Strona główna
Wirtualny spacer
Dyrekcja
Nauczyciele
Zapisy do szkoły
Mapa dojazdu
Godziny pracy
Filmy
Sukcesy
O szkole
Wynajmy 
Linki
Kalendarz roku
Dokumenty
Biblioteka
Świetlica szkolna
Stołówka szkolna
Jadłospis
Podręczniki
Stomatolog
Ochrona danych 
Pedagog-Psycholog
Klasy
Samorząd uczniowski
Zajęcia dodatkowe
Stypendia
Wymagania 
Rada Rodziców
Wywiadówki
Regulamin szkoły

Procedury kontaktów
Deklaracja dostępności
mLegitymacja
.

.

.


.
.
.

...


.
.

.


.


.
.

 


   

14 października  2022
Miło nam poinformować o nagrodach dla nauczycieli naszej szkoły.
Pani
Renata Drozdowska otrzymała nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty, natomiast Panie Barbara Gryczan oraz Edyta Delgado-Gomez zostały
nagrodzone przez Prezydenta Miasta Rzeszowa!
Ponadto 13 nauczycieli otrzymało nagrody dyrektora szkoły!
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski składa
wszystkim Nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 21 serdeczne życzenia.
Dziękujemy Wam za wyrozumiałość i sympatię!12 października  2022
Zawód - Ratownik Medyczny

W środę (12.10), nasza klasa 2E miała przyjemność spotkać się z Ratownikiem Medycznym - tatą Oliwki, który pokazał i przekazał nam mnóstwo cennych informacji! Widzieliśmy różne fantomy, bandaże, koce termiczne, przyrządy, sprzęty a nawet przybory medyczne Muzeum Wojskowego z 1937 roku!  Dowiedzieliśmy się miedzy innymi czym jest opatrunek izrealeski, czepek Achillesa oraz ile uciśnięć i wdechów powinna mieć prawidłowo przeprowadzona resustytacja.
To było bardzo cenne i ważne spotkanie. Dziękujemy!
foto12 października  2022
Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w sali edukacyjnej „Ognik”

10 października uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w sali edukacyjnej „Ognik” mieszczącej się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Rzeszowie. Dzieci przypomniały sobie, jak skutecznie wezwać służby ratownicze, dowiedziały się jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Jednak najwięcej entuzjazmu wśród uczniów wywołał udział w ćwiczeniowej akcji gaszenia pożaru. fotoWięcej informacji - kliknij:
Pan i Pani - dymorfizm w swiecie polskiej przyrody 5-8
Święty Hubert - niebiański ambasador lasu 1-412 października  2022
Musical "Piotruś Pan"

W dniu 11 października uczniowie klasy 2a i 2c wzięli udział w musicalu pt. "Piotruś Pan". Było to nowe doświadczenie, w czasie którego uczniowie mogli dołączyć do niesamowitego świata Piotrusia Pana i jego przyjaciół. To była wspaniała przygoda.


Zbieramy nakrętki na leczenie Kubusia!Akcja charytatywna klasy 8B – „ZABAWKA DLA MAŁEGO PACJENTA”

Klasa 8b organizuje zbiórkę rzeczy dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Izby Przyjęć dla Najmłodszych Pacjentów. Zainteresowane pomocą osoby prosimy o przyniesienie nowych zabawek, gier, pluszaków, kredek, flamastrów, kolorowanek oraz innych rzeczy , które mogą umilić najmłodszym pacjentom ten trudny czas.
Podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą dary prosimy przynosić do szkoły i zostawić w oznaczonym pudełku w holu szkoły. Po całej akcji p. Magdalena Ochała lub p. Agnieszka Woźny wpiszą pozytywną uwagę w dzienniku elektronicznym osobom, które wzięły udział w tej akcji charytatywnej.
Akcja trwa do 31.10.2022r.


10 października  2022
A może nam też wyrosną skrzydła?

 W słoneczny, październikowy dzień (7.10) klasa 2e wyjechała do szkółki leśnej WooHoo Forest.
Okazało się, że dobra zabawa na świeżym powietrzu, to najlepsza forma nauki. Były gry, warsztaty, dużo zajęć kreatywnych i artystycznych: praca w drewnie z narzędziami, w glinie, gotowanie w błotnej kuchni, wspinaczka po ściance, przechodzenie po drabinkach liniowych, rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa itp.
Tworząc na trawie różne wielokąty z gumy oraz własne geoboardy z wykorzystaniem gwoździ i włóczki, utrwaliliśmy sobie pojęcie figur geometrycznych. Po tak wyczerpujących aktywnościach zjedliśmy pyszną pizzę oraz pieczone na ogniu kiełbaski i pianki.
Największą atrakcją była jednak wystawa motyli z różnych zakątków świata, zwłaszcza okazy egzotyczne. Ich niezwykłe, mieniące się różnymi odcieniami kolory to efekt budowy skrzydeł pokrytych mikroskopijnymi łuskami, w których załamuje się światło.
A może nam też wyrosną skrzydła? No cóż, sprawdzimy to :) 
fotoWięcej informacji - kliknij:
Świat się zmienia, światło dawniej i dziś
Zawsze razem
Porozmawiajmy o uzależnieniach


10 października  2022
Dzień Gier Planszowych

Dlaczego Dzień Gier Planszowych jest ważny?
Zbliża ludzi i wzmacnia relacje.
10.10. w SP 21 postawiliśmy na współpracę, bo czy ktoś gra sam w grę planszową? Oczywiście, że nie.
Podstawą gry planszowej jest współpraca która kwitnie, gdy jest "obsługiwana" przez pracę zespołową.
foto9 października  2022
Klasa 3c w Teatrze „Maska” - Spektakl i lekcja teatralna

Dnia 7 października uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Czterej muzykanci z Bremy”. Spektakl oparty na motywach baśni braci Grimm jest opowieścią o empatii i przyjaźni. Mówi o radości życia i trudnościach na jakie napotykają ludzie starsi. To piękne przedstawienie uczy, jak dobrze trzymać się razem, wspierać się, być troskliwym dla bliskich oraz okazywać zrozumienie dla każdego człowieka.
Podczas lekcji teatralnej uczniowie zapoznali się ze zbiorami lalek teatralnych oraz mieli okazję zobaczyć oryginalne projekty lalek i kostiumów. Spotkanie z Panią Małgorzatą Szczyrek – aktorką Teatru ”Maska” w Rzeszowie było dla uczniów radosnym przeżyciem. Aktorka prezentowała różne rodzaje lalek: kukiełki, jawajki, marionetki i maski oraz uczyła elementów gry aktorskiej i animacji.
foto8 października  2022
Dzień Chłopaka w klasie 8a


W ósmej 8a dzień chłopaka upłynął w bardzo miłej atmosferze. Dziewczyny przygotowały dla kolegów z klasy słodkie plakaty i czekoladowy poczęstunek. Włożyły w przygotowania całe serduszko  i chciały żeby ten dzień był naprawdę wyjątkowy no i chyba się udało.8 października  2022
 Lekcja florystyki w klasie 3c

W klasie 3c odbyły się zajęcia z cyklu "Poznajemy pracę zawodową i pasje naszych rodziców”. Gościem była Pani Małgorzat Świerk, mama Michała, która zaprezentowała wykonane własnoręcznie okolicznościowe dekoracje, ozdoby oraz piękne kompozycje. Podziwialiśmy też prace przygotowane z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Z papieru, tektury i folii powstały np. drzewo, dom, stroje karnawałowe. Pani Małgorzata opowiadała o swojej pasji oraz sposobach wykorzystania materiałów roślinnych i tworzyw sztucznych. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak ozdabiać stół, dekorować dom z okazji świąt i w sposób kreatywny wykorzystać papier oraz różnego rodzaju opakowania. Pani florystka przyniosła do klasy ozdobne dynie i przeprowadziła zajęcia. Uczniowie w sposób kreatywny wykonali wesołe stworki i prezentowali je przed kolegami. foto8 października  2022
In loving memory of Queen Elizabeth II


Dziękujemy za udział w akcji "In loving memory of Queen Elizabeth II". Spłynęła do nas spora ilość plakatów, lapbooków, broszur, książeczek i portretów. Część prac naszych uczniów została wyeksponowana na tablicy na drugim piętrze. Chcieliśmy wyrożnić pracę Marty G z klasy 2A, Wiktorii S. i Zosi K. z klasy 4C, Szymona Z. z 5C, Mileny Z. z 5D oraz Jakuba P. z 6B - wyżej wymienieni uczniowie w nadchodzącym tygodniu odbiorą małe upominki i zapozują do zdjęcia, które wyślemy z listem do Buckingham Pałace - siedziby króla Karola III, syna Królowej Elżbiety i spadkobiercy tronu.6 października  2022
Klasy czwarte w Pstrągowej


Uczniowie klas 4c, 4d oraz 4e pod opieką wychowawców, w piękny słoneczny, wrześniowy dzień (26 IX) integrowali się podczas pobytu w Siedlisku Janczar w Pstrągowej. Aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, jak również mieli okazję wziąć udział w niezwykle inspirujących i rozwijających wyobraźnię oraz umiejętności w warsztatach pieczenia chleba. Nie zabrakło także przejażdżki na kucu i pieczenia kiełbasek na ognisku. Uczniowie wykazali się również niezwykłą sprawnością podczas zabaw integracyjno - sportowych, zorganizowanych przez animatorów. Wszyscy zachwyceni nie tylko malowniczą lokalizacją, przyrodą, ale także szeregiem atrakcji, wrócili zadowoleni i przekonani, iż nie jest to z pewnością ostatni wspólny wyjazd, który pozwolił się im zintegrować i rozwinąć ich kreatywność. foto5 października  2022
Pokaz jazdy na rolkach w wykonaniu młodych zawodników z naszej szkoły.


Jak wiadomo nasza szkoła nie ma sobie równych jeśli chodzi o wachlarz zawodników rolkowych na najwyższym poziomie. Mogliśmy sobie pozwolić na wzięcie uczniów z klas drugich, co dało nam ekipę złożoną z osób stojących na pudle w zawodach regionalnych, a nawet medalistów mistrzostw Polski. Dla prawie wszystkich był to pierwszy pokaz dla tak dużej publiczności, mimo to cała grupa: Konrad 2x Hania, Szymon, Zuzia spisali się rewelacyjnie. Publiczność czyli uczniowie szkoły podstawowej w Trzebownisku byli zachwyceni. Cały czas bili brawa i mocno nas dopingowali wystawiając dłonie żebyśmy zbijali im pionę. Na koniec pokazu wszyscy uczniowie wbiegli na środek sali prosząc naszych zawodników o autograf i najzwyczajniejsza piąteczkę 😉. Każdy z rolkarzy poczuł sie przez chwilę jak gwiazda i chyba się spodobało ponieważ pytali kiedy kolejny pokaz. foto4 października  2022
Akcja charytatywna „Pola Nadziei Jesień 2022”


Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej
ph. „Pola Nadziei Jesień 2022”
której organizatorem jest

FUNDACJA PODKARPACKIE HOSPICJUM DLA DZIECI.

https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/formy-pomocy/pola-nadziei/

Przyłącz się do zbiórki, przynosząc sadzonki cebulek żonkili.

Podpisane dary (imię, nazwisko, klasa) będą odbierane w pokoju nauczycielskim podczas przerw w terminie: 10.10 do 24.10.2022 r. Koordynatorzy akcji: p. Natalia Mazur, p. Magdalena Ochała, p. Maja Szymczyk.

Dziękujemy za dar serca.3 października  2022
Ania "Torpeda" Kołodziej trzecią najszybszą dziewczyną na Podkarpaciu!


29 września dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w finałach Wojewódzkich w lekkoatletyce, które w tym roku odbyły się w Kolbuszowej. W ekstremalnych warunkach tj. niskiej temperaturze i ciągle padającym deszczu uczniowie z całego województwa rywalizowali o miano najlepszych lekkoatletów na Podkarpaciu.
Oliwier Czekański tym razem musiał uznać wyższość rywali i nie awansował do serii finałowej w skoku w dal. Jednak sam udział w finale wojewódzkim należy uznać za ogromny sukces.
Natomiast
Ania "Torpeda" Kołodziej
przeszła samą siebie.
Najpierw spokojny bieg w serii kwalifikacyjnej  i pewny awans do finału z 4 czasem.
Finał to był istny "cream de la cream". Ania po świetnym starcie odpaliła się jak torpeda i udało jej się zająć 3 miejsce, a na jej szyi zawisł brązowy medal. Warto zauważyć fakt, iż był to jedyny medal jaki udało się zdobyć zawodnikowi z Rzeszowa! Gratulacje!!!
3 października  2022
Dzień Chłopaka w Laserowej Twierdzy

Z okazji Dnia chłopaka klasy 5d i 5b wybrały się do Laserowej Twierdzy. Laserowy paintball okazał się super atrakcją nie tylko dla naszych młodych panów, ale również dla dziewczynek. Ta aktywna rozrywka to połączenie rywalizacji, adrenaliny i zabawy. foto2 października  2022
Przedstawiamy Radę Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023.
Wszystkim Kandydatkom i Kandydatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
2 października  2022
Miło nam poinformować że zostaliśmy zaproszeni do Nyíregyházy do naszej szkoły partnerskiej na Węgrzech. W dniach 24-26.10.2022 reprezentacja 12 uczniów i 3 nauczycieli odwiedzi naszych Przyjaciół i wspólnie spędzimy trochę czasu. Szczegóły wkrótce.
30 września 2022
Dzień Chłopaka
29 września 2022
Madzia Pieta trzecia w skoku wzwyż!

W dniu 23.09 na stadionie Resovii odbyły się Indywidualne Igrzyska Dzieci w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowała 23 osobowa grupa dzieci z klas 4-6. Najwyżej z uczniów uplasowała się Magdalena Pięta z klasy 6a zajmując 3 miejsce w skoku wzwyż. Bardzo dobrze zaprezentowała się Sandra Fluda oraz Emilia Ochała - również w skoku wzwyż - 5 miejsce. Bardzo dobry - finałowe 8 miejsce zajęła Anastazja Belaja w rzucie piłeczką palantową oraz Mikołaj Tunia w skoku w dal. Swoją serie biegu na 60m wygrała Wiktoria Furman. W dobrej dyspozycji był również Antonii Miller, który na dystansie 1000 m zajął 3 miejsce w swojej serii. Gratulacje dla wszystkich dzieci, które startowały z dużym zaangażowaniem! foto29 września 2022
 Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła zorganizowała w dniach 26-30 września Tydzień Języków Obcych. Nauczyciele językowcy przeprowadzili zajęcia językowe w formie zabaw i gier językowych, uczniowie wzięli udział w akcji „In loving memory of Queen Elizabeth II” a klasy dwujęzyczne 7B i 8C zwiedzały piękne miasto Łódź ćwicząc swoje umiejętności słuchania ze zrozumieniem w języku angielskim.29 września 2022
Klasy 7b i 8c odwiedziły Łódź

Klasy 7B i 8C wzięły udział w integracyjnej wycieczce do Łodzi. Odwiedziliśmy stacje Radegast, spacerowaliśmy ulica Piotrowska, minęliśmy m.in. Aleje Gwiazd, ławeczkę Tuwima, wieczór spędziliśmy w Manufakturze. Miasto zwiedzaliśmy z przewodnikiem anglojęzycznym. Drugi dzień spędziliśmy w centrum nauki i techniki i mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach pt: " Jak uczyć się samodzielnie". To z pewnością nie ostatni wyjazd do Łodzi.Nasza szkoła bierze udział w akcji Szkoły Pełne Talentów.
Pudełka na Talenciaki znajdują się przy wejściu głównym i w pokoju nauczycielskim.
Można też samodzielnie zeskanować kod QR z Talenciaka i przypisać go do konta naszej szkoły.
Prosimy o wsparcie!
27 września 2022
Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę na uroczystych obchodach
83 Rocznicy Utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego


foto


25 września 2022
Mikołaj na podium w międzynarodowych zawodach w judo!


Miło nam poinformować, że Mikołaj Rzeźnik z klasy 2d zajął 3 miejsce w kategorii do 34kg w turnieju Grand Prix Południe w Bielsku Białej, który odbyły się w dniu 18.09.2022r.
W turnieju wystartowało blisko czterystu młodych judoków i judoczek z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy.
Gratulujemy!


24 września 2022
Rzeszów bez plastiku

Pod hasłem "Rzeszów bez plastiku" odbył się piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Podczas happeningu można było dowiedzieć się m.in. jak nie marnować żywności oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Uczestnicy wydarzenia mogli samodzielnie wykonać i zabrać ze sobą domową chemię i kosmetyki. Zaplanowano również warsztaty szycia worków na owoce i warzywa. Organizatorzy przygotowali również wiele konkursów z nagrodami, m. in. rzut do celu - w której mistrzem został Adrian P. z klasy 5d. Nasi uczniowie pomogli również stworzyć obraz z nakrętek.23 września 2022
Piknik dla dzieci


 
foto21 września 2022
Ania Kołodziej najszybsza dziewczyna w Rzeszowie!
Srebro dla Oliwiera Czekańskiego w skoku w dal!


20 września reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w
Indywidualnych Mistrzostwach LA dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych klas VII i VIII.
Fenomenalnie zaprezentowała się
Ania Kołodziej, która w biegu na 100m, nie miała sobie równych i została najszybszą sprinterką w Rzeszowie.
Świetny występ zanotował również
Oliwier Czekański, który zajął 2 miejsce w skoku w dal i właśnie ta dwójka uczniów z naszej szkoły będzie reprezentować nasze miasto w finale wojewódzkim.
Należy docenić także sukcesy naszych pozostałych uczniów:
Norbert Szetela został sklasyfikowany na 5 pozycji, a Karol Dańczak na 8 pozycji w biegu na 300m, na tym samym dystansie Aniela Kocój zajęła 6 miejsce. Jednak największy hart ducha i serce wojownika pokazała Wiktoria Maksym, która swój bieg ukończyła… w jednym bucie, wyprzedzając w swojej serii dwie inne zawodniczki, mimo iż 200 m biegła w zdekompletowanym obuwiu.
Gratulujemy wszystkim naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Naszą szkołę reprezentowali:
B
ereś Patrycja, Jasińska Sylwia, Jeż Antonina, Kocój Aniela, Kołodziej Anna, Ochała Julia, Piotrowska Matylda, Szawara Natalia, Maksym Wiktoria,
Czekański Oliwier, Czepurko Radosław, Dańczak Karol, Dawida Hubert, Kowalczyk Florian, Kurp-Nowak Milo, Nowak Kacper, Onak, Stanisław, Podzis Konstanty, Polański Kamil, Szetela Norbert, Welc Adam, Wrona Wiktor. foto20 września 2022
Trwa niesamowita passa sukcesów sportowych w wykonaniu naszej uczennicy Kaliny Kocój!


Tydzień temu świetny start Kaliny w międzynarodowej lidze WSSA, a w ten weekend w Krakowie naszej polskiej lidze ALS zdobywa 3 miejsce w kategorii junior, jako najmłodsza zawodniczka !!!
Warto przypomnieć, że w tej lidze jako kadetka wygrała wszystkie możliwe zawody ligowe w 2021r. tym samym wygrywając ligę bezkonkurencyjnie! foto19 września 2022
Zapraszamy w najbliższą środę na "Piknik dla dzieci" organizowany przez Radę Osiedla Mieszka I.
Szczegóły na plakacie!

16 września 2022
In loving memory of Queen Elizabeth II

Chcąc uhonorować zmarłą w ostatnim czasie Królowę Elżbietę II zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji „ In loving memory of Queen Elizabeth II”. Przygotujcie plakaty, broszurki, książeczki, lapbooki o Królowej Elżbiecie w języku angielskim, hiszpańskim lub niemieckim. Prace należy złożyć do p. A.Szuberli do dnia 23.09.2022 – podpiszcie prace swoim imieniem i nazwiskiem oraz nazwiskiem Twojego nauczyciela języka obcego. Klasy 1-4 mogą przygotować projekty w języku polskim należy jednak podać na pracy nazwisko nauczyciela anglisty. Wszystkich uczestników nagrodzimy ocena za prace projektową a autorzy wyróżnionych prac mogą liczyć na drobne upominki.14 września 2022
Udany start naszych uczniów w międzynarodowych zawodach rolkowych

Trójka naszych uczniów: Kalina Kocoj, Konrad Kocoj i Sonia Czarnek podczas ostatniego weekendu wystartowała w zawodach rolkowych
Slalom Games Rzeszów
W kategorii Junior woman speed do 18 lat duży sukces
Kaliny - 5te miejsce. Sonia również wysoko - na 9 miejscu. Konrad jako najmłodszy zawodnik (8 lat) stanął do walki z dwa razy starszymi rywalami  w kategorii Speeda do 18 lat. Wielkie brawa dla wszystkich!12 września 2022
Udział w pikniku edukacyjnym IPN

W słoneczny czwartek, 8 września 2022 r., uczniowie klasy 8c i 8a pod opieką historyków wzięli udział w pikniku edukacyjnym IPN, poświęconym pamięci 24. Pułku Ułanów im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego.
Losy 24. Pułku Ułanów, wpisują się w historię 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Żołnierze tego oddziału Wojska Polskiego bronili naszego miasta przed niemiecką agresją podczas kampanii wrześniowej 1939.
Na placu rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej odsłonięto tablicę poświęconą żołnierzom 24. Pułku Ułanów im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego, którzy zginęli pod Rzeszowem w walce z Niemcami w dniach 8–9 września 1939 roku.
Następnie uczniowie mogli zwiedzić stoiska przygotowane przez grupy rekonstrukcyjne, stowarzyszenia historyczne i instytucje. Rozwiązywanie zadań i zagadek zaowocowało zdobyciem nagród w postaci gier i albumów historycznych, komiksów dotyczących okresu II wojny światowej czy pamiątkowych koszulek.
To był dzień bogaty w wrażenia edukacyjne i pozytywną rywalizację intelektualną. Bardzo dziękujemy IPN Oddział w Rzeszowie za zaproszenie na to wydarzenie.  foto12 września 2022
Kochani, idziemy w tony!
 Zapraszamy Was do szóstej edycji konkursu „Segreguję, bo warto …dla ochrony klimatu!” pod patronatem Konrada Fijołka Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Szczegóły konkursu znajdują się na szkolnej tablicy Samorządu Uczniowskiego.
Najważniejsze! Już od dziś zbieraj, gromadź (na razie) w domu i bądź dumny z ilości zebranej makulatury. Pod koniec października połączymy swoje siły i wygramy!
Szczegóły u Pani Ewy od Samorządu:)
9 września 2022
7 września 2022
Już w najbliższą niedzielę, o godz.15.15 zasiądźcie wygodnie przed telewizorami TVP2 i trzymajcie mocno kciuki za naszą uczennicę Amelkę Borkowską, która wystąpi w programie "Szansa na Sukces"!
5 września 2022
Uczniowie z SP21 po raz kolejny aktywni w Narodowym Czytaniu 2022

Uczniowie z klas 8a i 8c wraz z nauczycielkami języka polskiego: p.H.Szczepińską, p.B.Rubinkiewicz, p.S.Kowalik, i p.M.Miller wzięli udział w sobotę 3 września w XI Narodowym Czytaniu w Rzeszowie w Ogrodach Bernardyńskich. Z okazji 200-lecia wydania I tomu poezji A.Mickiewicza Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, dlatego tegorocznie Narodowe Czytanie zostało poświęcone „Balladom i romansom” A.Mickiewicza. Oprócz czytania „Świtezianki”, „Pani Twardowskiej” i innych ballad uczniowie nasi uczestniczyli w Rodzinnym Pikniku Czytelniczym tańcząc, śpiewając, tworząc różne ozdoby, zaliczając ciekawe konkursy.
Wydarzeniu towarzyszyła zbliżająca się coraz bardziej jesienna aura, ale wszystkim dopisywał znakomity humor.
foto
3 września 2022
Pierwszaki po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia
są już pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności!

foto1 września 2022
Witamy serdecznie w naszej szkole wszystkich nowych uczniów, a w szczególności tych najmłodszych, którzy w dniu dzisiejszym rozpoczęli swoją szkolną przygodę!!

foto1 września 2022
Uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Św. Michała Archanioła zainaugurowaliśmy dziś
Nowy Rok Szkolny 2022/23!

foto23 sierpnia 2022
W dniach 16-23 lipca uczniowie z naszej szkoły, na zaproszenie Fundacji im. Wacława Felczaka,
uczestniczyli w obozie szachowym na Węgrzech

Najważniejszym zadaniem fundacji jest pogłębianie polsko-węgierskiej tradycji i dziedzictwa oraz pielęgnowanie przyjaźni, która przetrwała dramatyczne wyzwania przeszłości i okazała się trwała w wolności, dlatego też wybór miejsca obozu nie był przypadkowy. Piękny kurort nad Balatonem – Balatonboglár jest miejscem bardzo ważnym dla historii Polski, bowiem tutaj w czasie II wojny światowej funkcjonowała polska szkoła w której uczyli się polscy uchodźcy. Uczestnicy obozu mieli okazję wędrować śladami swoich przodków, odwiedzić polską izbę pamięci w domu Fischla oraz zobaczyć kryptę z prochami ks. Béli Vargi.
Młodzi szachiści oprócz historii chłonęli wiedzę szachową, którą profesjonalnie, w czasie codziennych czterogodzinnych sesji serwował im Walery Miko. Nasi uczniowie okazali się wprawnymi graczami, podczas turnieju szachowego na około 50 uczestników dwóch z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce. Jednak nie chęć wygrywania była tu najistotniejsza, ale spotkanie człowieka z człowiekiem poza barierą języka, wieku, płci, narodowości, religii oraz kultura współbycia oparta na szacunku, rozwoju i umiejętności przegrywania, dyscyplinie oraz strategii myślenia.
Program obozu był wypełniony po brzegi, więc polskie dzieci przywiozły do domów nie plecak, a wór pełen wrażeń, a w nim: codzienne kąpiele w Balatonie, rejs statkiem, przejażdżka letnim torem bobslejowym, koncert organowy, pobyt na wieży widokowej, dyskoteka, gry i zabawy animacyjne, wieczór bajek polskich i węgierskich.
Piękna idea integracji młodych Polaków i Węgrów została spełniona.23 sierpnia 2022
W dniach 16-23 lipca uczniowie z naszej szkoły, na zaproszenie Fundacji im. Wacława Felczaka,
uczestniczyli w obozie szachowym na Węgrzech

Najważniejszym zadaniem fundacji jest pogłębianie polsko-węgierskiej tradycji i dziedzictwa oraz pielęgnowanie przyjaźni, która przetrwała dramatyczne wyzwania przeszłości i okazała się trwała w wolności, dlatego też wybór miejsca obozu nie był przypadkowy. Piękny kurort nad Balatonem – Balatonboglár jest miejscem bardzo ważnym dla historii Polski, bowiem tutaj w czasie II wojny światowej funkcjonowała polska szkoła w której uczyli się polscy uchodźcy. Uczestnicy obozu mieli okazję wędrować śladami swoich przodków, odwiedzić polską izbę pamięci w domu Fischla oraz zobaczyć kryptę z prochami ks. Béli Vargi.
Młodzi szachiści oprócz historii chłonęli wiedzę szachową, którą profesjonalnie, w czasie codziennych czterogodzinnych sesji serwował im Walery Miko. Nasi uczniowie okazali się wprawnymi graczami, podczas turnieju szachowego na około 50 uczestników dwóch z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce. Jednak nie chęć wygrywania była tu najistotniejsza, ale spotkanie człowieka z człowiekiem poza barierą języka, wieku, płci, narodowości, religii oraz kultura współbycia oparta na szacunku, rozwoju i umiejętności przegrywania, dyscyplinie oraz strategii myślenia.
Program obozu był wypełniony po brzegi, więc polskie dzieci przywiozły do domów nie plecak, a wór pełen wrażeń, a w nim: codzienne kąpiele w Balatonie, rejs statkiem, przejażdżka letnim torem bobslejowym, koncert organowy, pobyt na wieży widokowej, dyskoteka, gry i zabawy animacyjne, wieczór bajek polskich i węgierskich.
Piękna idea integracji młodych Polaków i Węgrów została spełniona.28 czerwca 2022
Klasy trzecie w piątek uroczyście zakończyły etap edukacji wczesnoszkolnej
O zdjęcia z uroczystości pytajcie wychowawców :)24 czerwca 2022
Uroczysta Gala Pożegnalna Klas Ósmych

Link do wszystkich zdjęć przekażą wychowawcy.
24 czerwca 2022
Uczniowie klas trzecich zakończyli dziś etap edukacji wczesnoszkolnej
Co sie wydarzyło przez te trzy lata?
Zachęcamy do obejrzenia filmów :)
 
   Przejdź do strony:
1
  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61


 


          SP 21,  ul. Miodowa 6,      35-303  Rzeszów,      tel/fax 17 7482730        sekretariat@sp21.resman.pl

sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów, najlepsza szkoła rzeszów