Strona główna
Wirtualny spacer
Dyrekcja
Nauczyciele
Zapisy do szkoły
Mapa dojazdu
Godziny pracy
Filmy
Sukcesy
O szkole
Wynajmy 
Linki
Kalendarz roku
Dokumenty
Biblioteka
Świetlica szkolna
Stołówka szkolna
Jadłospis
Podręczniki
Stomatolog
Ochrona danych 
Pedagog

Klasy
Samorząd uczniowski
Zajęcia dodatkowe
Stypendia
Wymagania 
Rada Rodziców
Wywiadówki
Regulamin szkoły

Procedury kontaktów
Deklaracja dostępności
mLegitymacja
.

.

.


.
.
.

...
.

.


.


.
.

 


   

1 czerwca 2022
Moc atrakcji na rzeszowskim Rynku

Uczniowie klas 1-3 skorzystali z zaproszenia Pana Prezydenta Miasta Rzeszowa i wzięli udział we wspólnym świętowaniu Dnia Dziecka na rzeszowskim Rynku. Udział w różnorakich atrakcjach, konkurencjach i warsztatach sprawił dzieciom ogromną radość. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji -> foto


31 maja
2022
Klasy 1c i 1d w Wieliczce

Klasa 1c i 1d pojechały na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. W programie mielibyśmy zwiedzanie Kopalni Soli, gdzie poznaliśmy historię jej powstania. Dowiedzieliśmy się jak wyglądała praca górników i jak wydobywana była sól. Po zwiedzaniu zjedliśmy pyszny obiad. Ważnym punktem wycieczki był zakup pamiątek. Następnie byliśmy w Tężni Solankowej. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Rzeszowa. foto31 maja 2022
Integracja 3d w restauracji francuskiej

W tym uroczym miejscu prowadzonym przez
Państwo Marzenę i Bogusława Lenar - uczniowie klasy 3d poznali przyszłego wychowawcę w klasie IV. Przy wspólnym stole uczniowie zjedli stworzoną w grupach pizzę francuską z przygotowanych wcześniej produktów. Niespodzianką była degustacja pysznie przyrządzonych ślimaków. Spotkaniu towarzyszył śpiew piosenek w wersji karaoke oraz zabawy w kąciku zabaw i na świeżym powietrzu. Miło było nam się integrować w tak przytulnym miejscu i francuskim klimacie. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia.
foto30 maja 2022
Sukcesy naszych pływaków!


W dniu 30.05 na pływalni Muszelka w Rzeszowie odbyły się półfinały wojewódzkie - Igrzyska Dzieci w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowała 14 osobowa ekipa. Chłopcy w składzie: Oliver S. (VI), Jan O., Antoni M., Nikodem M. (V a) oraz Kacper K. i Ignacy K. ( IV d) na dystansie 6 x 25 m zajęli 3 miejsce. Dziewczynki w składzie: Emilia Cz., Kalina D., Lilianna D., Oliwia Sz.,(V a) oraz Katarzyna J. i Kalina K. (IV d) na tym samym dystansie uplasowały się na 5 miejscu. W zawodach wzięły również udział Nina W. (IV d), oraz Aleksandra Ż. (IV a), które wystartowały w wyścigach indywidualnych.
W konkurencji indywidualnej na 50 m stylem grzbietowym II miejsce zajęła Emilia Cz. natomiast Oliver S. zajął II miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym.
Serdecznie gratulujemy naszym młodym pływakom!
Już za tydzień - 6 czerwca w ramach projektu "Szkoła z Pasją" w naszej szkole odbędzie się kolejne spotkanie z wyjątkowym sportowcem.
Jest nim Krystian Herba. Jego pasją jest skakanie na rowerze. Jest sześciokrotnym rekordzistą Guinnessa, rekordzistą Świata oraz rekordzistą Estonii i Ukrainy w zdobywaniu na rowerze najwyższych budynków. Ma na swoim koncie między innymi Tajpej 101 na Tajwanie, Willis (Sears) Tower w Chicago, SWFC w Chinach, czy Gulliver w Kijowie. Krystian do tej pory zdobył łącznie 18 budynków w 13 krajach na 4 kontynentach - więcej niż ktokolwiek na świecie. Jest również dwukrotnym półfinalistą polskiej edycji programu Mam Talent.


Zapraszamy do obejrzenia występu Krystiana w programie MAM TALENT:
https://www.youtube.com/watch?v=hZTGJ9DVXeQ
Wydarzenie poprowadzi Grzegorz Pittner - Mistrz Polski i Wicemistrz Europy w Poppingu (rodzaj tańca).
Spotkanie będzie miało również charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia pełni umiejętności Krystiana na żywo uczniowie poznają także historię jego pasji. Dowiedzą się również jak to się stało, że z niczym nie wyróżniającego się ucznia wyrósł na jednego z najlepszych zawodników na świecie.
Celem spotkania jest także zmotywowanie uczniów do większej aktywności, promocja zdrowych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz integracja uczniów.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymają pamiątkowe plakaty z własnoręcznym autografem Mistrza.
koszt: 12 zł/os. (zbiórka u wychowawców)
Termin spotkania: 6 czerwca 2022 r
29 maja 2022
Konkurs ekologiczny „ EKO- TONY” rozstrzygnięty!
Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica
WERONIKA KUD Z KL. 7A
która zajęła zaszczytne III miejsce
Brawo Weronika !!!


W dniu 12 czerwca 2022 roku o godz. 12.00, w Parku Jedności Polonii z odbędzie się uroczyste wręczenie wszystkim uczestnikom nagród i dyplomów, zaś laureaci zaprezentują wyróżnione wykonania. Koncert połączony jest z Ekologicznym Piknikiem Rodzinnym, który organizowany jest w ramach trzydniowego ekologicznego wydarzenia pt.: „Green Weekend”, objętego honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa - Konrada Fijołka. W trakcie Pikniku, oprócz Koncertu dla mieszkańców, przygotowanych jest wiele atrakcji związanych z propagowaniem działań ekologicznych wśród dorosłych i dzieci.29 maja 2022
MALI PROGRAMIŚCI Z 1D


Uczniowie klasy 1d realizują innowację pt. „Programowanie to dla nas wyzwanie”. Podczas zajęć pracowali na uniwersalnej macie do kodowania, programowania i zajęć z robotami – Genibotami. Wykorzystywali różne elementy, m.in. postaci, kształty, literki, cyferki oraz tematyczne kartoniki. Utrwalali poznane słownictwo z języka angielskiego układając programy dla Genibotów. Zmierzyli się trudnymi zadaniami na blockly.games oraz poznali wizualny język programowania – ScratchJr. Tworząc projekty i programy uczyli się kreatywnego myślenia i systematycznego rozumowania. Przed nimi kolejne fascynujące zajęcia z innowacyjną grą „Scottie Go”.
foto29 maja 2022
Truskawkowy poniedziałek

Może to zabrzmi dziwnie, ale zadanie domowe może czasem być nietypowe i ciekawe.
Zaczął się sezon truskawkowy, więc chętni uczniowie z klasy 1 e mogli przygotować ciasto z tymi owocami wg. przepisu cioci Ani. Okazało się, że niektórzy podzielili się swoimi wypiekami z koleżankami i kolegami z klasy. Pamiętali też o innych pracownikach szkoły. To był bardzo miły truskawkowy poniedziałek.
foto29 maja 2022
Woo Hoo Forest- Szkoła Leśna 2022


foto26 maja 2022
Dużo radości, szczęścia i dobrego humoru na co dzień.
Kochana Mamo w dniu Twojego święta życzę Ci dużo zdrowia, pomyślności i wielu powodów do uśmiechu

Muzyczne życzenia dla mam od uczniów klasy 1b
informacje


24 maja 2022
Dzień na TAK!


Znowu się zadziało! Uczniowie klas 7 zorganizowali happeningi, czyli wydarzenia, które cechują się dramaturgią i logiczną narracją. Uczniowie, dzięki hasłom, znakom, gestom, przedmiotom i postaciom w przestrzeni, pokazali to, co jest dla nich najważniejsze. Zastanawiali się, co buduje ich pokolenie, kontestowali zniewolenie, postawili tezę, że możliwy jest dzień na "tak". Pytali, co myśli zjadana kura i zastanawiali się, czy młodzi ludzie są otwarci na zmianę nawyków żywieniowych.
foto23 maja 2022
 Ogrodnicy z 1c

W ramach zajęć przyrodniczych klasa 1c założyła swój "klasowy ogródek". Naszym zadaniem było posiać wybraną roślinkę, następnie czekaliśmy cierpliwie aż wykiełkuje. W klasie codziennie obserwowaliśmy zmiany jakie następują oraz podlewaliśmy nasze roślinki. Udało się wyhodować pomidory, rzodkiewki, fasolę, rzeżuchę, marchew, ogórki i buraki.
foto


12 czerwca odbędą się zawody w rolkowym speed slalomie
Zapraszamy do udziału naszych uczniów!
|

18 maja
2022
Spotkanie z pszczelarzem na Miodowej

W klasach pierwszych odbyły się zajęcia podczas których dzieci poznały pracę pszczelarza. Pan Tomasz w ciekawy sposób zapoznał dzieci z życiem pszczół oraz ich wyglądem. Wyjaśnił, że mają bardzo duże znaczenie dla człowieka i przyrody. Dzieci mogły poczuć się „pszczelarzami” ubierając odpowiedni strój. Poznane wiadomości mogły utrwalić śpiewając piosenkę o niedźwiadku. Na koniec zajęć nastąpiła degustacja miodu na wafelkach. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia.
foto


16 maja
2022
Emilka Czenczek z klasy 5a Złotą Medalistką Podkarpackiej Ligi Pływackiej
na dystansie 50m stylem grzbietowym!


Gratulacje!!!


14 maja
2022
Martynka, Weronika oraz Nikola
na podium w Konkursie muzycznym „ Gdzie się podziały tamte melodie”

Nasze uczennice świetnie zaprezentowały się podczas konkursu piosenek z lat 60, 70, 80, 90, organizowanego przez SP 25 w Rzeszowie i będącego na liście konkursów kuratoryjnych.
Martynka z kl. 1c zdobyła III miejsce w kat. klas 1-3 zaśpiewała piosenkę „Puszek -Okruszek” Natalii Kukulskiej.
Weronika z kl. 7a również zdobyła III miejsce w kat. klas 7-8 pięknie prezentując się w piosence Celine Dion „ My Heart Will Go On”
Nikola z kl. 7c wyśpiewała sobie I miejsce w kat. klas 7-8 znakomicie wykonując piosenkę „ Aleja Gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej
OGROMNE BRAWA DLA NASZYCH UCZENNIC!!!
 foto14 maja 2022
Tydzień tematyczny

Tydzień tematyczny dobiegł końca. Każdy wybrał coś dla siebie. Okazało się, że mamy wśród nas fanów mody lat 80 i 90. Do poniedziałkowych gier nikogo nie trzeba było zachęcać... uwielbiacie naukę przez zabawę. Piżamowy wtorek też znalazł swoich reprezentantów, nie zniechęciła Was nawet wysoka temperatura tego dnia. Największym wyzwaniem dla wszystkich był piątek, czyli Dzień Off... dzień bez ekranów. Nie martwcie się, wkrótce powtórzymy ten dzień i będziecie Mistrzami Day Off :)

foto14 maja 2022
Moje wyobrażenie Ellesmery
zobacz prace


10 maja 2022
Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”.
Tytuł laureata uzyskali:

uczniowie klas 1:
Bartosz Stachurski, Maja Loryś, Filip Krzysztoń, Florian Tondera, Remigiusz Rusinek, Martyna Trojanowska, Antonina Pączek, Adrian Cebula, Mikołaj Folcik, Ksawery Skoczek, Bartosz Kozak, Konrad Kocój, Marcelina Chmiel, Ksawery Węgrocki

uczniowie klas 2:
Bartosz Buda, Julia Jakubowicz, Sławomir Sala

uczniowie klas 3:
Tymoteusz Marcinek, Jan Dworak, Zofia Lorens, Eryk Serafin, Zofia Klita, Wojciech Puzio, Cyprian Leśniak, Zofia Wojciechowska, Zuzanna Brzyska, Dawid Cichanowski, Michał Maksymiuk, Kaja Krul, Jan Szymbara

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! foto10 maja 2022
Zielona szkoła w Janowie Lubelskim

Bardzo udany wyjazd klas 4b oraz 4d na Zieloną Szkołę. Dzieci spędziły trzy dni w Janowie Lubelskim uczestnicząc w wielu atrakcjach. Uczniowie wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych, wyruszyli na wycieczkę po lesie dżipami i wspinali się w parku linowym a wieczorem odbyło się ognisko i dyskoteka. Pogoda była cudowna, więc skorzystaliśmy również z plażowania. To były 3 dni pełne wrażeń, które zostaną na długo zapamiętane
foto9 maja 2022
Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego Friendly English

Z przyjemnością zawiadamiamy że trzech naszych uczniów z klas czwartych przeszło do drugiego etapu Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego Friendly English organizowanego przez SP nr 25. Pierwszy etap tego konkursu odbył się w naszej szkole w dniu 26. kwietnia 2022 roku i wzięło w nim udział 34 chętnych uczniów. Ivo, Lena i Wiktoria z klasy 4c będą reprezentować naszą szkołę w środę 11 maja na drugim etapie. Gratulujemy i życzymy powodzenia - trzymamy kciuki!


9 maja
2022
Lekcje w muzeum

W piątek 6.05. klasa 7a była w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie na lekcji muzealnej. Chłopcy uczestniczyli w lekcji pod tytułem "NIE MASZ PANA NAD UŁANA..." a dziewczyny w lekcji "MODOWY LUKSUS".
Nie masz pana nad Ułana…
Prawda to od wieków znana, nie masz pana nad Ułana… - to słowa słynnej żurawiejki sprzed 80 lat. Dlaczego Polki kochają ułanów, a Polacy konie? Dlaczego tak żywa jest legenda o ułanach w polskim społeczeństwie? Uczestnicy lekcji zobaczyli jak wyglądało umundurowanie i uzbrojenie kawalerzysty. Dowiedzieli się jak osiodłać konia i jak nazywają się poszczególne elementy oporządzenia jeździeckiego. Przez chwilę uczniowie przenieśli się na do jednego z garnizonów II Rzeczpospolitej, gdzie służyli ich pradziadkowie.

MODOWY LUKSUS
Tytuł wystawy „Modowy luksus” odnosi się do kilku istotnych kwestii związanych z damskim wizerunkiem, w kontekście dynamicznych zmian w estetyce ubioru, wywołanych transformacją kulturową oraz postępem technologicznym, na przestrzeni 100 lat (1850-1950). Zamożną kobietę zawsze identyfikował elegancki strój. Uczestniczki lekcji przeniosły się w świat mody XVIII, XIX i XX wieku. Miały okazję zobaczyć piękne modowe dodatki m.in. torebki oraz obuwie ze skór egzotycznych gadów, które mimo obecnie kontrowersyjnego odbioru, są przykładem wspaniałej sztuki kaletniczej, z użyciem zjawiskowej taksydermii.

To były bardzo ciekawe lekcje, dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy, mieliśmy okazję wziąć do ręki szablę i inne elementy stroju żołnierza i damy z minionych wieków.
foto8 maja 2022
Podróż w dwujęzyczność klasy 1c 

Klasa 1c w roku szkolnym 2021/2022 na zajęciach lekcyjnych w ramach innowacji „Podróż w dwujęzyczność” rozwijali drugą kompetencję kluczową związaną z poznawaniem i porozumiewaniem się w języku obcym. Program ten ma zachęcić i motywować dzieci do swobodnego wypowiadania się w języku angielskim. Na tym etapie edukacyjnym najlepszym sposobem na "zanurzenie się w języku" jest śpiewanie piosenek, rymowanki oraz pudełko sensoryczne które dzieci bardzo lubią.
foto6 maja 2022
Międzyszkolny turniej czwórek siatkarskich

Jakiś czas temu z uczniami naszej szkoły braliśmy udział w międzyszkolnym turnieju czwórek siatkarskich. Był to najważniejszy i najtrudniejszy turniej w roku. Nasza grupa okazała się "grupą śmierci". Dlatego, że drużyna SP5, która po dogrywce wygrała z nami i przeszła do finałów, jedynego seta w całych rozgrywkach straciła właśnie z nami. My w drugim meczu, po zajętej walce wygraliśmy 2:0 z SP25.
Nasza drużyna jest młoda i za rok żaden zawodnik nam nie odchodzi więc po tak świetnym starcie liczymy, że w przyszłym sezonie wbijemy się do finałów.
Mikołaj T., Antek K.,Jakub P.,Antek M.,Nikodem M.,Michał, Antek K,.Michał P.,Szymon CH.,Bartek CH.,Wiktor G.,Konrad - Wielkie brawa za duże zaangażowanie!
Szybkie i bardzo intensywne przygotowania przyniosły nadzwyczaj dobry efekt.6 maja 2022
Etui na telefon w wykonaniu uczniów klasy 5a i 5b

Uczniowie w ramach techniki mieli okazję spróbować swoich sił w szyciu. Początki dla niektórych były ciężkie, gdyż były to ich pierwsze spotkania z igłą i nitką. Jednak uczniowie nie dali za wygraną i każdy uszył swój własny pokrowiec na telefon. Niektóre z nich używane są do dziś. Zachęcamy do obejrzenia efektów naszej ciężkiej pracy.3 maja 2022
LAUREACI KONKURSÓW KURATORYJNYCH
Poznaliśmy komplet laureatów tegorocznych
przedmiotowych konkursów kuratoryjnych.
Wielkie Gratulacje dla uczniów i opiekunów!!!
LAUREACI opiekun
Wiktoria Tebin język polski Helena Szczepińska
Manoline Antiga język hiszpański Edyta Delgado Gómez
Anna Piłat  informatyka Mirosław Biesiadecki
Bartosz Bator informatyka Mirosław Biesiadecki
FINALIŚCI opiekun
Wiktoria Tebin język angielski Edyta Delgado Gómez
Maja Lichota język angielski Edyta Delgado Gómez
Daniel Droździel informatyka Mirosław Biesiadecki
Blanka Walat język hiszpański Edyta Delgado Gómez


3 maja 2022
Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
Święto Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Uczniowie z klasy 2c i „Teatrzyk 21” przygotowali program o historii Polski
30 kwietnia 2022
Zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu English High Flier!

Z dumą informujemy, że dwa pierwsze miejsca w województwie podkarpackim na poziomie klas ósmych
zajmują uczniowie dwujęzycznej
klasy 8c Igor Ś. i Wiktoria T. Oboje uplasowali się w pierwszej 10 w skali kraju.
Wysokie wyniki uzyskali również uczniowie
Magdalena B. Maria K. i Mateusz F. (8b), Manoline A., Nela O., Oliwia B., Karolina K., Anna P., Antonina R., Miłosz K., oraz Dominika B wszyscy z klasy 8c.
Na poziomie klas siódmych najlepsze wyniki uzyskali uczniowie dwujęzycznej klasy
7c: Jan K., Mirela S. i Damian Sz. (Pierwsza 10 na Podkarpaciu) i kolejno Maria M., Helena T., oraz Aleksandra H.
W konkursie uczestniczyło 5029 uczniów z 251 szkół z czego w województwie podkarpackim było to 707 uczniów z 26 szkół.
Well done!29 kwietnia
2022
 Forget-me-not!

 Forget-me-not! Nie zapomnij o mnie??? To nazwa kolejnego ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego pod patronatem czasopisma "Języki Obce w Szkole". Do konkursu przystąpili uczniowie dwujęzycznej klasy 8c oraz 1 uczeń z klasy 8a. Podczas pracy z materiałami przygotowawczymi do konkursu, ósmoklasiści mieli sposobność rozwijania słownictwa, utrwalania struktur gramatycznych i funkcji językowych przydatnych do majowego egzaminu. Konkurs odbył się w dniu 21 kwietnia 2022. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!28 kwietnia 2022
WOLONTARIAT w czasie DNIA DOBRA

W niedzielę, 24 kwietnia 2022 r., w Kościele wierni przeżywali Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to również dzień patronalny dla Caritas, który rozpoczął Tydzień Miłosierdzia. W tym roku, po raz pierwszy, obchodzono także DZIEŃ DOBRA. Celem akcji jest praktykowanie dobra i pokazanie pracy wolontariuszy Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas.
Młodzież klas 8 naszej Szkoły, przez 6 miesięcy uczestniczyła w przygotowaniach i poznawała materiały formacyjne wolontariatu
Szkolnych Kół Caritas, a część uczniów z klasy 8 A umieściła plakaty Dnia Dobra w naszej Szkole oraz prowadziła zbiórkę środków na działalność Caritas i pomoc uchodźcom z Ukrainy. Akcja odbyła się przy kościele św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Dziękujemy! foto28 kwietnia 2022
Finał Konkursu Geograficznego "MapChallenge"

Finał konkursu geograficznego "MapChallenge" już za nami! 22 kwietnia najlepsi z najlepszych przystąpili do zmagań z arkuszami konkursowymi. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą położenia państw na mapie świata!
Dwie uczennice z naszej szkoły uzyskały w finale bardzo wysokie wyniki :
Karolina J. z klasy 8c uzyskała 44 na 50 możliwych punktów do zdobycia , Wiktoria T. z klasy 8c 41 na 50 pkt.
Serdecznie gratulujemy!!!
28 kwietnia 2022
Karmen Kudyba najlepsza w Mistrzostwach województwa lubelskiego w zapasach w stylu wolnym. Gratulacje!25 kwietnia 2022
Piłkarze spisali się "na medal"

Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie!
Skład naszej drużyny:
Eryk Świeboda, Mateusz Kusiak, Maciej Kozielewicz, Karol Dańczak, Wojtek Nowak, Szymon Murdza, Kornel Kisała i Mateusz Filipek. GRATULACJE! foto25 kwietnia 2022
Obchody Roku Ignacego Łukasiewicza w świetlicy szkolnej

foto
22 kwietnia 2022
Akcja Żonkile

W piątek cała szkoła rozkwitła żółtymi żonkilami. Wszystkie klasy od 1 do 8 uczestniczyły w zajęciach Projektu Żonkile, pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem realizowali ciekawe zadania dostosowane do każdej grupy wiekowej. W ten sposób nasza szkoła już kolejny raz upamiętniła rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
#łączynaspamięć foto
22 kwietnia 2022
Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi Deszczowa aura uniemożliwiła nam przeprowadzenie zaplanowanej akcji "sprzątania świata", jednak nie zatrzymała nas przed rozmowami o priorytetowej roli jaką w naszym życiu odgrywa dbanie o środowisko. Uczniowie wykazali się kreatywnością przygotowując plakaty zachęcające do dbania o naszą kochaną planetę. foto22 kwietnia 2022
Akcja "Uwolnij książkę"

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 25 kwietnia w naszej szkole organizujemy Akcję
 „
Uwolnij książkę”.
Akcja jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.
W Bibliotece szkolnej
od 25 kwietnia (poniedziałek) do 30 kwietnia (piątek) 2022r. będzie działać oficjalny stolik bookcrossingowy, gdzie będzie można zostawić przyniesioną przez siebie książkę i wziąć inną.

Bookcrossing. Na czym to polega?
Egzemplarz pozostawiony w bibliotece przez jedną osobę może wziąć ktokolwiek inny, kto potem umieści go, być może, zupełnie gdzie indziej. Biorąc jedną książkę ze sobą, można zostawić inną. Ważne tylko, by uwolniony egzemplarz wrócił do książkowego obiegu, a nie został w naszym domu.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.21 kwietnia 2022
VII EDYCJA KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Oto reprezentacja naszej szkoły na Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w ZSS nr 3 w Rzeszowie.
LUCIANA, MIŁOSZ I NIKOLA
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 37 solistów. Uwagę zwracał bardzo wysoki poziom wykonań utworów pod względem językowym jak i muzycznym.
Luciana z kl. 8c zaprezentowała się w piosence Contigo En La Distancia, Luisa Miguela, w języku hiszpańskim. Nikola z kl. 7c zaśpiewała Heather, Connana Grey’a w języku angielskim.
UWAGA!!!
 
  MIŁOSZ z kl. 7c piosenką RIVER- Bishop Bryggs wywalczył
   I MIEJSCE 

Wielkie Brawa!!!


19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim.
W tym roku, wzorem ubiegłego włączamy się w Akcję Żonkile, której głównym organizatorem jest Muzeum Żydów Polskich POLIN. Pamiętamy!
17 kwietnia 2022
Wielkanoc na świetlicy

 foto16 kwietnia 2022
Zwyczaje Świat Wielkanocnych
Dzieci z klasy 2c podczas zajęć z Teatrzyku 21 przygotowały program o Świętach Wielkanocnych

Świąteczny nastrój w klasie 2c

 foto


11 kwietnia
2022
Wizyta znanego aktora Pana Macieja Owczarka w klasie 2c

Teatr „Maska” jest wspaniałym miejscem, gdzie uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w spektaklach, przeżywać wiele emocji, utożsamiać się z bohaterami sztuki, zdobywać wiedzę o teatrze, pracy aktorów i animacji.
Spotkanie z Panem Maciejem Owczarkiem - aktorem Teatru ”Maska” w Rzeszowie była dla uczniów niezapomnianym przeżyciem. Już wcześniej mogliśmy podziwiać grę aktorską pana Macieja, talent i umiejętność nawiązywania kontaktu z widownią dzięki przedstawieniom, które oglądaliśmy. W naszej pamięci mamy role z przedstawień: „Hachiko”, „Brzydkie kaczątko”, „Zorro”, „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”.
Podczas spotkania Pan Maciej opowiedział nam o tajnikach warsztatu aktorskiego. Pokazał różne rodzaje lalek: kukiełki, pacynki, jawajki, marionetki i lalkę stolikową oraz zapoznał ze sztuką animacji.
Uczniowie zadawali Panu Maciejowi mnóstwo pytań, dotyczących studiów aktorskich, pracy zawodowej i zainteresowań. Poznaliśmy też pasje Pana Macieja: pływanie, snowboard oraz grę na gitarze. Następnie mieliśmy możliwość stworzenia scenek i animowania za pomocą lalek. Wprowadzeniem do występu były ćwiczenia dykcji. Zabawa w teatr lalkowy pod kierunkiem aktora była dla uczniów wspaniałym doświadczeniem. Podziękowaniem dla Pana Macieja za niezwykłą wizytę w szkole były przygotowane laurki oraz wykona przez Anię etiuda na skrzypce. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w teatrze podczas spektakli.
foto6
kwietnia 2022
Kolejne medale Marysi i Mikołaja

 Marysia Rzeźnik z klasy 3e zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal w kategorii do 31kg a Mikołaj Rzeźnik z klasy 1d zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii 32kg w Otwartych Mistrzostwach Judo Carpatia Cup w Jaśle.
Zawody odbyły się w dniu 2.04.2022r. w Jaśle. Brawo!
6 kwietnia 2022
Spotkanie uczniów klasy 2c z Panią Eweliną Kędzior – Pikuła - lekarzem medycyny – neurologiem

Dnia 1 kwietnia 2022 r. w klasie 2c odbyły się zajęcia z cyklu "Poznajemy pracę zawodową i pasje naszych rodziców”. Pani Ewelina, mama Klaudii jest lekarką neurologiem. Bardzo ciekawie opowiadała nam o studiach medycznych, swojej pracy w szpitalu i leczeniu chorych. Dowiedzieliśmy się, jak ważny jest dla naszego zdrowia ruch, sen, właściwe odżywianie oraz picie odpowiedniej ilości wody. Wszystkie te czynniki mają istotny wpływ na jakość życia, myślenie, koncentrację i pamięć. Mózg potrzebuje energii, aby sprawnie pracować. Pani doktor pokazała nam książki z których przygotowywała się do egzaminu. Ilość wiedzy, którą należało zgłębić, aby otrzymać specjalizację w zakresie neurologii zrobiła na nas ogromne wrażenie. Poznaliśmy też rodzaje badań i narzędzia do ich wykonywania. Uczniowie przeprowadzili wywiad z Panią doktor, a następnie podziękowali za niezwykłe spotkanie. foto6 kwietnia 2022
Zbiórka żywności w sklepach Frac i Biedronka

25 i 26 marca 2022 r., uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze zbierali produkty żywnościowe w sklepach Frac i Biedronka w Rzeszowie. Akcja prowadzona była we współpracy z Caritas Diecezji Rzeszowskiej na rzecz ludzi biednych i uchodźców. W akcję zaangażowani byli uczniowie klasy 7C, 8A, 8B i 8C. Serdecznie dziękujemy!Przejdź do strony:
1
  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59


 


          

SP 21,  ul. Miodowa 6,      35-303  Rzeszów,      tel/fax 17 7482730        sekretariat@sp21.resman.pl

sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów, najlepsza szkoła rzeszów