która ponadto uzyskała swój rekord życiowy na tym dystansie - 46,27!. Srebrny medal zawiesił na swojej szyi Maciek Kozielewicz, który skoczył w dal 5m 4cm. W tej samej konkurencji wśród dziewcząt brązowy medal zdobyła Karolina Jasińska. Ponadto bardzo niewiele zabrakło do podium kilku naszym reprezentantom. Katarzyna Demkiewicz awansowała do ścisłego finału w biegu sprinterskim na 60m i ostatecznie uplasowała sie w nim na 4 miejscu. Wojciech Nowak pchnął 5-cio kilogramową kulę pod 10 metr i również zajął 4 miejsce. W skoku wzwyż Ewa Paliga także zajęła 4 miejsce. Magda Migierło uplasowała sie na 5 pozycji w skoku w dal. Gratulujemy wszystkim! foto21 marca 2022
Dzień bez plecaka


Kochani, inauguracja wiosny w naszej szkole wypadła rewelacyjnie. Było zielono, koniczynkowo, kwietnie, radośnie i bardzo kreatywnie. Odpowiedzieliście na wyzwanie..."Dzień bez plecaka". Plecaki zastąpiliście garnkami, miednicami, koszykami wózkami sklepowymi, skrzyniami, paczkami, workami, nie zabrakło grila, namiotu i oczywiście kosiarki. Wasza kreatywność nie zna granic! foto21 marca 2022
Matematyczny tydzień

Zakończyliśmy matematyczny tydzień w naszej szkole i zgodnie z zapowiedzią dużo się działo. Był dzień matematycznego stroju, łamigłówki, matematyczne konkursy, wręczenie dyplomów i nagród. Rozszerzyliśmy swoją matematyczna wiedzę i przekonaliśmy się, że matematyka wcale nie jest taka straszna a nawet może być ciekawa i możemy się nią bawić foto
17 marca 2022
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8A - Mateusz Kusiak za wysokie wyniki w 2021 roku został nagrodzony Stypendium Sportowym Województwa Podkarpackiego!
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów także w 2022roku!

16 marca 2022
Dzień Kobiet

Miło wspominamy Dzień Kobiet w naszej szkole... Nie zabrakło pięknych kwiatów, słodkich poczęstunków i cudownych życzeń! Niektóre klasy wybrały się również do kina! :) Zachęcamy do obejrzenia naszej bogatej fotorelacji! :) foto16 marca 2022
Wyników konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Patrona w kategorii komiks
Nagroda specjalna kat. 4-5
Oliwka G. kl. 4b, Dominik L. kl. 5a, Tymon N. kl. 5a
Wyróżnienia: 
Szymon Z. kl. 4c, Szymon M. kl. 4a, Ignacy K. kl. 5b, Paweł H. kl. 5b, Oliwia F. kl. 5b, Jakub M. kl. 5b
Nagroda specjalna kat. 6- 8
Aleksander K. kl. 8c
Wyróżnienia:
Jakub G. kl. 6a, Anna P. kl. 8c, Mateusz K. kl. 8c, Michał Sz. Kl. 8c foto
 

Wyników konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Patrona w kategorii Piosenka:

Nagroda specjalna
Luciana N. kl. 8c, Natalia N. kl. 4b
Wyróżnienie:
Ida Sz. Kl. 4d, Wiktoria F. kl. 5b, Lena P. kl. 4a

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH NAGRODZONYCH!16 marca
2022
Dogoterapia

Spotkanie z psem w szkole? Czemu nie! Uczniowie klas 2b i 2d w miniony piątek uczestniczyły w zajęciach dogoterapii. Czym jest dogoterapia? To nic innego jak warsztaty z udziałem wyszkolonego, certyfikowanego pieska prowadzonego przez wykształconego i doświadczonego trenera, które mają na celu zarówno pokonanie lęku w obcowaniu ze zwierzakiem, ale przede wszystkim w wielu przypadkach - jest to fantastyczne wzmocnienie różnorakich rehabilitacji. Nasz piesek nazywa się Meggi, a niesamowitą trenerką jest Pani Dorota Kołcz. Podczas piątkowych zajęć dzieci wraz z Meggi podziwialiśmy sztuczki jakie dla nas przygotowała, a ponadto mieliśmy możliwość karmić naszą nową przyjaciółkę karmą i poić wodą. Z całą pewnością się jeszcze spotkamy! :) foto15 marca 2022
Konkurs plastyczny "Bezpieczne ferie"

Samorząd Uczniowski ma przyjemność zaprezentować wszystkie prace, które wzięły udział w Szkolnym konkursie plastycznym "Bezpieczne ferie". Pięć z nich otrzymało wyróżnienia, a ich autorami są:
Wiktoria Paśko z kl.3b, Julia Kołton z kl.3c, Jakub Banaś z kl.2b, Antoni Ostrowski z kl.3e i Miłosz Kasprzyk z kl.3c.
Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, bardzo dziękujemy. foto
15 marca 2022
Działamy interdyscyplinarnie!

To, że matematyka jest królową nauk, wie każdy z Was. Matematyka jest wszędzie. By tego dowieść, w open space w naszej szkole powstała czasowa i ...czadowa ekspozycja Waszych prac poświęconych architekturze. Zobaczcie, jak doskonale łączycie wiedzę matematyczną z umiejętnościami artystycznymi.


15 marca
2022
Talent Show w klasie 3B

Uczniowie klasy 3B mieli okazję zaprezentować swoje talenty podczas klasowego "Talent Show", który zorganizowały fantastyczne, kreatywne uczennice tejże klasy. Celem tego wydarzenia było odkrywanie i promowanie talentów, a także pokonanie tremy towarzyszącej występom publicznym. Rozwój poprzez zabawę!! Na koniec 10/10 za wspólny taniec :) foto

P O D Z I Ę K O W A N I E
dla
DYREKCJI, KADRY PEDAGOGICZNEJ I UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 21 W RZESZOWIE

Składam P.T. Wam wszystkim serdeczne podziękowanie za podarowaną
nam pomoc żywnościową; słodką pomoc żywnościową: cukierki,
czekolady, różne batoniki, różne ciastka, wafelki, słodkie
napoje… (nie jestem w stanie wszystko wyliczać, bo jest to wielka
różnorodność a ponadto nie wszystko zostało dostarczone do
Tarnopola, ale pan Dominik Wojas przekazał też pomoc do innych
miejscowości-parafii Archidiecezji Lwowskiej: Chodorów, Mikulince,
Buczacz, a drugim razem Kamionka Buska, Brody, Krzemieniec)
Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten dar serca tak szybko przekazany na Ukrainę. Na dziś w plebani w Tarnopolu codziennie nocuje około 20 osób, jest sporo dzieci, więc słodycze się przydają.
Niech Bóg, który nie da się prześcignąć w nagradzaniu ludzkiej
pomocy, wynagrodzi Wam wszelkimi potrzebnymi łaskami.
Gorące Bóg zapłać!!!


Ks. Andrzej Malig – proboszcz w Tarnopolu
14 marca 2022
Chemia w kuchni, łazience i nie tylko…
Podczas lekcji chemii uczniowie dwujęzycznej klasy 8c zapoznali się z zastosowaniem soli w życiu codziennym (nie tylko soli kamiennej, którą używamy do przyprawiania i konserwowania żywności w kuchni). Poznali również sole, które znalazły zastosowanie w: budownictwie, rolnictwie i medycynie.
Efekty swojej pracy przedstawili w postaci plakatów
foto14 marca 2022
Konkurs geograficzny

W piątek 11.03.2022 r w naszej szkole odbył się I etap konkursu geograficznego Mapchallenge organizowany przez Publiczną Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal w Rzeszowie, w którym wzięli udział uczniowie klas 7 i 8. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się znajomością położenia państw na mapie świata, flag narodowych, a także konturów linii granicznych poszczególnych krajów. Trzy uczennice zakwalifikowały się do finału konkursu uzyskując bardzo wysokie wyniki: Wiktoria T. z klasy 8c zdobyła maksymalna liczbę punktów, II miejsce w szkole zdobyła Milena D. z klasy 7c a III miejsce Karolina J. z klasy 8c.
Serdecznie gratulujemy uczennicom i życzymy sukcesów w finale!

Od 14 do 18 marca w naszej szkole odbędzie się matematyczny tydzień a w związku z nim wiele ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do udziału w konkursie na matematycznego suchara i matematycznego mema -uczniowie klas 4 - 8 wydrukowane i podpisane dowcipy mogą przynosić do swojego nauczyciela matematyki a uczniowie klas 1-3 do swojego wychowawcy, prace zbieramy do 15.03.

14 marca to Międzynarodowy Dzień liczby - 3,14 przypada zawsze 14 marca, a wiąże się to z pierwszymi cyframi jej rozwinięcia:
 3 jak marzec i 14 jak czternasty dzień marca. Liczba ta łączy w sobie dwie dziedziny myśli ludzkiej pozornie bardzo odległe, poezję i matematykę. Według wielu liczba odpowiedzialna jest za ład we Wszechświecie. Z liczbą związana jest także poetycka zabawa polegająca na układaniu wierszy, w których liczby liter kolejnych słów są identyczne z zajmującymi to samo miejsce cyframi w rozwinięciu tej liczby.
Kolejna propozycja to konkurs na matematyczny wiersz -matematyka i poezja mogą mieć ze sobą wiele wspólnego, wydrukowany i podpisany wiersz przynieś do swojego nauczyciela matematyki. Wiersze można przynosić do 15.03.

Poza tym w naszej szkole 14 marca -w poniedziałek zachęcamy wszystkich uczniów klas od 1 do 8 do
przebrania o tematyce matematycznej, każdy kto zechce się z nami pobawić i będzie miał w swoim stroju elementy wzorów, działań, liczb, znaków lub figur geometrycznych, w tym dniu zostanie zwolniony z pytania.

Dodatkowo podczas lekcji w klasach czwartych zostanie zostanie przeprowadzony
konkurs Rachmistrz Matematyczny, w klasach piątych wyłonimy Mistrza Tangramów, w klasie szóstej zostanie przeprowadzony Konkurs na Mistrza Matematycznych Łamigłówek a w klasach 7 i 8 uczniowie będą mieli okazję spróbować swoich sił na próbnych egzaminach ósmoklasisty, będzie to również okazja do zdobycia dobrych ocen.
W środę 16 marca w klasach 1-3 odbędzie się
konkurs LEON matematyczny.
W czwartek 17 marca odbędzie się
Konkurs Matematyczny Kangur.


Wszystkich zachęcamy do udziału szkolnym tygodniu matematyki :)
1 marca 2022r. wystartowała rejestracja kandydatów
przyst
ępujących do naboru
poprzez wprowadzenie do systemu wniosków przez rodziców


Mogą Państwo pobrać tam również wszystkie potrzebne dokumenty.

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją przesyłania wniosku wyłącznie elektronicznie INSTRUKCJA
Termin składania podań upływa 15 marca o godz. 15.00
Zapraszamy!


Caritas Diecezji Rzeszowskiej koordynuje pomoc dla osób z Ukrainy,
uciekających przed rosyjską agresją.


Drugim etapem pomocy jest zbiórka żywności trwałej i najpotrzebniejszych rzeczy:
trwała żywność (soczki, musy dla dzieci, konserwy, batony energetyczne, płatki, cukier, kawa, herbata, woda mineralna itp.),
naczynia jednorazowe,
środki czystości (mydła, pasty do zębów, proszki do prania itp.),
koce, śpiwory, kołdry, materace,
pościel, prześcieradła, ręczniki,
apteczki, środki higieniczne, opatrunkowe, chusteczki nawilżające,
pieluchy.

W/w rzeczy można przekazywać w Parafii Św. Michała Archanioła - w punkcie katechetycznym ul. św. Michała Archanioła 3 od poniedziałku do piątku (7 do 11 marca) w godz. 16.00-18:00.

Prosimy na tym etapie nie przynosić odzieży.

Przyniesione rzeczy zostaną przetransportowane do Caritas.
Można też bezpośrednio zawieźć rzeczy do centrum Caritas w Rzeszowie,
 ul. Jana Styki 21.
ks. Czesław  - opiekun Szkolnego Koła Caritas


Uwaga!
Wstrzymujemy zbiórkę nakrętek ze względu na inne zbiórki, które aktualnie pojawiają się w szkole.
Do akcji zbiórki nakrętek wrócimy niebawem.
Póki co macie czas, żeby uzbierać ich większą ilość w domu.7 marca 2022
DZIECI - DZIECIOM   Klasa 3e


 foto


6 marca
2022
SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Uczniowie klas młodszych wykonali laurki dla żołnierzy z Ukrainy, by ICH wesprzeć, dodać otuchy w walce i podziękować IM za tak dzielną obronę swojego kraju. CHWAŁA BOHATEROM! foto


Serdeczne podziękowania za ogromną ilość słodyczy przyniesionych
do szkoły dla dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy!

1 marca 2022
„Mój pomysł na przestrzenny model atomu” czyli kreatywne lekcji chemii

Uczniowie klas 7 ramach projektu edukacyjnego z chemii wykonali przestrzenne modele atomów dowolnego pierwiastka chemicznego. Sposób wykonania modelu zależał od indywidualnych preferencji i pomysłowości. Prace powstały między innymi z bibuły, wełny, plasteliny, korków, metalowych drucików czy drewnianych pałeczek. Uczniowie wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem.
Zapraszamy do obejrzenia
galerii zdjęć!


Takie informacje przekazujemy Państwu zawsze z największą przyjemnością!
   SP 21 WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W RZESZOWIE!  

Jesteśmy podobnie jak w ubiegłym roku najlepszą szkołą spośród placówek publicznych objętych obowiązkiem rejonizacji‼!

W rankingu szkół podstawowych 2022 roku w Rzeszowie, który zorganizowany został przez portal WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 36 szkół podstawowych, spełniając tym samym wymogi regulaminu. Podczas tworzenia rankingu, uwzględnione zostały wyniki z egzaminów ósmoklasistów oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE oraz MEiN. Pełna lista szkół podstawowych z Rzeszowa i ich punktacja znajduje się tutaj - RANKING


WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI!!!


Uwaga!
 Dni Otwarte w SP-21 Rzeszów!
Biorąc pod uwagę aktualną sytuację sanitarno-epidemiologiczną oraz mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie Wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić Naszą Szkołę
Zapraszamy na Wirtualny Spacer po szkole i zapoznanie się z szeroką ofertą różnych zajęć dla uczniów umieszczonych na stronie internetowej. Efekty naszej pracy są widoczne na zdjęciach, filmikach oraz linkach.
Życzymy miłych wrażeń i pozdrawiamy
Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz cała Społeczność SzkolnaDrodzy przyjaciele szkoły!
W wyniku pożaru dach nad głową straciła nasza uczennica!
Jeśli ktoś może, bardzo prosimy o pomoc! Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

https://zrzutka.pl/a3aenp
Przejdź do strony:
1
  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
 50 51 52 53 54 55 56 57 58

 
          

SP 21,  ul. Miodowa 6,      35-303  Rzeszów,      tel/fax 17 7482730        sekretariat@sp21.resman.pl

sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów, najlepsza szkoła rzeszów