Strona główna
Wirtualny spacer
Dyrekcja
Nauczyciele
Zapisy do szkoły
Mapa dojazdu
Godziny pracy
Terminy dostępności
Filmy
Sukcesy
O szkole
Wynajmy 
Sport
Linki
Kalendarz roku
Dokumenty
Biblioteka
Świetlica szkolna
Stołówka szkolna
Jadłospis
Podręczniki
Stomatolog
Ochrona danych 
Pedagog-Psycholog
Klasy
Samorząd uczniowski
Zajęcia dodatkowe
Stypendia
Wymagania 
Rada Rodziców
Regulamin szkoły

Procedury kontaktów
Deklaracja dostępności
mLegitymacja
.

.

.

.
.

...


.
.

.


.


.
.

 


   

26 kwietnia 2023
Akcja Żonkile

W naszej szkole co roku obchodzimy rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W ramach "Akcji Żonkile" w klasach 1-8 przeprowadzono zajęcia według scenariuszy opracowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz przy wykorzystaniu materiałów audiowizualnych zaoferowanych przez głównego organizatora Akcji.
19 kwietnia szkolne korytarze rozkwitły żółtymi żonkilami wykonanymi przez uczniów na pamiątkę 80 rocznicy powstania.

W tym roku odbył się także spacer edukacyjny śladami historii rzeszowskich Żydów, przeprowadzony przez nauczyciela historii Panią Dr Natalię Mazur, w którym wzięła udział klasa 6b.

Cieszymy się, że w SP21 "Akcja Żonkile" stała się już tradycją, a uczniowie z roku na rok są coraz bardziej świadomi wartości tolerancji i lekcji jaką powinniśmy wyciągnąć z tej bolesnej przeszłości. foto
26 kwietnia 2023
This Is A Happy Face

Na zajęciach muzyki kl. 4 śpiewały piosenkę w języku angielskim utrwalając słownictwo dotyczące emocji. Wykonały dodatkowo emotikony , przedstawiające każde z odczuć. Wykorzystywały je podczas śpiewu.25 kwietnia 2023
Międzyszkolny Turniej "Dwa Ognie"

Alan, Franek, Kornel, Sebastian i Wojtek z klasy 3d reprezentowali nasza szkołę w Międzyszkolnym Turnieju "Dwa Ognie". W gronie 11 szkół nasi chłopcy uplasowali się na dobrym piątym miejscu. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach!25 kwietnia 2023
Anastasia Belaja zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkurs Wiedzy o brytyjskiej Rodzinie Królewskiej
The Royal Family dla uczniów klas szóstych i siódmych w Rzeszowie. Brawo!!!
25 kwietnia 2023
Kwestowali na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie
W dniach 21-23.04 nasza społeczność szkolna przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji - Pola Nadziei 2023
Uczniowie
kwestowali na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie .
Uczniowie w ramach podziękowań rozdawali piękne żonkile, wykonanych na zajęciach plastycznych, które są symbolem tej akcji. Dziękujemy za każdy datek!
25 kwietnia 2023
Bezcenne przeżycia w Hucie Szkła w Krośnie

17 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy 1d i 2c odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od poznania tajników produkcji szkła. Przy rozgrzanym piecu w niedalekiej odległości obserwowaliśmy proces tworzenia szklanych ozdób. Hutnicy pokazali nam wytwarzanie szklanej skarbonki „świnki”. Fascynującym momentem były warsztaty malowania na szkle, podczas których tworzyliśmy piękne obrazki. Na pamiątkę pobytu w hucie mogliśmy samodzielnie wybić medal ze szklanej surówki. Następnie odwiedziliśmy warsztat zdobienia szkła. W sali kinowej obejrzeliśmy film przedstawiający historię powstania huty i innych podobnych obiektów w regionie. W piwnicach krośnieńskiego rynku obejrzeliśmy wystawę szklanych dzieł oraz zwiedziliśmy interaktywne sale. Pobyt zakończył się zakupami w firmowym sklepie. Zachwyceni wróciliśmy do szkoły. foto foto224 kwietnia 2023
Spotkanie z podróżnikiem - Tajlandia
W dniu 19 kwietnia 2023r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania z podróżnikiem”, a tematem spotkania była Tajlandia. Przewodnikiem po tym niezwykłym kraju był pan Maciej Kras z grupy TRZASK. W swojej bogatej fotorelacji wzbogaconej licznymi eksponatami zaprezentował wspaniałe zabytki Tajlandii, niezwykłą florę i faunę, najpiękniejsze świątynie, barwne bazary oraz zwyczaje tamtejszych plemion.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo oryginalne ludowe stroje, obręcze noszone przez kobiety o długich szyjach a także… odchody słonia, z których wytwarza się papier!
Pokaz był edukujący i bardzo ciekawy szczególnie dla tych, którzy interesują się kulturą innych krajów i podróżami.23 kwietnia
2023
Piękna przygoda MIŁOSZA SKIERSKIEGO trwa dalej!!!
WIELKIE GRATULACJE!!!23 kwietnia
2023
Najpiękniejsza pani Wiosna


23 kwietnia 2023
Szymon Strzępek z 3B zwycięzcą
w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Lublinie!

W miniony weekend
Szymon Strzępek wraz ze swoją partnerką taneczną odniósł fantastyczne zwycięstwo w trakcie Ogólnopolskiego Turnieju Tańca w Lublinie w swojej kategorii tanecznej.
Gratulacje! Trzymamy kciuki za kolejne starty i życzymy dalszych sukcesów
!


23 kwietnia 2023
LONDON WEEK w naszej szkole

Patronem Anglii jest święty Jerzy (St. George), którego święto przypada 23 kwietnia. Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej akcji LONDON WEEK. Od wtorku zapraszamy do gry terenowej - na terenie szkoły umieścimy plakaty z ciekawostkami o Anglii i Londynie - na podstawie informacji zawartych na plakacikach rozwiąż quiz (do odebrania u nauczycieli angielskiego) - uzupełniony quiz przynieś do nas. Miłej zabawy!


19 kwietnia 2023
Włoska przygoda Zuzi i Konrada

Na początku kwietnia Zuzia Żak z klasy 3a i Konrad Kocój z klasy 2d wyjechali do Turynu we Włoszech wraz ze swoją drużyną Beniaminek Soccer Schools Rzeszów.
Wyjazd był nagrodą za wygranie piłkarskiego Turnieju @DeichmannMinimistrzostwa 2022, w którym rywalizowało ponad 200 drużyn w kategorii U8 z całej Polski i ostatecznie po kilku tygodniach zmagań w województwie Podkarpackim, po wygraniu finału miejskiego wyjechali na Finał Finałów do Jeleniej Góry, gdzie w pięknym stylu zwyciężyli, zdobywając tytuł nieoficjalnego Mistrza Polski w kategorii wiekowej U8.
I właśnie odebrali nagrodę: kilka dni w Turynie we Włoszech, gdzie zwiedzili Muzeum Motoryzacji, Muzeum Juventusu, zobaczyli miasto, rozegrali miniturniej z lokalnymi drużynami, a także zmierzyli się z samym Juventusem 2014.
Punktem kulminacyjnym wyjazdu był mecz na Allianz Stadium : Juventus vs Hellas Verona FC, jak i spotkanie z Arkiem Milikiem, reprezentantem Polski.
Zuzia i Konrad razem z ekipą z Beniaminka dzięki swojej pasji do piłki nożnej mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę.
foto


18 kwietnia 2023
Nasi uczniowie w ramach świątecznych zajęć świetlicowych przygotowali piękne kartki wielkanocne po angielsku. Przed świętami przez cały tydzień uczyliśmy się o tradycjach wielkanocnych w językach obcych.
A teraz powolutku szykujemy się do London week - szczegóły wkrótce.

17 kwietnia 2023
Nasza szkoła bierze udział w Akcji Żonkile, na pamiątkę 80. rocznicy
wybuchu powstania w getcie warszawskim
15 kwietnia 2023
„Giganci programowania” w klasach trzecich
Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia łączą świetną zabawę z nauką o nowoczesnych technologiach. Naukę programowania rozpoczęli od opanowania pierwszego wizualnego języka programowania – Scratcha Jr, tworząc proste animacje. Następnie poznali zasady pracy z Genibotami – uniwersalnymi robotami edukacyjnymi wyposażonymi w wiele funkcji. Robot po wydaniu mu odpowiednich poleceń odgrywał rytm, prawidłowo przechodził przez jezdnię oraz poruszał się po przygotowanej linii. Kolejnym etapem nauki programowania było poznanie przyjaznego kosmity Scottiego, który przeżywa liczne przygody podróżując swoim statkiem. Od następnych zajęć czeka na uczniów interaktywny robot edukacyjny Photon, który potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych. foto12 kwietnia 2023
Maja laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z języka polskiego! 
9 stycznia odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka polskiego w Sesji zimowej.
Maja Rak została laureatką tego konkursu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów lingwistycznych.
 


6 kwietnia 2023
Wielkanocne warsztaty techniczne i inne aktywności świąteczne w klasie 3c
 
Przygotowania do Świat Wielkanocnych zaczęliśmy od wykonania palmy. Poznawaliśmy zwyczaje i tradycje świąteczne oraz wykonywaliśmy kolorowe ozdoby. W dniu 5 kwietnia gościem w naszej klasie była Pani Patrycja Synowiec - mama Jerzego, która tworzy piękne dzieła za pomocą makramy. Pani Patrycja zaprezentowała, jak wykonać z włóczki kurczaka, który będzie dekorował nasze koszyczki wielkanocne. Makrama to sztuka, która dobrze wpływa na ćwiczenie zdolności manualnych oraz zręczność. Ma również działanie wyciszające, uczy cierpliwości i dokładności, ćwiczy również synchronizację półkuli mózgowych. Dziękujemy Pani Patrycji za ciekawą lekcję, która dostarczyła nam wiele radości. foto
 


6 kwietnia 2023
Audycja wielkanocna i świąteczne życzenia
 
W dniu 5 kwietnia uczniowie klasy 3c, 6a i 8a przygotowali i nadali przez radiowęzeł szkolny audycję na temat Świąt Wielkanocnych. Przedstawili zwyczaje i tradycje świąteczne. Samorząd Uczniowski złożył Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom piękne życzenia na czas radosnego świętowania. foto
 


4 kwietnia 2023
Tanecznym krokiem po Stanach Zjednoczonych
 
Na zajęciach rozwijających uzdolnienia w ramach realizacji innowacji językowej „English is here, English is there, English is everywhere” odbyliśmy podróż po Stanach Zjednoczonych, którą zakończyliśmy tanecznym krokiem.
Tym razem klasy 4 poznały tańce w stylu country.
 

4 kwietnia 2023
 
Uczniowie klasy 2b zdobywają wiedzę pracując metodą projektu
 
Uczniowie, zainspirowani nową porą roku, wykonali szereg zadań podczas których zdobywali różne umiejętności i kształtowali postawy społeczne. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym zaprezentowane są niektóre z naszych działań: klasowy ogródek ziołowy, hodowla fasoli i dzienniczki obserwacji, piosenka, konkurs recytatorski, zajęcia edukacyjne- pierwszy dzień wiosny w innych krajach.
 

   ZAGŁOSUJ NA MIŁOSZA SKIERSKIEGO  
https://voicekids.tvp.pl/plebiscyt
 i pomóż mu nagrać singiel i teledysk! Można głosować raz dziennie!

 


3 kwietnia 2023
Wytańczyli z "Bandoską" wyróżnienie
 
W miniony weekend w Dębicy odbył się XI Festiwal Tańca "Złoty Gryf 2023". To między innymi uczniowie naszej szkoły należący do Zespołu Pieśni i Tańca "Bandoska": Bartek Fryc, Kaja Sarna, Zuzanna Miller, Adam Górecki, Emilia Kruczek zaprezentowali tańce orawskie zdobywając wyróżnienie dla zespołu. Serdecznie gratulujemy!!!
 


3 kwietnia 2023
Klasy siódme i ósme odwiedziły stolicę
 
Warszawa wczesną wiosną przywitała nas ciepło. Dni wypełnione były atrakcjami, a wieczory towarzyskimi rozmowami młodzieży. Zobaczyliśmy, że nauka nie musi być nudna w Centrum Nauki Kopernik, a podczas seansu w Planetarium spojrzeliśmy gwiazdom w oczy. W Muzeum Powstania Warszawskiego usłyszeliśmy bicie warszawskiego serca oraz historie rówieśników, którzy wywalczyli naszą wolność. Wystawa BODY WORLDS – VITAL - prof. Gunthera von Hagensa uświadomiła wszystkim, jakim cudem jest ludzkie ciało. Taras Pałacu Kultury i Nauki zdradził nam współczesne oblicze Warszawy. Zwiedziliśmy Stadion Narodowy PGE i poznaliśmy zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów Biało-Czerwonych. Wiosny szukaliśmy, spacerując po Łazienkach Królewskich. Wisienką na torcie okazał się spektakl „Zemsta” w teatrze Och – Teatr. Z zachwytem podziwialiśmy kunszt aktorski Wiktora Zborowskiego, Artura Barcisia i Cezarego Żaka. To był wspaniały czas!  Foto

3 kwietnia 2023
Fizyka dla smyka
 
31 marca odbyły się w naszej szkole pokazy naukowe z cyklu "Fizyka dla smyka" dla klas drugich. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym jest magnes i jakie są jego rodzaje, poznały też zjawisko pola magnetycznego. Eksperymentując nasi drugoklasiści doświadczyli, że magnesy przyciągają się i odpychają oraz że mają dwa bieguny. Wszystkie dzieci doskonale bawiły się w projektowanych sytuacjach edukacyjnych oraz z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w eksperymentach, rozwiązywaniu niezwykłych tajemnic związanych z magnesami, co można oglądnąć na załączonych zdjęciach. Na koniec uczniów zaciekawiło zadanie prawdopodobnie nie do wykonania: podzielić magnes na dwa bieguny i zdobyć za to Nagrodę Nobla. Kto wie, być może w naszej szkole jest przyszły geniusz fizyki? Nie ukrywamy, że trzymamy kciuki!  Foto

31 marca 2023
Wygrali wszystko co było do wygrania!!!
 
KONKURS INFORMATYCZN0-SPORTOWY POD HASŁEM „RUCH RZEŹBI UMYSŁ, DUSZĘ I CIAŁO”
organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Rzeszowie (31.03.2023)
Konkurs informatyczny:
1 miejsce
BARTEK BATOR SP21

Turniej Piłki Nożnej:
1 miejsce - SP21
Dajczak Karol, Barnaś Kuba, Wiktor Wrona, Oskar Urban, Cichanowski Jan, Borowiec Franciszek, Czekański Oliwier
Turniej Piłki Siatkowej:
1 miejsce - SP21
Polański Kamil, Pańczak Michał, Jeż Antonina, Polańska Zofia
Opiekunem naszych uczniów był Pan Mariusz Klimowicz.
WIELKIE BRAWA!!!
Foto

30 marca 2023
Ania Kołodziej Królową Sprintu, Emilka i Norbert na podium!
 
W środę 29 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w III Otwartych Mistrzostwach Miasta Rzeszowa Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce na hali lekkoatletycznej UCL Ośrodek Badań Innowacyjnych w Sporcie
Znakomicie spisała się Ania Kołodziej, która nie miała sobie równych w biegu sprinterskim na dystansie 60m!
Świetne występy zaliczyli również Emilka Czenczek i Norbert Szetela, którzy wywalczyli brązowe medale. Emilka w skoku wzwyż dziewcząt, a Norbert w biegu na 300m.
Bardzo niewiele zabrakło do podium Liliannie Denasiewicz - czwartej w pchnięciu kulą oraz Kalinie Kocój (skok wzwyż) i Łucji Kobosz (bieg na 600m), które zajęły piąte miejsca.
Gratulacje dla wszystkich startujących! Foto

30 marca 2023
Reprezentacja naszych siatkarzy zdobyła tytuł
WICEMISTRZÓW RZESZOWA!!!

 
Na osiem rozegranych spotkań chłopaki odnieśli siedem zwycięstw!
Przegrali tylko jeden mecz ze Szkołą Sportową.
WIELKIE GRATULACJE!!! WIELKIE BRAWA!!!
Reprezentacja walczyła w składzie:
Mikołaj Tunia - Kapitan, Michał Pańczak, Antek Kolbusz, Jan Ostrowski
Antek Miler, Jakub Popek, Michał Paluch, Dawid Wołek
Eryk Krzanicki, Wiktor Guzek, Oskar Zawadzki

Trener: Konrad Tomaka


30 marca 2023
Złoto dla Emilki Czenczek
 
W dniu 28.03. na pływalni Delfin w Rzeszowie odbyły się Miejskie zawody w pływaniu.
Naszą szkołę reprezentowało aż 23 osoby z klas 4- 6.
Emilia Czenczek z klasy 6a nie miała sobie równych i na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobyła złoty medal.
Nasze dziewczynki w składzie: Emilia Czenczek, Lilianna Denasiewicz, Izabela Polańska, Anna Jacek, Kocój Kalina oraz Katarzyna Jasińska uplasowały się na 5 pozycji na 15 zgłoszonych szkół i sztafet.
Chłopcy otarli się o podium i w składzie: Kacper Karasiński, Michał Magierło, Cyprian Leśniak, Maciej Jonkisz, Ignacy Kołwa oraz Szymon Mlaś zdobyli 4 miejsce.
Czwarte miejsce (na 47startujących dziewcząt) na dystansie 50 m stylem dowolnym wywalczyła Kalina Kocój!
Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wystartowały!
Dla większości z nich były to pierwsze zawody. Wszyscy poradzili sobie na medal!!! foto29 marca 2023
Uwaga uwaga!
Little leprechaun chciałby ogłosić wyniki konkursu na plakat o St. Patrick's Day.
Dziękujemy za wasze prace!

 

Wyróżnienie otrzymują:
Nina Cz. z klasy 2a
Maja O. z klasy 2a

oraz Maja B. z klasy 4b
Wyróżnione osoby prosimy zgłosić się do Pani A. Szuberli po odbiór upominków.
Serdecznie gratulujemy!
Have a nice day today!29 marca 2023
Warsztaty edukacyjne: „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”
 

W środę 29.03.2023 r. na lekcji języka polskiego w klasie 4b odbyły się warsztaty edukacyjne, dzięki którym nasi wychowankowie dowiedzieli się w jaki sposób obchodzone są święta wielkanocne w literaturze dziecięcej. Zajęcia te zostały zorganizowane przez panią Kornelię Lorek, a przeprowadzone przez panią Stanisławę Bełch – autorkę książek dla dzieci.
Tematem spotkania były tradycje i zwyczaje świąteczne. Podczas zajęć nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością i pomysłowością. Chętnie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania oraz opowiadali
o tradycjach świątecznych w swoich domach. Warsztaty zostały zaprezentowane w sposób bardzo ciekawy,
a każdy z uczestników miał okazję do stworzenia własnej pisanki. Dostarczyły one dzieciom mnóstwo radości,
a poprzez zabawę – również nauki. Ciekawym zakończeniem spotkania był quiz. Uczniowie świetnie poradzili sobie ze wszystkimi pytaniami! foto28 marca 2023
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Leon"
 

22 i 23 marca uczniowie naszej szkoły z klas II – III uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon”. Zmagali się z różnymi zadaniami z zakresu matematyki i języka angielskiego.
Dla wielu był to pierwszy poważny konkurs, w którym musieli zmierzyć się nie tylko z zadaniami ale również ze stresem.
Nie pozostaje nam teraz nic innego, jak mocno zacisnąć kciuki, co też ochoczo czynimy.
Jednak już dziś jako Wasi nauczyciele jesteśmy z Was bardzo dumni!27 marca 2023
Tydzień Matematyki
 

Tydzień Matematyki w naszej szkole był okazją dla uczniów do czerpania radości z matematyki, poprzez udział w różnego rodzaju atrakcyjnych projektach, grach i zabawach. Uczniowie uczestniczyli w interaktywnych zajęciach, rozwiązywali nietypowe zadania i łamigłówki matematyczne. Wykonali plakaty oraz rysunki, na których przedstawili istotę i ważność matematyki. Dochodzili do wniosku, że matematyka jest niezbędna w każdej dziedzinie życia. Albert, uczeń klasy 8b przeprowadził w klasie 3c zajęcia w liczeniu na Matematycznym Kole Fortuny. Koło przygotował Pan Józef Dudek - Dziadek Tomka i Alberta. Poprzez gry i zabawy uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności matematyczne, ćwiczyć logiczne myślenie, jak również integrować się we wspólnym działaniu. Dzieci ubrały się również w stroje z matematycznym akcentem, na których widoczne były liczby i działania.
Uczniowie klasy 3c razem ze starszymi kolegami z klasy 6a i 8a z okazji Tygodnia Matematyki przygotowali audycję i nadali przez radiowęzeł szkolny.
Matematyka towarzyszy nam wszędzie, niezależnie od tego, co robimy. Stanowi inspirację dla artystów i muzyków. Niezbędna jest w ekonomii, informatyce, medycynie i farmacji. Stanowi podstawę podejmowania decyzji i skutecznego działania.  foto26 marca 2023
No to MIŁOSZ dałeś niezłego czadu!!!
Wielkie BRAWA!!! ŚWIETNY WYSTĘP!!!
Przygoda się dopiero zaczyna!!!26 marca 2023
Odkrywamy świat reklamy!
 

22 lutego 2023 r. uczniowie klasy 4b mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej lekcji języka polskiego, zorganizowanej w auli UR przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Celem zajęć było zwrócenie uwagi młodzieży na znaczenie reklamy w życiu społecznym. Uczniowie podczas lekcji:
• poznali definicję i najważniejsze elementy skutecznej reklamy,
• dowiedzieli się, z jakich zabiegów korzystają reklamodawcy, żeby sprzedać produkt,
• odkryli, w jaki sposób reklamy odwołują się do naszych emocji,
• poznali narzędzia perswazji wykorzystywane przez twórców reklam,
• przeanalizowali środki językowe wykorzystywane w reklamach,
• dowiedzieli się, czym jest lokowanie produktu w filmie,
• zobaczyli kulisy powstawania reklamy,
• zrozumieli, jak istotna jest rola reklamy społecznej.
Zwieńczeniem zajęć była projekcja filmu norwesko-francuskiego pt. „Chłopiec z chmur” z 2019 roku. Ta wzruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze i przygodzie bardzo podobała się naszym uczniom i zilustrowała, że prawdziwa przyjaźń dodaje skrzydeł!
Wyjście było udanym czasem i z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.23 marca 2023
W sobotę 25.03.2023r. o godzinie 20:05, na kanale TVP2 w programie "The Voice Kids"
wystąpi
MIŁOSZ SKIERSKI z klasy 8C!
Zapraszamy przed ekrany telewizorów! Trzymajcie mocno kciuki!!!
22 marca 2023
Emilia Czenczek najszybsza w Dębicy!
W dniu 22.03 na basenie w Dębicy odbyły się półfinały wojewódzkie "Igrzysk Dzieci" w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowała Emilia Czenczek z klasy 6a, która nie miała sobie równych na dystansie 50 m stylem grzbietowym i z czasem 0:36,12 uplasowała się na pierwszym miejscu.
Rezultat ten dał jej awans do finałów wojewódzkich.
W zawodach wzięły udział szkoły m.in z Rzeszowa, Mielca, Tarnobrzega, Nowej Dęby czy Dębicy.
Trzymamy kciuki za Emilkę w Finale!21 marca 2023
Konkurs z okazji stuletniej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej


Aby uczcić stuletnią rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej oraz uhonorować patronkę roku 2023 w naszej szkole 15 marca odbył się konkurs oparty na twórczości polskiej noblistki. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym artystycznym przedsięwzięciu, prezentując swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i plastyczne. Wyłoniliśmy zdobywców nagród głównych oraz wyróżniliśmy wszystkich zaangażowanych uczniów.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i podzielili się swoim talentem.
Wyniki konkursu poświęconego twórczości Wisławy Szymborskiej w 100 rocznicę jej urodzin:
W kategorii recytacji:
Klasy 4- 6
I miejsce: Oliwia Grębowska klasa 5b
II miejsce: Milena Basta klasa 5c
Izabela Suszyło klasa 5c
III miejsce: Lena Pelc klasa 5c
Wyróżnienie: Julia Dobrowolska klasa 5c
Klasy 7-8
I miejsce: Marcelina Kozieł klasa 8c
II miejsce: Florian Kowalczyk klasa 8a
III miejsce: Aleksandra Herda klasa 8c, Helena Tetela klasa 8c, Weronika Baran klasa 8c
Wyróżnienie: Przemysław Świrad klasa 8c i Antonina Jeż klasa 8c
W kategorii plastycznej:
Klasy 2-5
Nagroda główna:
Oliwia Grębowska klasa 5b
Julia Dobrowolska klasa 5c
Julia Kołton klasa 4c
Wyróżnienia: Izabela Suszyło klasa 5c, Kamil Stachunki klasa 4c, Julia Motowidło klasa 4c, Maciej Kołton klasa 2b
Klasy 6-8
Nagroda główna:
Lena Łagowska klasa 7b
Wiktoria Maksym klasa 7a
Wiktoria Ząbczyk klasa 7b
Michalina Pustelak klasa 7a
Dawid Malec klasa 7a
Tymon Nowowiejski klasa 6b
Matylda Piotrowska klasa 7b
Wyróżnienia:
Hanna Kochańska klasa 7b, Natalia Pustelak klasa 6a, Tomasz Kontek klasa 7a, Klaudia Filipek klasa 7a, Oliwier Ziemiński klasa 6b, Emilia Ochała klasa 6a, Emilia Czenczek klasa 6a, Anastazja Belaja klasa 6a, Maciej Tatowicz klasa 7a, Amelia Borkowska klasa 6a, Hanna Czech klasa 7a, Antonina Chowaniec klasa 6a
W kategorii wokalnej:
Klasy 4-6
Nagroda główna:
Daria Filip klasa 4c
Kaja Sarna klasa 5b
Wiktoria Fluda klasa 5c
Wyróżnienia: Julia Kołton klasa 4c, Emilia Ślimak klasa 4c, Wiktoria Starczuk klasa 4c, Natalia Nawojska klasa 5b, Maja Lipiec klasa 5b
Klasy 7-8
Nagroda główna:
Weronka Kud klasa 8a
Miłosz Świetlik klasa 8c
Paulina Rysz klasa 8c

Pragniemy poinformować, że uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w późniejszym terminie.
                           Nauczyciele poloniści, plastycy i muzycy


14 marca 2023
Siatkarze idą "jak burza"!

W dniu wczorajszym zagraliśmy trzy mecze w międzyszkolnych rozgrywkach czwórek siatkarskich.
Nasza drużyna już w tamtym roku rokowała bardzo dobrze. Ale dopiero w tym roku udało nam się wyjść z grupy z pierwszego miejsca wygrywając wszystkie mecze bez straty seta!
Sp21- Sp15 2:0
Sp21- Sp12 2:0
Sp21- Sp Pijarzy 2:0

Trzymajcie za nas kciuki podczas finałów, a my postaramy się dać z siebie wszystko!13 marca 2023
Uwaga Uwaga Uczniowie! – konkursy z języka angielskiego!
Kochani Uczniowie zapraszamy do udziału w konkursach!
Konkurs Edi – Panda – zgłoszenia do Pani Moniki Leszczyńskiej Majdy (konkurs ogólnopolski – płatny 13.50 zł)
Konkurs dla klas 5 - "English is for you", który odbędzie się 24.04.2023r., zgłoszenia przyjmujemy
do 16.03.2023r u Pani Agnieszki Szuberli (konkurs międzyszkolny)
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o brytyjskiej Rodzinie Królewskiej The Royal Family dla uczniów klas szóstych i siódmych - zgłoszenia do Pani Elżbiety Pikus13 marca 2023
Przypominamy! – Just to remind!
17.03.2023 roku obchodzimy w szkole Dzień Świętego Patryka. Ubieramy się na zielono!
Uczniowie ubrani na zielono nie będą pytani. Zapraszamy do wspólnej zabawy!


13 marca 2023
Warsztaty "Fizyka latania" w klasach pierwszych

Jakim prawem samoloty latają i dlaczego pomimo swojego dużego ciężaru nie opadają? Czy lewitacja jest już możliwa? Dlaczego balon nie pali się pomimo, że podgrzewany jest płomieniem? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów „Fizyka latania” prowadzonych przez pana Tomka z „Mądrego Dzieciaka? Odwiedził klasy pierwsze aby przybliżyć dzieciom „tajemnice” - prawa nauki. Mali naukowcy wiedzą już, że znajomość praw fizycznych pozwala zrozumieć zasady poruszania się obiektów latających i nie tylko.
Było to bardzo pouczające i fascynujące spotkanie.
foto


13 marca 2023
Roztańczony Szymon Strzępek z 3B

W trakcie odbywającego się niedawno Ogólnopolskiego Turnieju Tańca AKSEL-Dance-Festival 2023 Szymek wraz ze swoją partnerką taneczną zajęli pierwsze miejsce w swojej kategorii. Statuetkę za to osiągnięcie w tańcu towarzyskim wręczył wyjątkowy gość Festivalu - Pani Krystyna Stachowska Wiceprezydent Rzeszowa.
"Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie."13 marca 2023
Wycieczka do Krosna

10 marca uczniowie 1a i 2b odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Czekało na nich wiele atrakcji: poznali historię szkła i jego produkcji oraz powstania fabryki, uczestniczyli w pokazie hutniczym, podczas którego narodziły się świnki: Tosia i Halinka, własnoręcznie wybijali szklany medal, mogli przeglądnąć się w krzywych zwierciadłach, zwiedzili muzeum. Uwieńczeniem pobytu w fabryce były warsztaty, w czasie których nasi uczniowie własnoręcznie zdobili szklaną pisankę za pomocą farb akrylowych i brokatu. Jest ona pamiątką wizyty w krośnieńskiej hucie szkła. foto12 marca 2023
Tydzień matematyki

Już 13 marca w poniedziałek rozpoczniemy w naszej szkole Tydzień matematyki w związku z tym mam dla Was kilka propozycji.
We wtorek 14.03. w Dzień liczby Pi na lekcjach matematyki obejrzymy film o tej liczbie i jej historii.
W środę 15.03. na przerwie o 10:30 zapraszamy wszystkich uczniów biorących udział w konkursie matematycznym Alfik na salę gimnastyczna na rozdanie dyplomów.
W czwartek 16.03. odbędzie się konkurs matematyczny Kangur, szczegóły przekażą nauczyciele matematyki.
W piątek 17.03. zachęcamy wszystkich uczniów do zakończenia z nami tygodnia matematyki matematycznym akcentem w stroju, mile widziane wszelkie liczby, działania, wzory i przejawy miłości do matematyki ❤️ Uczniowie, którzy wezmą udział w zabawie na matematyczne przebranie będą w tym dniu zwolnieni z pytania.
Dodatkowo proponujemy Wam kilka matematycznych niespodzianek:
* w klasach czwartych podczas lekcji matematyki wyłonimy najlepszego rachmistrza klas czwartych
* W klasach piątych i szóstych będziemy kodować i układać tangramy i mierzyć się z matematyką w innym wymiarze
* W klasach siódmych i ósmych zostaną przeprowadzone próbne egzaminy i quizy z wykorzystaniem zadań egzaminacyjnych
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
10 marca 2023
Siatkarki pięknie powalczyły w swoim debiucie

Pięknie powalczyła nasza reprezentacja siatkarek z klas 5-6 w swoim debiucie w rozgrywkach międzyszkolnych. Dziewczyny najpierw w niezwykle zaciętym i emocjonującym do ostatnich piłek meczu z "gospodyniami" turnieju drużyną SP19 nieznacznie przegrały 2:1 (w decydującym secie 15:13). By później w równie zaciętym meczu pokonać 2:1 drużynę SP6. Brawo dziewczyny!7 marca 2023
Sukcesy naszych uczniów na X Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu w Mińsku Mazowieckim

Ernest Bondyra zdobył I miejsce w kategorii młodzicy, a Tytus Grendys zdobył III miejsce w kategorii U10
Gratulujemy!!!


6 marca 2023
Odwiedzili "Miasto Szkła"

2 marca 2023 r. uczniowie klasy 2e i 3c odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Historia hutnictwa szkła w Krośnie ma prawie 100 lat. Wyroby tej huty są znane na całym świecie. Podczas wycieczki poznaliśmy historię szkła i jego produkcji oraz powstania fabryki. W muzeum obejrzeliśmy niezwykłe dzieła znanych polskich artystów, szkło użytkowe i artystyczne, witraże oraz zgromadzone w galerii obrazy Wiktorii Kuźmy pt. ”Medytacje na szkle”. Uczniowie oglądali pracę artystów w pracowniach oraz dowiedzieli się jak ważną rolę odegrało szkło w rozwoju wielu dziedzin nauki. Dzięki temu materiałowi skonstruowano przyrządy optyczne takie jak lusterko, teleskop i lunetę. Bez nich nie byłoby fotografii, telewizji i kina. Przyrządy optyczne wykorzystuje się między innymi w medycynie, astronomii, technice, chemii i fizyce. Zaprezentowano nam pokaz hutniczy produkcji i zdobienia szkła oraz niezwykle ciekawe doświadczenia z fizyki z wykorzystaniem szkła. Każdy uczestnik wycieczki mógł wybić szklany medal oraz własnoręcznie namalować obrazek. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie z zaangażowaniem uczyli się sztuki malowania na szkle. Pobyt w Mieście Szkła miał wiele walorów edukacyjnych. foto 3c  foto 2e5 marca 2023
The spring is coming!


Za oknem aura iście marcowa - w końcu w marcu jak w garncu (po ang. March comes in like a lion, and goes out like a lamb). Wspominamy jeszcze okres świąteczny (Christmas time) - na lekcjach języków obcych uczniowie naszej społeczności wzięli udział w wielu ciekawych aktywnościach: mieliśmy tematyczne lekcje, ubieraliśmy choinki, dekorowaliśmy salę i oczywiście śpiewaliśmy świąteczne piosenki i kolędy. zapraszamy do zerknięcia na zdjęcia Teraz myślimy już powoli o nadchodzącej Wielkanocy (Easter time) ale zanim to nastąpi poświętujemy z Irlandczykami - 17.03.2023 w naszej szkole obchodzimy Dzień Świetego Patryka. Uczniowie ubrani na zielono nie będą w tym dniu pytani!
Co więcej, ogłaszamy konkurs na plakat o Dniu Świętego Patryka! Plakaty mogą być dowolnego formatu, w różnych językach (dla klas 1-3 w języku polskim). Uczestnicy dostaną oceny za pracę dodatkową z języka obcego a twórcy najlepszych plakatów mogą liczyć na małe upominiki.
Plakaty przynosimy do dnia 15.03 do Pani A.Szuberli.
UWAGA! Plakaty muszą być podpisane (imię, i nazwisko, klasa i nazwisko nauczyciela języka obcego)
foto


5 marca 2023
Attention our 5th graders! Uwaga uczniowie klas 5
Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym konkursie "English is for you"
organizowanym przez sąsiednią szkołę SP27.
Wszystkich chętnych prosimy aby zgłaszali się do swoich nauczycieli języka angielskiego
lub do Pani A.Szuberli do dnia 13.03.2023 Regulamin1 marca 2023
W tym roku świętowanie Dnia Patrona naszej szkoły – Armii Krajowej, zostało połączone z uczczeniem Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

 
 
W czasie II wojny światowej, podczas okupacji, Polacy przeciwstawiali się wrogowi nie tylko z bronią w ręku . Na ulicach, podwórkach, w tramwajach i pociągach królowała piosenka. Śpiewanie piosenek był to niejednokrotnie ryzykowny, ale skuteczny sposób na przetrwanie trudnego czasu wojny. Dlatego bohaterem naszego programu słowno-muzycznego była właśnie ona – piosenka. Często nieskomplikowana, zabawna ale prawdziwa. Potrafiła ośmieszyć wroga , podnieść na duchu i natchnąć nadzieją.
Podczas szkolnej akademii to piosenka była przewodnikiem po tych trudnych kartach polskiej historii.
Gratulujemy zdolnym młodym artystom niezwykłego talentu, a naszym uczniom od klasy 1 do 8 – wrażliwości i dojrzałości. Dziękujemy za wspólne uczczenie pamięci żołnierzy Armii Krajowej.28 lutego 2023
Spotkanie z adwokatem

Klasę 2c odwiedził tato Antosi - Pan Krzysztof Pączek, który jest adwokatem i razem z żoną prowadzi Kancelarię Adwokacką. Pan Krzysztof opowiedział nam na czym polega jego praca oraz zaprezentował strój adwokata. Dowiedzieliśmy się, że toga adwokata ma zielony żabot, natomiast prokuratora czerwony, z kolei sędziowska toga posiada fioletowy żabot. To ważne, ponieważ wtedy od razu wiadomo kto jest kim na sali rozpraw. Rozmawialiśmy również dlaczego to konieczne, aby każdy przestrzegał prawa obowiązującego w danym społeczeństwie. Na koniec zajęć dzieci również mogły się poczuć jak "adwokaci" przymierzając togę adwokacką. Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia. foto27 lutego 2023
Narciarskie ostatki w Krynicy

W środę 15 lutego grupa zapalonych narciarzy i snowboardzistów z naszej szkoły wybrała się na jednodniowy wypad do Krynicy. Cudowna pogoda, świetne warunki, brak kolejek i fajna atmosfera - to wszystko sprawiło, że wyjazd ten należy zaliczyć do bardzo udanych!
27 lutego 2023
Narciarskie ostatki w Krynicy

W środę 15 lutego grupa zapalonych narciarzy i snowboardzistów z naszej szkoły wybrała się na jednodniowy wypad do Krynicy. Cudowna pogoda, świetne warunki, brak kolejek i fajna atmosfera - to wszystko sprawiło, że wyjazd ten należy zaliczyć do bardzo udanych!27 lutego 2023
Staszek najlepszy
w Podkarpackiej Lidze ju-jitsu i karate!

Uczeń klasy 5b Stanisław Piotrowski wywalczył w sobotę 1 miejsce w kategorii 36 kg w Otwartej Podkarpackiej Lidze ju-jitsu i karate! Gratulujemy!


27 lutego 2023
Klasa 3b na stoku w Handzlówce

13 lutego klasa 3b uczestniczyła w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie mieli możliwość nauki i doskonalenia swoich umiejętności w narciarstwie. Zajęcia odbyły się na stoku narciarskim "Staś" w Handzlówce.
Do Rzeszowa uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i zadowoleni. foto24 lutego 2023
Wycieczka klas językowych do Anglii


 
Relacja Bartka Kamińskiego23 lutego 2023

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klasy 5b świętowali ten dzień oraz Tydzień Języka Polskiego, uczestnicząc w warsztatach językowo-plastycznych w Filii nr 3 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Uczniowie wzięli udział w zabawie językowej, polegającej na poszukiwaniu archaizmów i neologizmów oraz wykonali językowe kolaże. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta efektownie i kreatywnie łączyli sformułowania i zwroty językowe wycinane z prasy z elementami graficznymi. Efekt pracy był zaskakujący! foto23 lutego 2023
Rocznica powstania Armii Krajowej

We wtorek 14 lutego nasza szkoła uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 81. rocznicę powstania Armii Krajowej. Poczet sztandarowy uczestniczył w okolicznościowej Mszy Świętej, a Pani Dyrektor wraz z reprezentacją uczniów złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów. foto21 lutego 2023
Attention Everyone!
Wszyscy, którzy chcą potwierdzić swoją znajomość języka obcego poprzez zdanie międzynarodowego egzaminu językowego The European Language Certificates (telc) proszeni są o zgłoszenie się do Pani Agnieszki Szuberli do dnia 06.03.2023
Certyfikaty językowe telc, są oficjalnie uznawane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jako zaświadczenie potwierdzające znajomość języka obcego oraz honorowane przez pracodawców jak i uczelnie wyższe w kraju i za granicą.
Koszty egzaminu:
Egzamin telc B1 English – 430pln
Egzamin telc B2 English – 480pln
Próbne egzaminy możecie znaleźć tutaj:
Poziom B1
Poziom B2
20 lutego 2023
Gratulujemy wszystkim autorom plakatów promujących bezpieczeństwo w sieci.
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i udział w konkursie "Jak bezpiecznie korzystać z Internetu" zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski!16 lutego 2023
Kocie warsztaty z pisarką

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej świetlicy wyjątkowego gościa – Panią Stanisławę Bełch, autorkę książek dla dzieci o dwóch sympatycznych kotach – Snipie i Kociu. Poetka opowiedziała naszym wychowankom jak wygląda praca pisarza oraz od czego zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Pani Stanisława zaprezentowała dzieciom wykonane przez siebie koty i inne zwierzęta. Ich oglądanie sprawiło naszym uczniom wiele radości.
Uczestnicy warsztatów mieli okazję stworzyć własnoręcznie wykonane przez siebie koty, a o ich przygodach opowiedzieli swoim koleżankom i kolegom. Wykazali się przy tym dużą aktywnością i kreatywnością,
a przy okazji mieli sporo zabawy.
Miłym zakończeniem spotkania było wykonanie pamiątkowej fotografii. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali od naszego gościa zakładki do książek. Mieli również możliwość zakupu wybranej przez siebie książki
z dedykacją i autografem od autorki. foto
16 lutego 2023
Tłusty czwartek klasy 4a
14 lutego 2023
Walentynki w galaktyce - klasy 4c i 4e


14 lutego 2023
Walentynki

Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta, a na przerwach czas umilała nam muzyka. Roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, lizaki oczywiście z serduszkami! Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony. W szkolnym radiu usłyszeliśmy audycję o historii walentynek i walentynkowy hit SP21. Samorząd Uczniowski dziękuje za wspólną zabawę.  foto
14 lutego 2023
What is your favourite season?

W ramach innowacji pedagogicznej "Podróż w dwujęzyczność" klasa 2c poznała nazwy pór roku w języku angielskim. Następnie nagraliśmy piosenkę w języku angielskim "What is your favourite season?" utrwalając poznane zwroty dotyczące poszczególnej pory roku. Wykonaliśmy również plakaty, które przedstawiają określoną porę roku.13 lutego 2023
Warsztaty pieczenia oraz zajęcia czytelnicze

10 lutego 2023 roku rozpoczęliśmy przygotowania do tegorocznych obchodów Dnia świętego Walentego w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie klasy 1b wzięli udział w warsztatach pieczenia walentynkowych słodkości dla czytelników, którzy 14 lutego „Podzielą się swoją miłością do literatury” i tym sama mym wezmą udział w tegorocznej akcji bookcrossingowej. Ponadto pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach czytelniczych, podczas których czytali i opowiadali samodzielnie Picture book pt. „Co robią uczucia”. Obejrzeliśmy wiele inspirujących obrazów uczuć, usłyszeliśmy mnóstwo ciekawych interpretacji i spostrzeżeń, którymi podzielili się młodzi czytelnicy. Plejada uczuć zrobiła na nas ogromne wrażenie. Na koniec dowiedzieliśmy się też, że one wszystkie mieszkają w nas. Jednym z uczuć, które nas połączyło tego dnia był zachwyt nad pięknem literatury. A co robi zachwyt we wspomnianej książce? Otóż, biegnie do kolegi z nowo odkrytą książką. Zatem zachęcamy do czytania Picture book’a „Co robią uczucia”. foto filmik


 Przejdź do strony:
1
  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64


 
|


          

SP 21,  ul. Miodowa 6,      35-303  Rzeszów,      tel/fax 17 7482730        sekretariat@sp21.resman.pl

sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów, najlepsza szkoła rzeszów